Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire oda...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy ennyire oda vagyok a páromért? Már saját magam idegeire megyek, pedig együtt tervezzük leélni az életünket.27/N

Figyelt kérdés
Kezdem az elején. Két éve vagyunk együtt, 1 éve költöztünk össze. Azt tudni kell, hogy a kapcsolatunk az összeköltözés előtt csodálatos volt minden téren. Sokáig udvarolt nekem, mire beadtam a derekam, nagyon küzdött, többszöri elutasítás után sem adta fel.Viszont most úgy érzem, én küzdök érte - saját magammal. Ő egy alapból higgadt, türelmes, békés ember, én viszont egy temperamentumos, lobbanékony ember vagyok, aki ha szerelmes kiteszi a szívét és képes magából idiótát csinálni. Van neki egy volt felesége aki állandóan vissza akarja csábítgatni, már ettől ki vagyok. A kapcsolat elején nem zavart a nő, de minél régebb óta vagyunk együtt, annál kevésbe bízom magamban és én annál féltékenyebb vagyok. Ha a párom elmegy a barátaival sörözni, azokra is féltékeny vagyok, mert imádok vele lenni és azt érzem időnként inkább másokat választ helyettem. Arra is képes vagyok, hogy elsétáljak a kocsma felé ahova járni szokott, biztos ott van-e nem pedig az exénél. Ezzel már le is buktam 2x is. Egyik alkalommal ott volt a kocsmába, másik alkalommal nem, így elindultam a volt feleség háza irányába, mire hívott hogy hol vagyok, mert otthon van, üzletelt valakivel az ismerős házánál. Ha nincs otthon velem, egyszerűen ki vagyok és kombinálok. Ő régebben sokkal kedvesebb volt velem, most is az, nem bánt, nem veszekszik, de látom hogy romlott a kapcsolatunk miattam. De ha valamiért mérges leszek képtelen vagyok normálisan viselkedni, pedig házasságot, gyereket tervezünk. Mit csináljak? Szedjek gyógyszert? Most komolyan kérdezem, mert nagyon tanácstalan vagyok.
2016. máj. 15. 11:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vagy odáig a párodért, hanem pont hogy nem bízol benne és még önbizalomhiányod is van.


Görcsösen ragaszkodsz hozzá, mert ha esetleg elhagyna ott neked a világ össze is omlana. De nem azért mert annyira szereted, hanem mert nélküle semminek és életképtelennek érzed magad.


Pszichológus, könyvek, ilyenek segíthetnek...szerintem.

2016. máj. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Te birtokolni szereted és birtokolni akarod, néha nem hagyod élni, hogy önmaga lehessen. Ez a kapcsolat rovására megy.
2016. máj. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Önuralmat és józan eszet nem lehet receptre, tabletta formájában kapni... érdekes amúgy, hogy te is, mnt minden enyhén zizi szenvedélyesnek és lobbanékonynak tartod magad, pedig egyszerűen csak zizi vagy.
2016. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális. Beteges féltékenység.

Semmi rossz nincs abban, hogy a párod időnként sörözni megy a haverokkal.

És ahogy kiderült a kémkedésedből, tényleg ott volt, nem az ex-szel.

Nem normális, ha ennyire rátelepedünk valakire, hogy mindig vele lennénk és nem hagyjuk élni az életét. Neked is kellenének barátok. Vagy valamilyen hobbi, valami elfoglaltság, hogy ne csak a pároddal képzelj el minden pillanatot.

Én is imádom a páromat, de ettől még néha találkozom a barátaimmal és azzal sincs gondom, ha ő elmegy nélkülem valamilyen programra. Sőt, kifejezetten szeretek időnként egyedül lenni, mert nekem arra is szükségem van.

2016. máj. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem normális! Már megpróbáltam többször is nem függni tőle és hogy ne hiányozzon ennyire, de nem megy.
2016. máj. 15. 11:32
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

5: Te szeretsz valamit csinálni? Van hobbid? Eljársz valahova, sportolni? Vannak barátaid?

Vagy csak a párod létezik és mindent vele akarsz mindig megélni?

Ismered magad? Tudod, hogy mit szeretnél? Vannak céljaid?

2016. máj. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Eljárok dolgozni, otthon pedig főzök-mosok-takarítok. Tv-zek, internetezek, edzek (otthon) amíg a párom nem ér haza a munkából. Barátaim nincsenek, voltak de megszakadt a kapcsolat, mert csalódtam bennük.
2016. máj. 15. 11:37
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez már elég súlyos, én nem kedvelem a haverjait, de nem tiltom el, meg rendezek jeleneteket, hadd menjen..
2016. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Jó. Idáig csak olyan válaszokat kaptam, amit idáig is tudtam. Hogy nem normális, súlyos stb. Tanácsot kértem. Orvosra nincs pénzem, hogy elmenjek.
2016. máj. 15. 11:40
 10/25 anonim ***** válasza:

Ugyanezt csinálta a barátom, akivel 5 évig voltunk együtt. A kapcsolat utolsó 2/3 részében szorongtam, fuldokoltam, elvesztettem az addig sem sok önbizalmam... Már csak egy tárgynak éreztem magam mellette. Nehéz volt elhagyni annyi idő és emlék után az ismeretlenért, de mára sokkal kiegyensúlyozottabb és boldogabb vagyok! :)

Tanulj meg bízni benne, ha nem akarod elveszíteni! Járj akár pszichológushoz is, de lehet, hogy elegendó, ha találsz egy új hobbit, esetleg programot szervezel magadnak arra az időre, amíg ő is távol van. Sok sikert! :) 22/N

2016. máj. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!