Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők/férfiak! Ti kezdenétek/fol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők/férfiak! Ti kezdenétek/folytatnátok komoly kapcsolatot olyan személlyel aki dohányzik?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom ez egy eléggé megosztó kérdés és érdekelne, hogy arányaiban nézve mennyire kizáró ok ez nálatok. Az én fejemben a következő forgatókönyvek léteznek:

- "igen miért ne, hisz én is dohányzom"

- "igen, de megpróbálnám lebeszélni róla"

- "igen, de ha mellettem szokna rá valószínűleg nem folytatnék vele tovább kapcsolatot"

- "futó kalandot lehet, de komolyabb jövőt nem terveznék"

- "nem, maximum ha nagyon megfog valamivel az illető"

- "nem, bár én dohányzom"

- "teljesen kizárt"


Ha nem, vagy nem szívesen akkor mi(k) a legfőbb ok(ok)? (fizikai, pl. bűz, vagy inkább akarat gyenge, feltételezhető lelki problémákkal küzdő embernek tartanátok az illetőt)

Ehhez fűződő bármilyen sztorit is szívesen fogadnék és a korotok és nemetek is érdekelne :)


Köszönöm szépen (a normális) válaszokat!



2016. márc. 25. 12:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
55%
Annyira utálom a cigit, hogy olyan lányt még barátnak sem választanék, aki cigizik. 21F Egészséges, sportos nők tetszenek, nem a magukat tönkretenni próbáló parti ribik.
2016. márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Én nem dohányzom, de a párom igen. Engem egyáltalán nem zavar, mivel a "jobbik fajta" dohányos (tudom, hogy sokak számára ez elképzelhetetlen - azokat tartom annak, akik zárt térben, gyerekek közelében, stb. NEM dohányoznak). Persze a szagot érzem, de engem az nem taszít. Egyébként meg az ő dolga, miattam leszokni úgysem fog, inkább a gyakori szűrővizsgálatokra bíztatom.
2016. márc. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Az én opcióm: "Nem, maximum ha nagyon megfog az illető."


Nem gondolom rosszabbnak a másikat, csak mert cigizik, de taszít a füst, a szag. Én nem dohányzom.

Esetleg ide tartozik még a "igen, de megpróbálnám lebeszélni róla".


20N

2016. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbáltam lebeszélni róla de ha nem megy akkor nem folytatom. Utálom a cigi füstöt értelme nincs és a lány alul még rossz ízű is lesz. Enyem a teljesen kizárt én sem dohányzom o se tegye
2016. márc. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen kizárt.


Nem bírom elviselni még a szagát se. Saját magát teszi tönkre, és ha velem lenne, közvetetten az én egészségemre is hatással lenne. Soha nem kezdenék ennyire önző emberrel. 25/N

2016. márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Teljesen kizárt.

Rosszul vagyok attól a szagtól. Voltam már együtt dohányzó pasival, elég is volt egy életre.

2016. márc. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Igen, miért ne, hisz én is dohányzom. A barátom amúgy pont nem dohányzik(előtte csak cigis pasikkal voltam, úgyhogy furcsa is). Az kellett, hogy lássam az elején, hogy ő tényleg nem akar lebeszélni róla, és elfogadja, hogy cigizem. (Amúgy mielőtt engem megismert, elvárás volt nála a nemdohányzás.) Nem bírom ha irányítanak, ha megpróbált volna leszoktatni, valószínűleg bele sem mentem volna a kapcsolatba. Mióta látom, hogy nem akar hadjáratot folytatni a cigi ellen, azóta sokkal kevesebbet dohányzom a jelenlétében, mert tudom, hogy ettől függetlenül büdös neki, és ha ő megtisztel engem azzal, hogy elfogadja, akkor én megtiszetelm azzal, hogy próbálok minél kevésbé büdös lenni.
2016. márc. 27. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Az amúgy meglepő, hogy elgtöbben a dohányost úgy értelemzik, hogy zárt térben, otthon is füstöl. Sok dohányost ismerek, de ilyet alig. Hiába cigizem, engem is zavar ha zárt térben csinálják. Sokkal jobban belemegy úgy a ruhába meg a hajba. Még a legnagyobb mínuszban is inkább kimegyek a teraszra/erkélyre. És amennyire látom ez az általános. Vagy akkor rosszul látom?
2016. márc. 27. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

#28

A haja, a bőre, a ruhája átveszi a szagát akkor is, ha valaki csak kint dohányzik.

2016. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

# 28 Időpont ma 03:15 - Mindened átveszi azt a szagot és kipárolgást, ha nem zárt térben csinálod, akkor is, ezt ti, dohányzók, nem biztos, hogy érzitek magatokon, én érzem.


Persze, zárt térben még pluszban zavar, ha valaki bent is dohányzik, de ez nem minden dohányzót zavarja, én meg nem akarok valakivel erről vitatkozni, szabad térben jobban el tudom viselni, mert ott távolabb tudok húzódni a dohányzótól, hogy ne érezzem a kipárolgást sem, és nem állítják meg és terelik vissza a közös térbe a falak a füstöt... stb.


Van olyan dohányzó, akit ugyanúgy zavar zárt térben, és csak kint gyújt rá, de van, akit nem, egyik kollégám mesélte, hogy a rokonságukban van egy házaspár, akik a lakásukban is dohányoznak, és hozzájuk csak jó időben mennek emiatt, mert rossz időben a bagós lakásba vannak kényszerítve vendégként, de jó időben ki tudnak ülni a szabad térbe is. Van pár kollégám, akik dohányoznak, kijárnak munkaidőben is, és ha már pár méterre tőlem vannak bent az irodában, már akkor is a szemem előbb érzékeli, hogy dohányoztak, szúr, vagy könnyezni kezdek, mint hogy az orrommal érzékelném a szagokat.


Én nem akarok egy dohányzót megváltoztatni, ha akar valaki, dohányozzon, de nem élnék együtt dohányzóval, akkor sem, ha ő csak kint dohányzik.


Egyébként a szüleim lépcsőházában él olyan lakó, aki a liftbe is képes égő cigivel beszállni, pedig ott eleve tilos, biztonsági okokból, és nagyon rossz utána beszállni a liftbe, nem csak a szag miatt, csak ugye nem látjuk, ki utazott a liftben előttünk.

2016. márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!