Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a barátom üzleti ötletét amiért nem lelkesedem túlzottan?

Figyelt kérdés

A barátomat teljesen beszippantotta egy üzleti ötlet ami pár hónapja pattant ki a fejéből és egy havarjával éjjel-nappal ezt tervezik, és máson sem jár az esze azóta sem.


Velem is rengeteget beszél erről, pontosabban beszél nekem, mert én nemigen tudok hozzászólni és nem szeretem az egészet, mert azóta nem lehet vele semmi másról beszélni, és ráadásul abszolút nem tudom támogatni, mert szerintem semmiféle megalapozott hátterük nincs az egészhez, és csak egy gyerekes álmodozásnak látom. Ugyanakkor elveszi minden idejét, lassan a közös időnk is eltűnik és nagyobb összegeket készül elkölteni az ötletre. Nem közös a keresetünk, de szeretnénk lakást venni és engem ez is megrémiszt hogy inkább erre költené a pénzét, minthogy végre saját lakásunk lehessen.


De közben tudom azt is hogy barátnőként támogatónak kellene lennem és érdeklődőnek az iránt ami őt ennyire érdekli. De amikor lelkesen magyarázza nekem hogy hogy is lenne, én csak problémákat látok és teljesen negatív vagyok mert utálom az egészet.


Fogalmam sincs mit tegyek, szerintem ez még csak a kezdet és nem tudom mi és mikor lesz vége, de már most rombolja a kapcsolatunkat és ez az ami aggaszt.


Hogyan tudnék javítani ezen a helyzeten? Mit tehetek?


2017. aug. 7. 22:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#5 Nem kötöm házassághoz a kapcsolat komolyságát főleg hogy nem tervezünk házasságot. Ettől függetlenül a kapcsolatunk tökéletes és nem fogok szakítani vele csak azért mert most épp egy nehéz fázisban vagyunk.


#6

Nem bányászat, igazából én is jó ötletnek látom csak az a gyerekes hogy ő elhiszi hogy ketten jutnak valamire. Olyan mint pl a Spotify is egy rohadt jó ötlet, de nem az ötlet volt a nehéz hanem a megvalósítás... Nekem ez is kb. ilyen hogy igen, tök jó ötlet, értem én, de az hogy meg tudják csinálni az nekem annyira esélyes minthogy ír egy f. sza forgatókönyvet és majd Spielberg csinál belőle filmet... Néha pénz és tudás van de ötlet nincs náluk pedig fordítva... Sajnos mindkettő kellene a sikerhez.

2017. aug. 7. 23:15
 12/21 anonim ***** válasza:
24%
Addig, míg a haverral söröznek ötletelés közben, én megszúrnálak engedelmeddel.
2017. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

#10es és ha azt találná ki,hogy repülőgépet épít a hátsó udvaron? Akkor is támogatnia kell?

Egy acélkereskedelmi cégnél dolgozom, van egy idős hangyás ügyfél ő repülőgépet épít 10 éve és nálunk hagyott 1 milliót és sose fog felszállni vele mindenki tudja csak ő nem....

2017. aug. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, a barátod helyében én kivágnálak a francba. Jó ötletnek tartod, de szerinted ők nem tudják megvalósítani? LOL, pont te vagy az a fajta negatív pióca, akire egy vállalkozó szellemű embernek semmi szüksége az életében, remélhetőleg erre a barátod is rájön hamarosan, hogy te csak lehúzod őt.
2017. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#9

Köszönöm a nagyon hasznos választ!


#10

Gratulálok a megvalósult álmokhoz! Ami álmom volt az már mind megvalósult, most már csak terveim vannak, amik felé haladok és két lábbal állok a földön. És nem anyagiak, mert az anyagiakkal teljesen elégedett vagyok. Ha minden ember az első nagy problémánál kilépne a kapcsolatból, akkor előbb utóbb mind véget érne. Nem tudom, miért lettem hirtelen a történetben én a "gonosz". Miért kell jobban hinnem nekem az ő elképzelésének, mint az enyémnek? Miért higgyem el ÉN hogy működni fogok és ne ő hogy nem fog? Ez egy kétoldalú dolog, egyikünk sem rossz vagy hibás.

De persze azért mert a te nem tudom milyen vágyaid megvalósultak, én szörnyű alak vagyok mert nem hiszek a barátom 4 hónappal ezelőtt még nem is létezett tervében.

2017. aug. 7. 23:25
 16/21 A kérdező kommentje:

#14

Miért baj az hogy engem nem sodor magával az ő lelkesedése és én a problémákat is látom, nem csak a dollárjeleket a szemem előtt?

Sok jó ötlet van a világon, sok van ami sok pénzt hozna, csak épp nincs rá meg a megfelelő tőke vagy háttér. Miért probléma ezt elismerni? Csak azért mert két srác tervezget egy honlapot, és van egy ötletük, az még nem egyenlő a sikerrel

2017. aug. 7. 23:29
 17/21 anonim ***** válasza:
16# A sikerrel nem, de valahol el kell kezdeni. Látszik, hogy tipikus munkásember vagy, a kormány örülhet a létezésednek, az ilyeneket akarják épp sorra gyártani. Kíváncsi vagyok, szerinted a "nem csinálok semmit inkább mert úgyis minden szar meg nehéz", az mivel egyenlő, az mihez vezet? :D
2017. aug. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Kérdező neked adok igazat.A barátom ennél ezerszer rosszabb,neki naponta-hetente vannak világmegváltó meg egyéb ötletei,pedig elmúlt már 40 éves.Mindenbe belekezdett,semmiből nem lett semmi.Mindent elkezd,semmit sem fejez be.Ez aztán mindenre igaz.Szerintem egy normális nőnek nincs ilyenre szüksége.Nekem is kipattannak ötletek,de egyből utánaolvasok a neten,amit csak kiad,főleg a véleményeket,amiről más sokszor kiderült,hogy tévesek az elképzeléseim.Ugyanígy pár hete átolvastam ezt az általad említett témát,le is tettem róla gyorsan.Még a legkisebb dologban is böngészek,akár parfüm,netes rendelés,hogy mik a vélemények,összegzem,és leszűröm ami nekem fontos.Szerintem a barátod most nagyon elvakult,nem tudsz vele mit csinálni,a saját kárából fog tanulni.Te meg addigra lehet hogy kiábrándulsz belőle :)
2017. aug. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
10es vagyok. Szerintem elég nagy probléma, hogy teljesen ellenkező irányba tartotok a barátoddal. Szerinted meddig fogjátok így bírni? Meddig akarod totálisan elhanyagolva érezni magad? Ha tényleg elindítják a vállalkozást, akkor még nagyon sokáig az üzlet lesz neki az első. El tudod ezt viselni akár évekig? És azt, hogy hónapokig csak melózik, de pénzt nem láttok belőle? Ha totál hülyeségnek tartod a tervét, akkor teljesen ki fogsz készülni. Ezért írtam, hogy jobb lenne szakítani. Hadd találjon valakit, aki hisz benne. Te pedig találhatsz valakit, akinek nincsenek idióta ötletei. Nem fogod tudni meggyőzni a barátodat, hogy nem lehet megvalósítani a tervét. Egy ilyen ötletet, ami ennyire foglalkoztatja, nem lehet csak úgy kitörölni a fejéből. De ha nagyon szereted, és ő A Társad, akkor csendes társként várd ki, mi lesz ebből.
2017. aug. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hát nem értem ha nem írod le az ötletét, akkor milyen tanácsra vársz tőlünk, mert a problémád megoldásához ha nem is merjük a teljes okát, úgy nem is tudunk tanácsot adni.


Amúgy meg minden sikeres vállalkozáshoz először pénzt kell költeni, megalapozni a vállalkozást, és utána visszaforgatni a pénzt.


Valamit egyéni adószámmal is csinálhat először hogy kipróbálja magát, és annak nincs vesztesége.


Láttad a gyakornokok című filmet?


Ők is álmodtak nagyot, és mégis sikerült nekik.


Adhatnál lehetőséget a barátodnak is, mert lehet nem is olyan szörnyű az ötlete.


Neked most szerintem a problémád, hogy hanyagolva vagy.

De te naponta találkozol vele, beszéld meg vele.


Gondolj bele aki csak hetente vagy 2 hetente látja csak a párját, mert kamionozik, és mégsem panaszkodik.


De ha nem mondod mi az alapja a problémádnak ne várj objektív tanácsot.

2017. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!