Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomás vagy szakmunkás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomás vagy szakmunkás? Mennyire fontos egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ha a 2 közül kéne választanotok,akkor inkább szakmunkás vagy diplomás legyen a párotok?

Vannak előnyei mondjuk,annak,ha az egyik fél diplomás,míg a másik fél nem?

Ha mondjuk gyerekük lesz,akkor ez nagyobb hangsúlyt kap?



2016. márc. 4. 22:53
1 2 3 4
 21/31 MolotovPunk ***** válasza:
87%

Teljesen mindegy milyen végzettsége van.Csak ne legyen ingyenélő és valamennyire legyen művelt is.

(Tudjon normális témákhoz is hozzászólni.)

2016. márc. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

K**nem az az elso kerdesem van diplomad

Kit izgat ez most komolyan kit?

2016. márc. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
92%
Minimum 3 diploma, plusz egy doktori, a többi mehet a levesbe.
2016. márc. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Költőnő? ***** válasza:
100%

Anno mikor felköltöztem Pestre, asapban kellett meló, úgyhogy szépen elmentem mekibe gályázni pár hónapra, közben kerestem és találtam is mást. Történetesen a mekiben volt egy diplomás 'managerem', aki egy akkor beképzelt phasz volt, pedighát mire.... ehhez képest találkoztam már olyan szakmunkással (pl tesóm is az), aki értelmes, kedves, melegszívű, tisztességes. És mindig van tisztességes munkájuk is.

Szóval sztem le is írtam a választ, de amúgy mindegy. Nem a papír teszi az embert, hanem ő maga.

2016. márc. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Csak az ostoba emberek nézik a másik végzettségét ismerkedéskor. A végzettség ugyanis semmit nem jelent. A diplomás is lehet taj paraszt unintelligens barom, aki még elhelyezkedni sem fog tudni 30 év múlva sem a diplomájával.... ÉS a szakmunkás ember is lehet intelligens,kedves, művelt...akinek még munka is jut bőven.
2016. márc. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Ha úgy tetted volna föl a kérdést, hogy a kettő közül melyikkel randiznék először, akkor a diplomással, mert és is az vagyok, és úgy látom, hasonló a hasonlóval könnyebben megtalálja a közös hangot. De, ha egyéb emberi tulajdonságai miatt nem szimpatikus, találkoznék a szakmunkással is, adnék esélyt neki is.
2016. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kettő közül kell választani általánosságban, akkor diplomás.


Én is diplomás vagyok. A diplomásak többségével valószínűleg jobban szót értek. Arra is nagyobb az esély, hogy hasonló munkabeosztásunk van, ha irodistáról beszélünk, és több időt tudunk együtt tölteni.


De amúgy a szakmunkással sem lenne bajom, ha mellette művelt.

2016. márc. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Rossz a kérdésfeltevés. Amit írtál, arra nyilván rá lehet vágni, hogy a diplomás jobb. (Vagy pont ez volt a cél, hogy provokatív legyen?)

Nyilván boldogabb lennék, ha a párom is diplomás lenne, mert több lehetősége lenne, kevésbé lennénk helyhez kötve, plusz nem kéne azon aggódni, hogy pl. neki féléves szerződései vannak, mert nem kötnek vele határozatlant (náluk ez mindenhol tipikus), és mi van, ha egyszer azt mondják, hogy köszönjük, ennyi volt.


DE! Más megfogalmazásban ugyanez a kérdés: soha nem érdekelt, hogy milyen végzettsége van a másiknak, nem ez alapján válogattam. Exem egyetemet végzett, meg szakmát, meg ki tudja még mit, de emberileg nulla volt, és egyébként sokkal kevésbé intelligens, mint a mostani párom, aki még a szakmát is félbehagyta, mert egyszerűen dolgoznia kellett, hogy ellássa a beteg szüleit. Egyébként halkan jegyzem, hogy az "egyszerű" munkás párom így is többet keres, mint én diplomával. :) Soha nem cserélném le csak azért, mert jajj, nem annyira kvalifikált, mint én.


A másik kérdésre: ha gyerekről van szó, annyiban lehet fontos a dolog, hogy nyilván egy gyári operátor sokszor 12 órázik, ami borzasztó lehet, hogy anyaként sokat lennék egyedül. De ez egyrészt nem minden szakmunkásra igaz, szakmától is függ a munkaidő, másrészt szerintem ez megoldható, hogy ne jelentsen gondot.

2016. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Mikor szokik le róla a gyakori, hogy élből szidja a diplomát? Komolyan, olyanok itt sokan mint a gyerekek. "Diiplomaa fúúj"- fel kéne nőni. Senki nem mondta, hogy több észt jelent, beképzelt embert pedig az érettségizett vagy 8 általánost végzettek közt is találni.
2016. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

29!


Ez nem csak a GyK privilégiuma. Az utcán is sokan szidják a diplomásokat. Sajnos sok köztük a műveletlen (igen, diploma ellenére is...), pökhendi nulla. Épp a diploma miatt nem kellene ilyennek lenniük....legalábbis ezt várná az ember. De nem így van... Ezért fikázzák őket többet/jobban, mint a sima szakmunkásokat. (nem azért, mert köztük nem lenne ostoba marha)

2016. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!