Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltartott lennék ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltartott lennék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, főiskolás. A párommal élek főképp az ő fizetéséből apa lakásában (ő nem lakik itt, de fizeti a rezsit+a lakáshitelt amíg én nem végzek a sulival és nem találok melót). Apa fizeti azt is, hogy eljárnak iskolába (elég messze van) illetve ha extra kiadás jönne, abban is segít. Párom fizetéséből megy az étkezés, autófenntartás, háztartásba dolgok, állataink költségei stb. Én végzek minden házimunkát, főzök-mosok rá. Így, apa segítségével a párom kb. 120 ezres fizetéséből is tudunk félre tenni, mert már megtanultam okosan vásárolni -a háztartásra való pénzt csak én osztom be, plusz az internet-tévé csekket is mi fizetjük, bérelünk garázst, ilyesmik is bőven kijönnek. Ha tehettem, vállaltam diákmunkát, de sajnos csak minimális pénzt tudtam vele keresni (az elmúlt időben az egészségi állapotom nem engedi, hogy dolgozzak, de itthon igyekszem "kompenzálni", illetve a tanulmányaimat végezni).
2015. dec. 1. 22:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha elolvastad volna amit írok láthattad volna, hogy a szülői segítség ellen egyetmista időszak alatt semmi kifogásom nincs :)


Kérdező: a párod fizetésének beosztásáról csak annyit, hogy ahogy érzitek. Én a személyes értékrendem írtam le, ezzel lehet egyetérteni meg nem egyetérteni. Közös megtakarításnak én csak azt tekintem amibe mindkét fél tett bele...

2015. dec. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 aperitif ***** válasza:
A válaszom első részét szántam neked, aztán kihagytam egy sort, ezzel is próbáltam éreztetni, hogy egy új gondolat következik, kvázi válaszolok a címben feltett kérdésre :)
2015. dec. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Ahogy tettem érdemes jelezni a mondat elején mit kinek címzel különben az előbbihez hasonló félreértésre adhatsz okot, de mindegy is.
2015. dec. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
persze,hogy eltartott vagy, ez miért kérdés?
2015. dec. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Eltartott vagy,mert nincs keteseted, de édesapád tart el nem a párod. Ő kvázi " lakbért" fizet, amiért ott van. Szerintem ez így korrekt. Az meg normális dolog, hogy apukád segít neked, ha tud. Nemsokára végzel, lesz munkád, saját kereseted, ezen addigis felesleges agyalni.
2015. dec. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon szerencsés helyzetben vagy, mert van lakásod és a párod - ezek szerint - normálisan áll a dolgokhoz.

Ettől függetlenül még eltartott vagy, de inkább apuka részéről, hiszen ő teszi lehetővé, hogy legyen ez a lakás. Ez amúgy nagy dolog, becsüld meg! Valószínű, hogy a párod emiatt is áll így a dolgokhoz. Ő is felfogja nyilván, hogy az a Te lakásod és ő "csak" ott lakhat veled.

Nem is értem amúgy, hogy miért tetted fel a kérdést...?

42F

2015. dec. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!