Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik az a rész, ami miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik az a rész, ami miatt zavar titeket, ha a másik fizet helyettetek?

Figyelt kérdés

Sokszor lehet olvasni, hogy valakit eltartanak, a pasija/férje fizet helyette mindent.

Esetleg nem kell egyáltalán dolgoznia vagy pedig a saját pénzét akár el is rakhatja, de a pasi fizet mindent.


Nagyon sokszor írják a nők, hogy nem ők ilyet soha,de soha nem akarnának, nem fogadják el, nincs pofája más pénzét költeni.

Miért nem?


Van olyan is, hogy a férfi többet keres a nő kevesebbet, mindent közösen fizetnek és ami azon felül van az egyik fél ugye jól elvan, míg a másik kuporog és ő már nem tud ugyanolyan színvonalon élni.

De ha ilyenkor a többet kereső féltől van felajánlás, miért nem fogadják el?


Tényleg érdekel a miért.



2017. dec. 11. 10:14
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
76%

Hogy miért? Engem ne tartson el és ne is pénzeljen senki. Étteremben, vagy akárhol is én fizetek, nem szorulok rá egy férfi pénzére.


Ilyen voltam mindig. Most már kezd belőle elegem lenni.


Nálunk pl. én tartom el kettőnket, a férjem alig keres valamit.


De már nagyon unom. Ha valaki el akar tartani, az jelentkezzen, nem mondok rá nemet b...szameg.

A qrváknak van igazuk, meg azoknak, akik kitartatják magukat.

2017. dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Én sok éven át fele annyit sem kerestem, mint a barátom, ő hagyta, hogy a kis pénzemet költsem amire nekem kell, és ő állta a kettőnk mindenét.

Aztán elkezdtem hasonlóan keresni, akkor is húzta a száját de elkezdődött a felezősdi.

Most már jelentősen többet keresek és én kérdeztem meg, hogy ne nyissunk -e egy közös számlát, mivel nekem nincs, de nagyon nyaggatt a munkahelyem, hogy én vagyok az egyetlen, akinek nincs és csak nekem adnak kp-ban és ez macera.. Erre kiakadt, hogy minek.

Mondtam neki, hogy vegyünk PC-t neki végre,vásároljunk be minden félét (hűtő,tv,autószervíz..), kapok bónuszt, "rengeteg" pénzem van, évekig az övét költöttük, de most egyszerűen gyűlik, hozzászoktam, hogy félig meddig nélkülözni kell így nem sikerül elköltenem..

De ő ki van akadva, hogy

"az az enyém, költsem amire akarom, neki nem kell alamizsna"

Rávílágítottam, hogy eddig te költöttél rám..mi a gond?

"Nem érdekel, az a te bajod, hogy elfogadtad én nem te vagyok, addig nyújtozkodok amíg a takaróm ér"


Esküszöm értetlenül állok a dolog előtt.

Sosem hozta fel a pénz témát.

Imád szeret, legalább is így éreztem, erre most látom csak, hogy őt ez bántotta.


A férfiak nem szoktak válaszolni, hogy nekik miért megalázó, ezért a nőket kérdeztem.


Nem értem őt, most már pár hete mosolyszünet van.


Nem akar jönni síelni sem, pedig most már igazán nem gond elmenni oda, ahova eddig vágytunk.


Szerintetek?

2017. dec. 11. 11:43
 13/24 anonim ***** válasza:

Engem azért zavarna, mert egyrészt félnék attól, hogy felhánytorgatja(tapasztalat), másrészt ilyenkor a legtöbb ember nem önzetlenül adja, úgy érzi, elvárhat valamit cserébe, amit amúgy nem tennél meg magadtól.


Akár csak annyit, hogyha már kifizette a kaját, tömd magadba az egészet. Igen, ehhez is volt szerencsém, ő fizette, hogy jövök én ahhoz, hogy otthagyok belőle valamennyit.


De zavarna mások elítélése is, na meg a bizonytalanság, hogyha beüt valami, nehéz lesz visszatérnem a munkaerőpiacra normális munkahelyre.


Más nem tartana vissza. A legtöbben nem önzetlenül adnak, hanem illem miatt, vagy mert ilyen példát láttak gyerekkorukban, de nem érzik át a mögötte rejlő önzetlenséget.


Egyébként általában én vagyok a jobbmódú, és én hívom meg a férfiakat erre arra, rám még sosem volt panasz, mert csak akkor adok, ha szívből jön. Tehát felőlem ki is dobhatja a kukába, vagy elajándékozhatja, én pusztán azért adok, hogy adhassak. Ha veszek a páromnak egy pulcsit, nem várom el, hogy hordja.


A legtöbben ezzel nincsenek így. Egyszer kaptam egy bizsu fülbevalót, folyamatosan felhozta a srác, hogy hordjam már, mert sokat költött rá(nemigaz) és szívből adta..


Szóval önzetlen emberrel nehéz találkozni, a többivel meg inkább kerülni kell az ilyesmit.


Férfiakkal beszélgetni pedig felér egy misével, az első találkozó alkalmával mind felhozza, mennyit költött az exre, az a rib..c mégis megcsalta/elhagyta/eladta a holmit/nem használta.


Legutóbbi talim: egy csaj kövérnek érezte magát, a sráctól kondibérletet kapott valami luxus konditerembe(nem kérte, csak célzott arra, hogy talán sportolnia kellene), a csaj meg egyetlen egyszer ment oda, és a pasi kiakadt, hogy a csaj nem használja ki azt, amit ő drága pénzen megvett, és hagyta lejárni..


Nagyon kevés az önzetlen ember.

2017. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Férfiegó, nem tudsz vele mit kezdeni. Adj a szüleidnek pénzt, hogy karácsonyra kapjátok azt, amit amúgy a párodnak vagy kettötöknek szánnál. Pl wellness.
2017. dec. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
35%

Egy komoly kapcsolatba ez nem lehet gond. Teljesen alap, hogy a jobban kereso nem egyedul megy nyaralni es nem hagyja, hogy a tarsa olcso, egeszsegtelen kajan eljen.

Akinek ez problema, az keressen hozza hasonloan kereso not, ferfit.

Persze az mas, ha a masik csak lusta dolgozni vagy kihasznalja csak a heltzetet.

2017. dec. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki annyit érdemel, amiért MEGDOLGOZIK. Ha a páromnak baromi jó melója van és sokkal többet keres az nem véletlen, megérdemli, megdolgozott érte. Nem kell a pénze, építse a saját életét ne az enyémet. Egy kapcsolatban is kellenek az egyéni célok, és ezek mindig a közös célok előtt állnak. Nem szabad egy életet élni ketten. Aki nem képes egy kapcsolatban önálló, független személyként megmaradni, az nagyon rossz úton jár.
2017. dec. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
En nem keresek jol, de amire szükségem van, vagy kuporgatassal vagy mashogy megszerzem. Paromtol sose fogadnek es kernek egy garast sem. Szuloktol elobb, ok nem fognak utana a jogaikert pampogni :D es nekik vissza is fizetem persze. Valami jottmenttol nem kellene semmi, egy kapcsolat úgyse tart orokke.
2017. dec. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Mindenki úgy gondolja, hogy egy kapcsolatba KELLenek egyéni célok? Különösen amik előrébb valóak a közösöknél és ha nem így van ott baj van?


Nekem sokkal jobban tetszene, ha egy helyre gyűjtenénk és ölnénk bele a pénzt :( Nekem amúgy nincs célom, jó a munkahelyem, már kiéltem magam, hogy mindent megvettem, amit annyira akartam, de nem merek többet költeni, mert ő nem fogadja el tőlem a dolgokat és konkrétan nem jön wellnessezni, mert ez neki nem fér bele.

Nem akar étterembe enni, inkább otthon főz virslit és tésztát...

Neki van álma, jó a szakmájában és szeretne saját kis üzletet, én a munkám mellett megterveztem neki, sokszor álmodoztunk róla, már tudom mennyire van szükségünk, és 3 éven belül lesz is annyim, vagy akár most is önerő+kicsi hitel, amit vállalnék is, de ő ki van akadva.


Nem akarok egyedül élni. Nem akarok egyedül költeni. Nem szeretném magam egyedül szórakoztatni. Szakítani sem akarok, hálás is vagyok és szeretem is, nem volt eddig semmi probléma. Megmentette az életem, amikor kellett.


Mire fel ez a függetlenség? Amikor neki volt, nekem nem, vígan költöttem és mindig vicceltem, hogy "megadom,ha nagy leszek". Nagy vagyok. Mégsem kell..

2017. dec. 11. 14:52
 19/24 anonim ***** válasza:

Engem az alábbiak zavarnak:

- önálló típus vagyok, aki szeret küzdeni, maga megdolgozni a legtöbb dolgáért... nem baj, ha néha fizetnek nekem, de én is szeretek a másiknak venni dolgokat és nem szeretem azt, ha mindent nekem vesznek

(nem véletlenül tanultam...)

- nem szeretek kiszolgáltatott lenni. Láttam már egyet s mást a környezetemben, és óvatos vagyok (jaj, ezt meg azt megveszem neked, mert szeretlek... de amúgy ne járj el itthonról, ne barátkozz ezzel meg azzal... ellenkezel? Hálátlan k...a, hát annyi mindent megvettem neked)

2017. dec. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
53%
Nem is értem itt a válaszok nagyrészét. Egy felnőtt kapcsolatban nem közösen terveznek az emberek? Oké én biztos nem véletlenül "öregszem meg egyedül", de nekem az tűnne normálisnak, ha már együtt vagyunk, együtt tervezünk, akkor a közös álmainkat fizessük is együtt és igenis legyenek közös álmaink. Oké, most én kifizetek egy síelést, ahová elszerettünk volna menni,ha van pénzem, te meg vegyél anyukáméknak egy pirítót mert nem értek a gépekhez aztán jövőre majd te fizeted a síelést vagy ilyenek. Ha meg mégsem működik, akkor viszont le kell ülni és komolyan átbeszélni a dolgokat, hogy érezze itt nem egy piti vita van arról, hogy kirendeljen este pizzát, hanem a jövőtökről, a kapcsolatotokról van szó. Ha véletlenül becsúszna a gyerek (persze ilyen nincs, de ha mégis), akkor a gyereknek majd nem lesz babakocsija, mert apának nem fér bele?
2017. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!