Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyon okos embereknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nagyon okos embereknek milyen párt keresni?

Figyelt kérdés

Itt most nem a simán okos emberekre gondolok, hanem a tényleg hihetetlenül intelligens emberekre. Én nem vagyok okos, csak érdekel. Hogy azért nekik biztos magas lehet a ranglétra, és nem sok hozzájuk hasonló ember él. Vagy van akinek megfelel egy sima okos társ is? Valamint, bónusz kérdés: ezek a nagyon okos emberek nézhetnek ki jól is? Mert nehéz elképzelni.

17L



2016. dec. 30. 07:17
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Nem tudom.. Nem vagyok nagyon okok. Mégsem megy!
2016. dec. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Ehh, minden ilyen kérdésnél borítékolható az okos =/= intelligens beszólások. Ti már csak tudjátok. :D
2016. dec. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
#12 ennek jellemzően az az oka szerintem, hogy nincs nagyon egyetértés az okos fogalmáról, vagy csak nincs definiálva. Az IQ-val ugyanez a helyzet, annak ellenére, hogy annak a mérésére készül számtalan hivatalosnak tűnő teszt. De ha téged ez zavar, egyszerűség kedvéért tegyél fel egy kérdést arról, hogy ki kit tart okosnak, vagy intelligensnek.
2016. dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Én nem intelligens, hanem AMDligens vagyok.
2016. dec. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
72%

Hát ha a 135-ös mensa IQ elég magasnak számít és ezt elfogadjuk hiteles mérőszámnak (bár szerintem ez még nem a hihetetlenül intelligens kategória), akkor válaszolnék én is:

Borzasztóan nehéznek érzem. És nem azért mert elvárnám hogy a páromnak is x IQ-ja legyen, hanem mert egy igazi társat szeretnék aki hasonlóképpen gondolkodik a legalapvetőbb dolgokról (ami mondjuk részben az IQ-ból is adódhat, ez igaz). Ilyennel viszont eddig még nem találkoztam, aki ígéretesebbnek tűnt annak pedig kivétel nélkül mindig volt valakije. De ehhez meg mondjuk hozzátartozik az is, hogy alig ismerek lányokat, ami szintén adódhat az IQ-ból mert eléggé introvertált vagyok...

És hogy külsőre milyenek az intelligensebbek? Szerintem nem tulajdonítanak túl nagy jelentőséget a külsőségeknek, de azért alapvetően nem születnek csúnyábbnak mint mások.


A 73%-os válaszoló pedig szimlán hülyeségeket ír, pedig ő is 125-130-ra lőtte be a szintet. Én egyáltalán nem voltam ilyen soha, úgyhogy nem tudom mivel foglalkozol, de elég nagy kókler lehetsz.

2016. dec. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
50%

Nos, nekem bizonyítottan magas az IQ-m (135+ a 15-ös szórású teszten) és kb mindenki, akivel kapcsolatba kerülök, hamar megjegyzi rólam, hogy okos vagyok, szóval azt hiszem jogosan beszélhetek tapasztalatból.


Először is fontos elszögezni, hogy az intelligencia csak egy tulajdonság a sok közül, és NEM ez határozza meg az ember viselkedését. Nincs olyan, hogy "márpedig egy okos ember ilyet csinál/nem csinál, mert ha nem így tesz, akkor nem is okos", ezek többségében csak komplexusos emberek önigazolási próbálkozásai, ahogy más esetekben is előfordulnak. Ha valaki jó valamiben, rögtön jönnek a megmondóemberek, hogy miért is nem olyan jó az az ember, és bezzeg ő meg miért jobb. Gondolom ismerjük ezt.

Az ember viselkedését a személyisége határozza meg, aminek az intelligencia csak része. Csak egy eszköz, amit használ, de hogy mire, azt már az érdeklődési köre, a beállítottsága, a múltbeli tapasztalatai döntik el. Például egy extrovertált és egy introvertált ember sem ugyanolyan, hiába kb ugyanolyan intelligensek. Van, akiben van versenyszellem, van, akiben nincs. Van, aki ért a szociális kapcsolatokhoz, van, aki kevésbé. Pusztán az eszéről ítélni meg valakit nagy butaság.


Térjünk rá az alapkérdésre: nálam a magas intelligencia úgy nyilvánul meg, hogy nem szeretek dogmák szerint élni, hanem jobban megvizsgálom a dolgokat, rájövök, hogy általában árnyaltabbak, mint elsőre tűnhet, és ahogy egyszer valaki jól megfogalmazta: már akkor egy probléma megoldásán agyalok, amikor más még észre se vette, hogy az létezik. Gyorsabban és mélyebben végig tudok gondolni dolgokat, és olyan párt keresek, aki legalább nagyjából hasonló szinten áll, vagy megérti ezen részem. Ha gyakran meg kell állnom magyarázni, az feszültséget szülhet mindkettőnkben. Ezt leszámítva tulajdonképpen olyan vagyok, mint a többiek: vannak érdeklődési köreim, igaz, elég különbözőek, és szeretném, ha lennének e téren is közös vonásaink.

A szociális kapcsolatokban én annyira nem vagyok jó, mert sok rituálét szükségtelennek érzek, míg másoknak meg az a lényeg. Gyerekként nem tudtam ezt kezelni, így gyakran kerültem konfliktusba a többiekkel, emiatt visszahúzódóbb lettem, talán enyhe szociofóbiás is, pl. telefonálni utálok, és többször lejátszom magamban a beszélgetést, hogy mit fogok mondani. De semmi végletesre nem kell gondolni, azért meg tudom oldani a váratlan helyzeteket is, csak többet stresszelek rajtuk.

A humorom is jó, de kifinomultabb, mint a böfögős-fingós-bénamagyarviccesképes-színvonal. Szeretem az abszurd humort, a referenciákat, a szóvicceket és a helyzetkomikumokat. L'art pour l'art Társulat, Simpson család, Futurama, Beugró, Jóbarátok például.

Törekszem a hatékonyságra és az észszerűségre, kerülöm a végleteket. Szeretek sokoldalú lenni. Tehát nem kell semmi olyanra gondolni, hogy én biztos nagyon valamilyen vagyok, bár tudom, hogy ezt imádják az emberek :D


Szóval összességében ennyi.


Kinézet: miért ne nézhetne ki jól egy nagyon okos ember is? Ha mindkét tulajdonság génjei megvannak a családfában, akkor simán. Én is nézhetnék ki jól, mert speciel a magasságom megvan hozzá, a testalkatom pedig akut betegség eredménye, nem genetika :D Az arc meg... hát, ízlés :D Szerintem nem olyan vészes.


25/F


--


A73%-os versenyző pedig súlyos fogalomzavarban szenved. Ha úgy dolgozik, ahogy ide válaszolt, akkor nagyon rossz érzéseim vannak vele kapcsolatban... netán HR-es vagy?

2016. dec. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
63%

A kérdező ezt írja:

"Itt most nem a simán okos emberekre gondolok, hanem a tényleg hihetetlenül intelligens emberekre"

Jó látni hogy itt minden mensás szintet éppen hogy megugró ember megszólítva érzi magát. :DD Segítek ha nem sikerült volna: ti vagytok a "a simán okos emberek"

2016. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező ezt írja:

"Itt most nem a simán okos emberekre gondolok, hanem a tényleg hihetetlenül intelligens emberekre"

Jó látni hogy itt minden mensás szintet éppen hogy megugró ember megszólítva érzi magát. :DD Segítek ha nem sikerült volna: ti vagytok a "a simán okos emberek""


Én nem láttam, hogy a kérdező bárhol is konkretizálta volna, hogy mit ért "hihetetlenül intelligens emberek" alatt, de te biztos jobban tudod, hogy mire gondolhatott..

Mindenesetre én jogosnak érzem, hogy ha valaki IQ alapján az emberiség felső 2%-ába tartozik (éppen megugorja a mensás szintet a te szavaiddal), az megszólítva érezze magát, és ne csak "simán okos emberként" kategorizálja magát.

Ráadásul a 15ös szórású mensa teszten a 135ös eredmény, amit a két válaszoló írt, az konkrétan már a felső 1%-on is belül van, és tudtommal ennél pontosabb mérést nem csinálnak itthon. Tehát az itthon elérhető hivatalos eredmény felső plafonjáról van szó - ennek fényében meg kíváncsi vagyok, hogy akkor szerinted honnantól érezheti magát megszólítva az ember.

2016. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Javítsatok kibha tévedek, de ne 140 fölötti, és 2% az a Mensa szint? Csak mert amikor csináltam (vagy csinálni akartam, már nem tudom :) akkor ott ezt olvastam.
2016. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
42%

"Javítsatok kibha tévedek, de ne 140 fölötti, és 2% az a Mensa szint? Csak mert amikor csináltam (vagy csinálni akartam, már nem tudom :) akkor ott ezt olvastam."


Gondolom régebben nézegetted. Régen tudtommal 20as szórású tesztet alkalmaztak a mensánál, aszerint meg 140 a határ (két szórásnyival kell az átlag felett lenni). Ma már 15ös szórású tesztet használnak, annál meg 130 a határ.


A 73%-osnál egyébként ezért is érdekes, amikor azt állítja, hogy neki a munkaköréhez tartozik, hogy IQ alapján állapítson meg dolgokat, közben meg össze-vissza dobálózik számokkal, amiknek így önmagukban semmi értelme. Ugyanis az IQ pontszámnak önmagában nincs sok értelme (olyan szempontból van, hogy mindegyik teszt úgy van megcsinálva, hogy 100 legyen az átlag, ezért azt elárulja, hogy átlag alatt vagy felett van-e az adott ember), mert azt is tudni kéne, hogy milyen szórású teszten érték el azt a pontszámot.

2016. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!