Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők/férfiak! Ti kezdenétek/fol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők/férfiak! Ti kezdenétek/folytatnátok komoly kapcsolatot olyan személlyel aki dohányzik?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom ez egy eléggé megosztó kérdés és érdekelne, hogy arányaiban nézve mennyire kizáró ok ez nálatok. Az én fejemben a következő forgatókönyvek léteznek:

- "igen miért ne, hisz én is dohányzom"

- "igen, de megpróbálnám lebeszélni róla"

- "igen, de ha mellettem szokna rá valószínűleg nem folytatnék vele tovább kapcsolatot"

- "futó kalandot lehet, de komolyabb jövőt nem terveznék"

- "nem, maximum ha nagyon megfog valamivel az illető"

- "nem, bár én dohányzom"

- "teljesen kizárt"


Ha nem, vagy nem szívesen akkor mi(k) a legfőbb ok(ok)? (fizikai, pl. bűz, vagy inkább akarat gyenge, feltételezhető lelki problémákkal küzdő embernek tartanátok az illetőt)

Ehhez fűződő bármilyen sztorit is szívesen fogadnék és a korotok és nemetek is érdekelne :)


Köszönöm szépen (a normális) válaszokat!



2016. márc. 25. 12:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Én dohányzom (mellesleg a vőlegényem is), így engem nem zavar. Teljes mértékben meg tudom érteni, ha valaki ezt nem vállalja be, mindenkinek szíve joga. Nekem volt olyan barátom, aki eleinte tök jól elvolt azzal, hogy mikor vele voltam, nem cigiztem, aztán fokozatosan kezdte el szívni a vérem, meg kb. eget rengető veszekedést rendezett miatta, holott az összejövetelünk pillanatában is tisztában volt vele.


Ennek nagy szerepe volt a szakításunkban, és nem azért, mert fontosabb volt a cigi, hanem azért, mert ha zavarja, ne kezdjen velem kapcsolatba, de utólag ne próbáljon meg regulázni.

2016. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem dohányoztam (kb fél szál volt egész életemben). Akkor zavarna, ha napi szinten doboznyit szívna, és mondjuk nem lehetne vele menni moziba vagy beülni valahova, mert ki kéne járni rágyújtani, vagy nézné az órát állandóan, mert olyan szinten függő. Ha ilyen napi 3-4 szálban megállna, és nem terjengene a cigiszagtól egész nap, akkor nem zavarna.
2016. márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen kizárt, migrént kapok tőle és a fájdalomcsillapítóktól sem szűnik meg rögtön, csak 3-4 óra után. Egy szál cigi elég a jelenlétemben vagy ha hosszabban hozzászeretnék bújni, de a ruhája átvette ugye a szagot :(

Utána meg már attól könnyezik a szemem, hogy ki kéne nyitnom és minden lépésnél össze akarok rogyni... Megpróbáltam, nem jött össze.

22/L

2016. márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Nálam kizáró ok, ebből soha nem engedek.

Életemben idáig egyszer smároltam olyan lánnyal aki cigizett, soha többet. Van néhány ismerősöm,aki dohányzik, ha zárt térben vagyunk, akkor nem megyek a közelébe, mert nagyon zavar.

Valamelyik nap ki kellett mennem ügyfélhez dolgozni, olyan büdös cigi szag volt a lakásban, hogy hányingerem lett és öklendezni kezdtem. Szerencsére annyira megértő volt, hogy hagyta kinyitni az ablakot 15 percig, amíg megoldottam a problémát.

38F

2016. márc. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nálam ez olyan szempont, amiből nem tudok engedni. Nem dohányzom, az ismerőseimnél elviselem, de az otthonom fontos, hogy dohányfüstmentes legyen. A szervezetem nem bírja, nem csak a füstöt, hanem amit egy dohányzó nem érez magában, de a bőre magába szív, és "párolog" belőle (bocs, nem találtam jobb kifejezést). Nálam ezek a testi tünetek jelentkeznek attól függően, mennyire töményen dohányzó közegben vagyok: könnyezés, tüsszögés, köhögés, szemfájdalom, fejfájás, esetleg több is együtt.
2016. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Én igen.

Én magam hol rágyújtok, hol leteszem pár napra, vagy egy hónapra is. Maga a dohányzás nem zavar se a dohányfüst. Annyiban zavarna, ha nekem épp kezd sok lenni és nem esik jól, letenném megint egy kicsit, de ő meg csomag számra szívná mellettem... De ha egyébként más probléma nincs vele, számomra ez nem kizáró ok. Csak ne legyen állandóan téma (cigiszagú a szád, le kéne szokni, mikor veszünk cigit stb. stb.)

2016. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
49%
Én nem járnék nemdohányzóval. Na jó talán, ha nagyon-nagyon tetszik, és beleszeretnék... de a 99% piszkálja érte az embert, az meg kell a francnak.
2016. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Gyűlölöm, ha valaki dohányzik. Nem a dohányzó embert, bár ha a közelemben gyújtanak rá anélkül, hogy megkérdeznék, nem zavar-e, akkor legszívesebben megfojtanám az illetőt. Hányingerem, köhögőrohamom van tőle, volt egy barom, aki a képembe fújta, akkor majdnem összeestem. Nos, ebből kifolyólag úgy gondoltam, sosem lesz dohányzó pasim. Aztán beleszerettem egybe. Amihez nagyban hozzájárul, hogy tekintettel van rám, ha több napot tölt velem, akkor sem gyújt rá egyszer sem. Viszont ez egy nagy konfliktusforrás köztünk... mert ha esetleg véletlenül összefutunk, és megérzem rajta a dohányszagot, nem vagyok hajlandó vele csókolózni, mert undorító az íze... és bújni sem szívesen bújok. Az anyagiakról nem is beszélve - nyilván semmi közöm az ő pénzéhez, de én tetoválástól kezdve a sporton át minden drága, építő dolgában támogatom még úgy is, hogy adóssága van (csak néha észhez térítem), de ettől agybajt kapok. Egy rakat pénzért mérgezi még magát és a körülötte lévőket...

De szerencsére úgy tűnik, meglesz a megoldás végre: amint megkapta a fizuját, vesz e-cigit. Akkor én is lejjebb adtam, és ő is. Anyagilag is jobban jár, az egészségére sem megy rá annyira.

2016. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
71%

Nem, mert mint mondtad, olyannal találnám, akinek gyenge az akarata...

Ezért is furcsállom, hogy olyan emberek dohányoznak akik alapvetően kedvesek, stb. és nem veszik észre, hogy tönkreteszik az életüket!

Meg a bűz is zavarna...

16/L

2016. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
67%
*olyannak:)
2016. márc. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!