Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a barátom üzleti ötletét amiért nem lelkesedem túlzottan?

Figyelt kérdés

A barátomat teljesen beszippantotta egy üzleti ötlet ami pár hónapja pattant ki a fejéből és egy havarjával éjjel-nappal ezt tervezik, és máson sem jár az esze azóta sem.


Velem is rengeteget beszél erről, pontosabban beszél nekem, mert én nemigen tudok hozzászólni és nem szeretem az egészet, mert azóta nem lehet vele semmi másról beszélni, és ráadásul abszolút nem tudom támogatni, mert szerintem semmiféle megalapozott hátterük nincs az egészhez, és csak egy gyerekes álmodozásnak látom. Ugyanakkor elveszi minden idejét, lassan a közös időnk is eltűnik és nagyobb összegeket készül elkölteni az ötletre. Nem közös a keresetünk, de szeretnénk lakást venni és engem ez is megrémiszt hogy inkább erre költené a pénzét, minthogy végre saját lakásunk lehessen.


De közben tudom azt is hogy barátnőként támogatónak kellene lennem és érdeklődőnek az iránt ami őt ennyire érdekli. De amikor lelkesen magyarázza nekem hogy hogy is lenne, én csak problémákat látok és teljesen negatív vagyok mert utálom az egészet.


Fogalmam sincs mit tegyek, szerintem ez még csak a kezdet és nem tudom mi és mikor lesz vége, de már most rombolja a kapcsolatunkat és ez az ami aggaszt.


Hogyan tudnék javítani ezen a helyzeten? Mit tehetek?


2017. aug. 7. 22:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mi ez a vilagrengeto otlet? :D
2017. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
privátban vagy ide írd le légyszíves,mi az az ötlet. A te írásodból, nekem az jön le,hogy a egy nagyra nőtt gyerekkel van dolgod akinek a barátai is azok. De 10000000000000000000000 ból 1 ilyen ötlet bejön és ha bejön akkor nagyot üt! Szerintem nem kell minden hülyeségben támogatnod, sőt ha el akarja szabni a pénzét lehet jobb ha kijózanítod!
2017. aug. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

:D


Jaaj tudtam hogy ez lesz a fő téma, nem az én világrengető problémám :D


Nem fogom leírni, mert utálom az egészet de nem is akarom kiadni az ötletét. Bitcoinnal kapcsolatos...

2017. aug. 7. 23:03
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát én is nagyra nőtt gyereknek látom mostanában, az a baj nem hiszek az ötletében... És próbálom is kiábrándítani de mindenre van egy tuti válasza és teljesen megszállott, nem lehet elrettenteni... 4 éve vagyunk együtt de ez most olyan hirtelen olyan nagy problémává vált hogy megremiszt. Teljesen megváltozott
2017. aug. 7. 23:05
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
Akkor fojjon ilyenek miatt a fejed, ha hazasok lesztek. Addig felesleges, ahogyan felesleges egy ilyen gyerekkel kozos lakason gondolkozni (plane pasim/csajom statuszban).
2017. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

A bitcoin már szopás. Annak érte meg, aki az elején beszállt. Gondolom bányásznának....akkor annyi géppel inkább nyisson egy netkávézót.

31/f

2017. aug. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Jobban jarsz ha lebeszeled rola. Rengetegen keresnek meg azzal hogy bitconinnal akarnak meggazdagodni, de egyszeruen rafizetes hacsak nem lopod az aramot (nem javaslom).
2017. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Minden vállalkozásnak kell egy üzleti terv, kérdezd meg ők mikor csinálják meg.Hitelt akarnak felvenni?? Ahhoz is kell! Támogatáshoz pláne! Pénzük meg nincs mert lakásra gyűjtötök! Ergó ha lenne már lenne lakása, vagyis háza!
2017. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

Minden tényleg komolyan vett vállalkozás elindítása elveszi az időt minden mástól. Van egy családi cégünk, az a 3 év, ami az ingatlanvásárlástól (ugye telephelynek) a rendes működésig eltelt bizony hagyott nyomot rajtunk.


Hallgasd meg és mutass egy kis érdeklődést, aztán amikor már csillognak a szemei, akkor kérdezd meg hogyan számoltak utána, tényleg ki fogja-e termelni a költségeiket, mennyi idő alatt térül meg, ilyenek.

Elő kell venni az Excelt, mindent beírni, számolni reálisan, ha kijön hogy megéri belevágni hagyni kell időt a felfutásra, de azt is ki kell tűzni, hogy mennyi időn belül kell nyereségesre fordulnia, különben eladás/bezárás. És nem szabad kihagyni ilyen butaságokat sem, mint pl. adózás, könyvelés, mert ha csak egyszer száll rá a NAV az emberre az is pont elég.

Sőt, ha a haverjaival csinálja, akkor ki mit visz bele, milyen arányokban osztoznak, ezt mind figyelembe kell venni ÉS papírra rögzíteni.


Ha ezeket látod könnyebb lesz eldönteni, hogy támogatni kellene-e benne vagy inkább lebeszélni.

Amennyiben hagyod így haladni a dolgot, akkor csak akkor lesz vége, amikor vagy beleun a jól működő vállalkozásba vagy amikor le kell húzni a rolót.


Amikor így tervezgetek valami üzleti dolgot, akkor én szoktam használni az egyik gyerekkori cimborán után csak Varga-szabálynak hívott dolgot: kitervelsz mindent alaposan, mindent nagyon reálisan kiszámolsz, figyelembe véve az utolsó rozsdás alátét árát is. Ha ez megvan, akkor a kiadást 1,2-vel, a bevételt 0,7-tel kell szorozni. Ha ezután még mindig nulla fölött van, akkor bele lehet kezdeni.

2017. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%
Mi mostanában csupa olyan dolgot valósítunk meg a férjemmel, amik pár éve még gyermeteg álmodozásnak tűntek. Olyan gyerekkori vágyaim válnak valóra, amikre anno a felnőttek csak legyintettek. Azért, mert Te nem látod az üzletet, attól még lehet jó az ötlet. Ha nem tudod támogatni a párodat, akkor inkább hagyd el. Valószínűleg nagyon rosszul esik neki, hogy nem hiszel benne. Te eddig tudtad őt kísérni, innentől engedd a saját útjára.
2017. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!