Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők/lányok. Miért allergikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők/lányok. Miért allergikus pont nálatok a főzés?

Figyelt kérdés

Gyakran látok kiborulásokat ebben a témában és érdekelne, hogy ennek mi a konkrét oka. Egyszerűen a képzettársítás irritál, hogy nő-konyha, vagy nem szerettek főzni, nem tudtok főzni, nem dícsérik a főztötöket, sajnáljátok rá az időt stb. Kinél mi az oka.

Hogy elejébe menjek a személyeskedésnek, ellátom a háztartás női részét, mert megtanultam édesanyámtól és egyedül is élek.

Légyszi a kérdésre szorítkozzunk.


2017. márc. 13. 18:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

Mert sok munka vele. Elokesziteni, megcsinalni, elpakolni, elmosogatni. Pl gyulolom , ha egy rantotthust akarok csinalni, akkor 600 tanyert elo kell venni, majd elmosogatni. Akkor egy paprikas krumpli mellett nem csinalhatok akarmit. Mert sok ideig tart megfozni, es azido alatt egy rakas mas dolgot megtudnek csinalni( persze mellette is lehet nehany dolgot), ha nem kene folyamatosan lesni a kajat.

Utalom, hogy szanaszet pacsmagol mindent, ha kifut az edenybol, olyan lesz minden.


Magaval a fozessel nincs bajom. Ha ossze lenne keszitve elore a sok hozzavalo , megpucolva, felvagva, megmosva, es nekem csak ossze kene rakni, majd az asztalra tenni, akkor semmi bajom nem lenne. De ez a sok elotte, utana dolog kileszit. Persze ettol megcsinalom. De takaritani sokkal jobban szeretek!

2017. márc. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen, ismerem ezt a véleményt is, de érdekel, hogy konkrétan kinek mi a problémája. Legalább át lehetne látni, hogy mi inkább a jellemző.
2017. márc. 13. 18:47
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Én is hasonló okok miatt főzök csak heti 3-4-szer.Nagyon sok időt vesz el az előkészítés,főzés,mosogatás,elpakolás. Mindig nagyobb adagot készítek vagy anyóssal felváltva főzünk,így senki sem sokall be.
2017. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ja. Főzés alatt nem csak főzést kell érteni, sülteket/süteményt is. Én pl a 2-es által részletezettek miatt jobb szeretek sülteket csinálni.
2017. márc. 13. 18:52
 5/25 anonim ***** válasza:
9%
Az ilyen a legszánalmasabb, mint te #5.
2017. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Én nem vagyok valami jó főzésben, nem igazán szereztem soha gyakorlatot benne, pláne a magyar kaják terén (főzelékek, levesek, töltött káposzta meg egyéb huncutságok). Nagy részt egyedül éltem életem folyamán és nem igazán főztem, mert nem szeretem ezeket az ételeket. Amit szeretek azt meg tudom csinálni, de az inkább ilyen tészta félék, vegetáriánus tálak és pár húsétel. Persze egy húslevest, sült csirkét stb bárki megcsinál, de én vagyok az akinek sosem finom a rántott húsa, ezért nem is csinálom, a főzelékek mindig csomósak lesznek stb. Persze van ezer más étel amit meg tudok csinálni, de mivel én magam sem szeretek enni, a főzés sem öröm.

És mivel ritkán csinálom és mindig kis adagot, nincs benne gyakorlatom.

2017. márc. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

Én pl. muszájból főzök, nem köt le. Érzékem abszolút nincs hozzá, elsózom, odaégetem, túlízesítem, tehát 90%-ban kudarcba fullad a próbálkozásom. Amíg egyedül éltem, nem is főztem magamra.

Érdekes módon, ha ezt most egy férfi írja, senki nem ítéli el, nőként emiatt sz.r feleség és anya vagyok még a nők szemében is.

2017. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
15%

Már akinek, tegyük hozzá kedves kérdező! Ugye nem kívántál általánosítani mint oly sokan ezen az oldalon?


Azért nem ekkora nagy tragédia főzni. :D

Nem is értem.


Tudok főzni, ráadásul elég jól, kiskorom óta tanítgattak mit hogyan kell, de nem muszájból! Nem éreztem kényszernek, és ennek az eredménye az lett, hogy szeretem a magyar konyhát főzni és enni egyaránt.

Bár ezt senki nem mondaná meg, mert elég vékony vagyok. :) 25N

2017. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
11%
Utolsó vagyok, az lemaradt én sem.szeretek enni.
2017. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
A kifejtésben írtam, hogy gyakran látom a téma kapcsán a kiakadást. Nem célom általánosítani.
2017. márc. 13. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!