Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik az a rész, ami miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik az a rész, ami miatt zavar titeket, ha a másik fizet helyettetek?

Figyelt kérdés

Sokszor lehet olvasni, hogy valakit eltartanak, a pasija/férje fizet helyette mindent.

Esetleg nem kell egyáltalán dolgoznia vagy pedig a saját pénzét akár el is rakhatja, de a pasi fizet mindent.


Nagyon sokszor írják a nők, hogy nem ők ilyet soha,de soha nem akarnának, nem fogadják el, nincs pofája más pénzét költeni.

Miért nem?


Van olyan is, hogy a férfi többet keres a nő kevesebbet, mindent közösen fizetnek és ami azon felül van az egyik fél ugye jól elvan, míg a másik kuporog és ő már nem tud ugyanolyan színvonalon élni.

De ha ilyenkor a többet kereső féltől van felajánlás, miért nem fogadják el?


Tényleg érdekel a miért.



2017. dec. 11. 10:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%
Olyan párom volt aki minimum 5x annyit keresett mint én, nem volt összehasonlítható az összeg. Nem fogadtam volna el tőle semmi méregdrága dolgot és ezt meg is mondtam. Mert nem vagyok koldus és nem akarok senki kitartottja lenni, ami kell azt megveszem a saját pénzemből, ennyi.
2017. dec. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Más az, ha valakit kitartanak és más, hogyha keres, csak kevesebbet.


Engem nem zavar, ha a párom fizet helyettem, mert megbeszéltük már az elején.

Együtt élünk, ő kb. 3x annyit keres, nem probléma neki, hogy állja a költségeinket.


Az én keresetemet fordítsam a háztartási dolgokra, meg olyasmire, ami engem érdekel.

Persze sokszor hívom meg kávéra, nyáron fagyira, Magyarországon moziba, de itt nem várja el, hogy felezzünk mindent, mert nem tartja igazságosnak.


Nekünk ez így jó, más véleménye nem izgat.

2017. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%

2-es vagyok, persze, én sem kérek tőle drága ezt-azt, sőt. Spórolok, amennyire tudok, és nem herdálom az ő keresetét.


Hiába lenne pénze valami méregdrága izét venni, kell a fenének.

Akkor menjünk el a tópartra inkább, vagy sétáljunk, kiránduljunk, ezek nekem sokkal fontosabbak, mint a cipők vagy ruhák, ékszerek.

2017. dec. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
25%

Büszkeség miatt. Mert ha valaki kifizet nekik egy drágább dolgot, akkor már szégyenérzet tölti el őket, hogy ők csak eltartott feleségek/férjek/barátok/barátnők.

Szerintem semmi rossz sincs abban, ha egy többet kereső fél fizet valamit. Én szeretek mások helyett fizetni. Példának mondok egy ilyet: Juli, Éva és Kati elmennének ebbe a szép új étterembe, ami most nyílt. Juli és Éva sokat keresnek, de Kati nem engedhetné meg magának. Persze Juli és Éva elmehetnének egyedül is, Kati nélkül, de ők inkább viszik Katit is magukkal és fizetik az ő részét is. Kati bedophatja a hisztit, hogy márpedig neki nem kell a két barátnő pénze és inkább pirítóst eszik otthon. Ilyenkor már az irigység is előjön bennük, hogy "mit képzelnek, hogy nekik több pénzük van nálam és segíteni akarnak nekem, mintha én valami csóró koldus lennék."


tl;dr: Büszkeség, szégyenérzet és kis irigység miatt egyesek nem engedik, hogy bárki bármit is kifizessen helyettük.

2017. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%

Párom sokkal jobban keres 1 műszakba,mint én 3-ba!

Semmiféle drágább ajándékot nem fogadok el tőle, eleve én vissza se tudnám adni másrészt nem az én világom. Ha akarnám a fizetése 90%át engedném,h rám költse,de kizárt!Ő dolgozott meg érte, költse magára vagy amire akarja.

2017. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Mert az olyan, mintha nem tudnék megállni a saját lábamon. Ha vesz is valamit, vagy meghív valamire, legközelebb úgy szoktam intézni, hogy én fizetek. Próbálok mindig egálban lenni vele, hiába keres többet.
2017. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ha a másikat nem zavarja, hogy fizet értetek, akkor ki előtt zavar, hogy nem tudtok megállni a saját lábatokon?


Akinek többet keres a párja, ők mire költik, ami tőletek független?

2017. dec. 11. 10:46
 8/24 anonim ***** válasza:
16%

De ha ilyenkor a többet kereső féltől van felajánlás, miért nem fogadják el?



azert mert senki nem ad szivesen

nem ismerek egyetlen ferfit sem aki orommel tartja ki a feleseget/baratnojet/szeretojet

ilyen csak a meseben van

2017. dec. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

4es


Borzasztó nagy butaságokat írtál. Te úgy állítod be a nőt mint valami potenciális hisztiforrást, magadat meg úgy, mintha valami nagy bölcs lennél. Közben pedig csak lekezelsz és általánosítasz.

Attól, hogy valaki nem keres annyit mint más, és nem fogad el drága dolgokat, az nem azt jelenti, hogy az illető csóró. Én jól keresek, de a párom sokkal jobban. Nem vagyok csóró. Nem szoktam hisztizni. És mindeközben nem fogadok el drága dolgokat. Irigy sem vagyok senkire, aki jobban keres. Ellenben folyamatosan képzem magam, hogy jobb munka által magasabb megélhetési szintre jussak el.

Nem szoktam durcázni és pirítós felett vergődni otthon miközben utálok mindenkit.

Amit te itt összehordtál az a saját ostoba előítéleted, nem a valóság.

Üdvözlettel:

egy jómódú nő.

2017. dec. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Üzenem a "egy jómódú nőnek": Én is nő vagyok, a nem semmin sem változtat, de az értő olvasás nem az erősséged mert te teljesen az ellenkezőjéről beszélsz annak, amit én írtam.
2017. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!