Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek párválasztás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek párválasztás esetén számít az iskolázottság?

Figyelt kérdés
Például egy mérnök kezdene egy bolti eladóval?
2016. ápr. 28. 11:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem egyszerűen azért jönnek össze hasonló foglalkozású emberek, mert nagyobb eséllyel találkoznak, több időt töltenek együtt suli vagy munka miatt, de nem azért, mert feltétlenül jobban megértik egymást, mint egy kevésbé iskolázott emberrel.
2016. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
20%
Olyan nagy különbséget csak abban az esetben láttam,mikor megismerkedés, együttjárás után képezte magát tovább az egyik fél. Így elhiszem hogy nem számít az iskolázottság. De olyanról még nem hallottam,hogy bemegy a többdiplomás a fagyizóba,és viszi a kiszolgálót.. Max ha full pöpec a csaj,de akkor is egy éjszakára.
2016. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%
Nekem számít.
2016. ápr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
30%

Mérnök vagyok(nő) párom szakács :)


nem az iskola számít, hanem az intelligencia!amihez azért bizonyos fokú iskolázottság kell....

2016. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
73%

Nekem számít, ugyanis az én értékrendemben különösen nagy jelentőséggel bír a folyamatos tanulás, szellemi és szakmai fejlődés iránti igény. Éppen ezért nem is elég, ha a párom diplomás, hanem arra van szükségem, hogy diploma UTÁN is folyamatosan tanuljon, törekedjen a szellemi fejlődésre, ahogy én is teszem. (Nem feltétlenül formális keretek között.)

Olyannal sem jöttem volna össze, aki azután, hogy lediplomázik, ül a babérjain.

Nyilván a családi mintám dominál: apám szinte egész felnőttkorát tanulással töltötte, és láttam az ebből fakadó szakmai előmenetelét (szakmunkásból két diplomás mérnök lett az évek során).

Ennek szellemében kerestem és találtam társat, azzal az eltéréssel, hogy amikor a párommal összejöttem, már megvolt a két diplomája, de azóta is tanul.


Nekem ugyan csak egy diplomám van, de olyan a munkám, hogy állandó tanulással jár, ha mindet összeadnám, akkor már kb. a 8. diplománál tartanék. :)


Ez azért is fontos számomra, mert mi a szabadidőnkben is gyakran foglalkozunk tudományos témákkal, ebben remekül összepasszolunk. Határozottan jó érzés, amikor felhozok valamilyen témát, legyen szó molekuláris biológiáról, vagy történelemről, és képben van, tudunk róla érdemben beszélgetni.

2016. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a saját példámból tudok kiindulni, így kérem senki ne vegye magára, illetve kezdjen anyázni, meg társai. Nekem volt egy párkapcsolatom, amiben gimisekként kerültünk össze. Már ott is látszott köztünk a műveltség illetve az iskolázottsági különbség (szakközép nála, gimnázium nálam), de ez igazán ott ütközött ki, amikor végeztünk, és én egyetemre mentem, ő meg munkanélkülinek. Mert majd lesz valami. Persze képezni nem képezte magát, egy nyamvadt angol nyelvtudást nem tudott összekaparni, meg társai. Innentől kezdve hamar vége lett, és azóta nem is kezdek olyanokkal, akiknek nincsen valami oktatási háttere. Ezzel nem azt mondom, hogy minden szakmunkás köcsög, minden diplomás szuper, hanem azt hogy olyan halmazból igyekszem válogatni, akik között hamarabb találok olyat, aki nekem megfelel. És nekem ez a edukáltabbak halmazát jelenti. Ennek ellenére van olyan barátnőm, aki pl. nem válogat így.
2016. ápr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok felsőbbrendűsködő köcsögnek tűnni, de szerintem számít. Egy-két kivételes esettől eltekintve azért jelentős különbséget tapasztalok diplomás és szakmunkás ismerőseim között. Alapvetően az, aki diploma szerzésre adja a fejét, többnyire előnyhöz akar jutni a munkaerő piacon, utána jár, érdeklődik a fejlődési lehetőségeknek, és hasonló emberekkel fog találkozni.


Ez a fajta küzdés és ambíció az, ami szerintem többségében csak a diplomás embereknél tapasztalható, és amire én úgymond igényt tartok.


Tudom itt mindenki csak sötét diplomásokat ismer, és kiemelkedően intelligens szakmunkásokat, de a való világban szerintem az gyakoribb, amit én írtam. Ezért nekem pl fontos, de ez csak az én véleményem. És azt is hozzá tenném, hogy senkit nem nézek le az általa választott élet miatt, de páromként hozzám hasonló embert választanék.

2016. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Van a környezetemben egy házaspár, a nő PhD-ig jutott (bár nem fejezte be), a férfi szakmunkás.

Jól megvannak, szeretik egymást nagyon.

De őszintén szólva kívülállóként egyszerűen süt a kettőjük közti szellemi különbség. A pasi az az igazi "suttyó", aki állandóan sörözik, hangosan böfög, szexuálisan poénkodik, a felesége meg egy szelíd, de okos kis doktorandusz. Elég furcsa pár, nem nagyon érti senki, hogy mit keresnek ők egymás mellett.

(De ha nekik jó, akkor lelkük rajta, én nem irigylem a boldogságukat, max. időnként felpofozom a fickót, amikor a fenekemre csap, mivelhogy szokása...)

2016. ápr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem számít.


Diplomám lesz, páromnak 8 általános. Tény, hogy másként értékelünk néhány dolgot, de ő dolgozik, tehát nem ül és várja a csodát. Én ezt tisztelem benne. Ő is bevallja, hogy elcseszte akkor, amikor nem tanult, de jelenleg úgy állunk: ha én végzek, cserélünk ő tanul valamit én meg dolgozom.


Szóval ha mindkét félnek megvan a saját ambíciója, van elképzelése, nem csak az élünk bele a világba aztán lesz valami alapon gondolkoznak, akkor nagyon is lehetséges.


19/L

2016. ápr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
82%
#19: Nagyobb összeget tennék rá, hogy nem sokáig lesztek együtt.
2016. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!