Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért él még mindig az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért él még mindig az a sztereotípia, hogy akinek huszonévesen nem volt még senkije azzal valami gond van, nem lesz jó az ágyban és nem tudja, hogy mit kell csinálni egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ezeket a címkéket amiket hallok, olvasok sértőnek találom. Világéletemben úgy gondoltam, hogy egy párkapcsolat úgy a jó, ha nem egyoldalú, a két fél különlegesnek találja egymást, testileg-lelkileg kívánják egymást és nem kényszerből van együtt az egyik a másikkal. Férfiként én mindig ilyen nőt kerestem, csak nem találtam még meg.

Na most tételezzük fel összejöttem volna kényszerből valakivel mennyire lennék előrébb? Ettől most a tapasztalt, király, menő csávó jelzőt kapnám a béna szűz pojáca helyett? Mert lett volna egy pár ilyen esélyem, de mivel nem tetszett és nem akartam kihasználni ezért inkább vagy hagytam vagy csak barátságként folytattam tovább.

Voltak szüleim, jártam iskolában, vannak barátaim, nem elzárva éltem le az életemet tehát én úgy érzem, hogy a párkapcsolat se egy atomfizika ahol egy rendes párkapcsolatnál legalább 4-5 elfogyasztott ex kell. Hanem, ha megvan a kellő vonzalom, szeretet egymás között akkor nem hinném, hogy ex hiány miatt gond lenne. Nem akartam ilyen sokáig egyedűl maradni, egyszerűen így alakult az életem.


2017. márc. 10. 14:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
69%

8# a válaszom teljesen komoly volt és nem provokatív. Az agresszív reakciód is csak engem igazol. Én elhiszem, hogy az igazság rosszul esik, de ez egy anonim oldal, és nem vagy nekem senkim, minek írjak könnyebb választ?


Egyébként itt már írtak elég jó példákat is, de akkor mondok én is, hátha úgy könnyebb. Ha beteg leszel, és rákeresel a guglin a tünetekre, akkor orvos leszel? Pontosan tudni fogod ugyanazt, amit egy orvos kb 6 év tanulás, tapasztalat után? Lehet, hogy egy egyszerűbb náthát te is meg tudsz állapítani, a tünetekből, de szerintem olvashatnál róla napestig, egy szívműtéthez hozzá se tudnál szagolni. Vagy hogyan kell vért venni? Szerinted egy évekig tartó párkapcsolat minden mélységéről te ugyanolyan szinten tudtál tájékozódni puszta fantáziából, mintha ténylegesen átélted volna? Rendkívül naiv gondolat. Mint kb az összes tapasztalatlan és szűz ember, aki pont ugyanazt azt hiszi, hogy ő igazából különleges, mert ő többet is tud, mint azok, akik már voltak együtt valakivel.


Eleve azt hiszed, hogy minden kapcsolat ami zátonyra futott, csakis lelketlen bas.zásból eredt, nem lehetett őszinte szerelem, és csak úgy legyen valami alapon jöttek össze, semmi más nem lehetett az oka... Ez is elég nevetséges elgondolás.


Szóval halál komolyan mondom, nem provokatív szándékkal, hogy mentsd el a kérdésed, és ha már volt kapcsolatod, olvasd el újra.

2017. márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
74%
Én meg tudok olyanokat akik az első partnerükkel vannak 10 éve. Nem kellett nekik végigtapasztalgatni a várost. Illettek is egymáshoz és viszonyultak is elég sokat.
2017. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

#11 Agybajt kapok ezektől a szakmai összehasonlításoktól. Istenem! Ahhoz, hogy az ember jó orvos legyen, jó szerelő, jó autóvezető ahhoz tényleg kellenek gyakorlatok. Csak tudod míg, ha az ember orvos vagy szerelő vagy autóversenyző akar lenni, bármikor elkezdheti, beíratkozik valamelyik iskolába, tanul és gyakorol. Viszont egy párkapcsolat nem úgy jön, hogy most eldöntöm, hogy holnaptól lesz valakim és képezem magam, hogy egyre jobb legyek benne.

Én úgy gondolom és sokan mások is úgy gondolják, hogyha két ember szereti egymást akkor bármilyen akadály jön azt lelehet győzni. Az orvosnál nincs így, mert ha egy orvos műt valakit és hirtelen elfelejti, hogy mit kell csinálni a másik életébe kerülhet, ugyanez van egy autóversenyzőnél is, rosszul kormányoz könnyen neki csapódhat egy falnak és egy életre nyomorék lehet vagy bele is halhat. Egy párkapcsolatnál is lehet hibákat véteni, de könyörgöm ki ne vétene hibákat. Egy több éves kapcsolatban is csinálhat valaki hülyeségeket,több ismerősömnek is volt több párkapcsolata vagy hosszú éves kapcsolata és ugyanúgy hibázgatnak ők is. És nem érzem azt, hogyha kényszer párkapcsolatokba mentem volna akkor én most sokkal jobb ember lennék és jobb szerető. Úgy látom, hogy az emberek sokasága legitimalizálja a romlottságot az aljasságot azzal, hogy szinte bárkivel összejön majd később lelép, hogy elmonthassa magáról, hogy jaj de király voltam, igaz tönkre tettem ezzel a másikat, de az a fontos, hogy én megdöngettem és emiatt király vagyok. Ilyet persze a nők is csinálnak.

Hagyj kérdezzem meg tőled hány kapcsolatod volt? Voltak kényszer kapcsolataid?

Attól, hogy nem volt még tapasztalatom most kussba kell maradnom nem lehet semmilyen elképzelésem? Én úgy gondolom, hogy földhöz ragadt elképzeléseim vannak, mert nem abból indulok ki, hogy mekkora egy pojáca vagyok, mert egy nőm se volt, hanem egyszerűen így alakult az életem. Hiába próbálkoztam még eddig nem sikerült kölcsönös kapcsolatot találnom, lett volna esélyem egyoldalú kapcsolatra is, ahol átbasztam volna a másikat, de nem akartam ilyet. De ettől függetlenül még rosszul esik nekem is és több embernek az, ha elkezdik címkézni.

2017. márc. 11. 11:14
 14/31 A kérdező kommentje:
#12 A legjobb barátom már több, mint több 8 éve együtt van a párjával, vele feküdt le először is. Kapcsolat elején voltak konfliktusai, de már egy békés kiegyensúlyozott párkapcsolatban élnek.
2017. márc. 11. 11:16
 15/31 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy nem éred be akárkivel, ez teljesen jó dolog. Erről szól az egész párkapcsolatosdi, hogy megtaláld azt aki tényleg hozzád való. Viszont én is kerültem azokat, akiknek nem volt semmi tapasztalatuk 25 felett. És nem a szexuális tapasztalatok miatt, az csak egy része a dolognak, de nem a legfontosabb. A baj az hogy ha én vagyok neki az első, akkor nem követte el a saját hibáit párkapcsolati téren. Ezeket nem pótolják más kapcsolatok, barátok, munkatársak stbstb. Én mire férjhez mentem, volt előtte 5 kapcsolatom. Mindegyikből mást tanultam meg és vittem magammal. Ha ez nincs, nem hiszem, hogy eljutottam volna a házasságig, pedig a férjem tényleg életem szerelme. Számomra ezek a buktatók szükségesek voltak, hogy olyan ember legyek amilyen most. A férjemnek is szüksége volt a saját csalódásaira, hibáira, hiszen ezek formálták. Szorosan hozzátartozik az önismeretedhez is, hogy milyen vagy párkapcsolatban, hogy viselkedsz, mi engedhető meg, mi nem, milyen formában képviseld a saját érdekeid satöbbi, satöbbi.


Az én nővérem is hasonló mint te, annyi, hogy ő csak a kapcsolatok ellen volt, szexelni szexelt. 27 évesen lett először párkapcsolata és nagyon látszik rajta, hogy nincs ilyen irányú tapasztalata. Ez pedig igencsak megnehezíti a dolgát.

2017. márc. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
#15 Na jó én ezt a tapasztalatosdis hülyeségeket utálom a legjobban. Miért hiszed azt, hogy a többi ember is ilyen lesz? Amiatt elhagynál valakit, mert nem elég tapasztalt? Ha ennyi eszed van akkor gratulálok. Tudod az élet nem fekete fehér, hogy aki tapasztalatlan szar aki tapasztalt az jó lesz. Tudod van olyan emberi tulajdonság, hogy empátia, azt kéne gyakorolnod!
2017. márc. 11. 17:06
 17/31 anonim ***** válasza:
69%

Én csak a saját tapasztalataimból indulok ki. Akit megismertem és nem volt párkapcsolati tapasztalata az esetlen volt. Biztos van olyan, akinek nincs szüksége az életben a saját bukásaira, enélkül is egy kiváló ember és minden helyzetben tudja mit kell tenni, ő egy kivételes és csodaember lehet, minden tiszteletem az övé.


Belegondolva, ha valaki sokáig nem talál magának párt, az is elképzelhető, hogy egy álomvilágban él és várja a csodát. Egy elképzelt partnerre vár, aki nem létezi, mivel nincs sem tökéletes ember, sem tökéletes kapcsolat. Egy 35 éves kollegám ilyen, nő, még szűz és ő pontosan ilyen. Nincs és nem is volt senkije, mert ő a tökéletesre vár.

Van amikor jó dolog, hogy nem éred be akárkivel, van amikor meg már átcsap egy mesevilágba.

2017. márc. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
6%
Ja, a kérdésedre elfejtettem válaszolni, nem hagynék el valakit amiatt mert tapasztalatlan, mivel össze se jönnénk valószínüleg.
2017. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

És most attól, hogy megtapasztaltál valamit a többi ezer ilyen alkalomnál is ez lenne? Ha valaki túl sokat tapasztal az életben gyakran előítéletessé és szűk látókörűvé vállnak az életben. Mi az, hogy szükség van bukásokra? Tudod, hogy én is hányszor mélyponton voltam az életben? Szüleimet is elvesztettem, kisebb koromban apa nélkül nőttem fel pár éve anyukám halt meg, ez is hatással volt a mostani életemre. Vagy az nem számít? Csak az a fontos, hogy meglegyen a tini kori párkapcsolatosdi? Ha így gondolkodsz akkor nagyon primitív, pszichopata lehetsz, mert hiányzik belőled az erkölcs és a többi emberből is aki lecímkézzi a másikat ismeretlenül. Tudod az embert először kell megismerni aztán mondani róla egy véleményt.

Nem élek mesevilágban tudom, hogy senki se tökéletes én se fogok tökéletes nőt találni. Az ilyen emberekben, mint te azt se bírom, hogy totál hülyének nézik a másikat, de ti mindent jobban tudtok. Csak annyi igényem van, hogy tetsszen az arca, teste kívánjam szexuálisan és legyen, kedves, megértő nem olyan előítéletes, mint te, ne nyomjuk el egymást, fogadjuk el egymás érdeklődési köreit. Én úgy gondolom, hogy ez nem egy nagy igény, már rég kinőttem a disney mesebeli klisékből.

2017. márc. 11. 18:14
 20/31 anonim ***** válasza:
63%

"Tapasztalat" vicc! Ráadásul pont egy nő mondja? Férfitól még kicsit kevésbé lenne hülyeség, de mindenhogy az.

Tapasztalat pl a nők szédítéséhez kell. Párkapcsolati tapasztalat nincs, főleg azért mert mindegyik más, ami az egyikben működik, a másikban nem.

2017. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!