Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a barátom üzleti ötletét amiért nem lelkesedem túlzottan?

Figyelt kérdés

A barátomat teljesen beszippantotta egy üzleti ötlet ami pár hónapja pattant ki a fejéből és egy havarjával éjjel-nappal ezt tervezik, és máson sem jár az esze azóta sem.


Velem is rengeteget beszél erről, pontosabban beszél nekem, mert én nemigen tudok hozzászólni és nem szeretem az egészet, mert azóta nem lehet vele semmi másról beszélni, és ráadásul abszolút nem tudom támogatni, mert szerintem semmiféle megalapozott hátterük nincs az egészhez, és csak egy gyerekes álmodozásnak látom. Ugyanakkor elveszi minden idejét, lassan a közös időnk is eltűnik és nagyobb összegeket készül elkölteni az ötletre. Nem közös a keresetünk, de szeretnénk lakást venni és engem ez is megrémiszt hogy inkább erre költené a pénzét, minthogy végre saját lakásunk lehessen.


De közben tudom azt is hogy barátnőként támogatónak kellene lennem és érdeklődőnek az iránt ami őt ennyire érdekli. De amikor lelkesen magyarázza nekem hogy hogy is lenne, én csak problémákat látok és teljesen negatív vagyok mert utálom az egészet.


Fogalmam sincs mit tegyek, szerintem ez még csak a kezdet és nem tudom mi és mikor lesz vége, de már most rombolja a kapcsolatunkat és ez az ami aggaszt.


Hogyan tudnék javítani ezen a helyzeten? Mit tehetek?


2017. aug. 7. 22:57
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Én is ilyen álmodozójat fogtam ki. Nincs bajom a vállalkozásokkal, ha valaki szakértelmet tud belevinni, és alaposan utánanéz mindennek, de az ilyen gőzenincs róla/hallott valamit ötleteket sosem támogattam. Nem kell megváltoztatni a véleményed azért, hogy támogasd a barátodat.


Én sem tettem, mikor az egyik gagyi telefonos applikációt kezdett fejleszteni, vagy egy másik, aki tutti onlinepóker stratégiát dolgozott ki, vagy a harmadik csapoltsörházhozszállításba fogott, de volt olyan is, aki hallott valamit az önkéntes katonaságról és úgy érezte majd ő meggazdagszik 0 munka nélkül..


Egyikük sem futott be, mind belebukott, vagy bukdácsol.


Egyik ismerősöm viszont 3d falipanelt kezdett tervezni az elején, mikor alig volt ilyesmi.. na ez remek ötlet volt, be is futott.


Engem sem támogatott az egyik exem, mikor szerinte vacak helyen vettem rossz lakást feleslegesen. Az ex már nincs meg, a lakás 4xes áron kelt el.

2017. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!