Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl nagyok az elvárásaim? 19L

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl nagyok az elvárásaim? 19L

Figyelt kérdés

Most leírom, hogy nekem mi az ami elvárás egy férfitól.

-külsőleg tetszen ( igen beismerem fontos számomra a külső mert a vonzalom szexuálisan a külső alapján indul be)

-kommunikáció( fontos hogy meg lehessen beszélni vele mindent nem veszekedve)

-őszinteség( mivel rettentő őszinte vagyok elvárom ugyanezt a partneremtől is)

-hűség (minek van velem , ha megcsal , akkor mondja meg őszintén hogy már nem akar semmit és hagyjon engem békében élni az életem csalódásmentesen)

-kalandvágyó ( ide tartozhat a spontaneitás is ugyanis imádom az ilyen dolgokat , jó egy olyan társ aki ugyanígy gondolja)

-sportoljon ( igen, ugyanis én személyszerint imádok mindent ami mozgás akár túra , futás , biciklizés stb jó hogyha ő is szereti ezeket a dolgokat.

-legyenek céljai( a céljaink és azok elérései éltetnek minket az ad értelmet az életünknek, ha nincsenek céljaink , akkor jönnek a problémák "mit kezdjek magammal, nem érzem jól magam , senkinek érzem magam" és a többi dolog hogy hasonlítgatjuk magunkat máshoz ahelyett hogy a saját életünkből hoznánk ki a legjobbat.)

-ne legyen féltékeny( ha megvan a bizalom mindkét fél irányából szerintem nincs szükség féltékenységre , had menjen a haverjaival egyet sörözni de akkor se szóljon egy szót sem ha én elmegyek a barátnőimmel valahova.

-határozottság (legyen tisztában az értékeivel , legyen magabiztos, ha véleménye van azt nyílvánítsa ki. )


2018. jan. 31. 07:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
43%
Ha találsz így társat, nem nagyok. Ha nem, akkor azok.
2018. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Ezek nem nagy elvárások, de megbuktál nálam. Rossz a helyesírásod, Baby.
2018. jan. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

ma 08:49


"megbuktál nálam"


Na igen sokat vesztettem egy anonim oldalon.

2018. jan. 31. 08:59
 14/24 anonim ***** válasza:
31%
Embereket szeress,ne elvárásokat.
2018. jan. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
4%
Kérdező, te meg egy anonim férfiről alkotsz elvárást. Ugyanaz:)
2018. jan. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem listával kell kapcsolatot keresni. Ha rád talál a szerelem, akkor úgyis kidobod a listát a kukába, szóval teljesen felesleges dolog. Látszik, hogy még sosem volt igazi, komoly kapcsolatod:)
2018. jan. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
44%

En azt hittem, a humorerzek es az inteligencia is fontos kriteriumok.

Ettöl függetlenül teljesen normalisak az elvarasaid.


Erdemes azonban arra is gondolnod, hogy te milyen elvarasoknak felelsz meg. Miert vagy mivel "erdemelnel" ilyen pasit?

2018. jan. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem fog működni.


Ha egy ilyen checklist szerű listán akarod kipipálni a tulajdonságokat, akkor legjobb esetben is csak találsz valakit, aki többé-kevésbé hasonlít a te idealizációdhoz.

Te pedig bizonyos tulajdonságokat csak rávetíteni fogsz, beleképzelni.

Bozonyis tulajdonságokat pedig ésure sem fogsz venni.

Ez pedig eleve már egy kongliktus forrása lesz.


És ezek a tulajdonságok nem lesznek mindig egyszerre jelen az ember és a kapcsolatotok idejében.

Ha épp 3 évig nem ajar kalandozni, akkor 2 évig jegelitek a kapcsolatotokat?


Arról nem beszélve, higy az emberek változnak, fejlődnek. Ha már befejezte a kalandozást, akkor kiábrándulsz?

És te is és az igényeid is változni fognak. Akkir már nem fér bele a te megváltozott igényeid kereteibe?


Ismerkedj, és ha valaki szimpatikus, akkor látni fogod, hogy mennyire tudjátok egymásba illeszteni kölcsönösen az életeteket.


De az ilyen konkrét (nem magas vagy alacsony, nem erről van szó) elvárások csak önbecsapáshoz és csalódáshoz vezethet.

2018. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ezeknek a nagy része alap dolgok, amiket a legtöbb ember (szerintem jogosan) elvár a kapcsolatában. A pontok többségét én is felsoroltam volna. Nem jó dolog a listázás, de ez nem olyan lista, hogy "legyen kék szeme, szőke haja, legyen 183 centi magas, 70 kg, legyen 44-es lába stb."...


Úgy gondolom, hogy a kommunikáció, az őszinteség, a hűség olyan dolgok, amik kellenek egy kapcsolathoz. Szerintem ezek nélkül az nem működik. Mégis ki a franc lenne együtt egy olyan férfivel/nővel, akivel nem tud beszélgetni, nem bíznak meg egymásban, nem számíthatnak egymásra és semmit sem tudnak normálisan nyugodtam megbeszélni / aki hazudik és átver téged, hülyét csinál belőled és titkolózik / aki megcsal és nem is szeret, nem akar veled lenni? A világon semmi értelme nem lenne...


Az, hogy külsőleg tetszen, szerintem szintén egy elég triviális dolog. Senki nincsen rákényszerítve senkire, mindenkinek joga van olyan párt váasztani, akit vonzónak, szépnek, csinosnak talál. Miért választanál olyan párt, aki neked valami miatt nem tetszik? Ezzel semmi baj nincsen és azért ez egy nagyon szubjektív dolog is, hiszen mindenkinek más tetszik. Lehetséges, hogy akire én azt mondom, hogy nagyon jól néz ki és jóképű, arra más azt mondja, hogy ronda...


A legyen kalandvágyó és sportoljon, az egy személyesebb dolog. Neked ezek fontosak, mert te is sportolsz, te is spontán vagy. Úgy gondolom, hogy ez is egy érthető elvárás, hiszen ezek azért olyan dolgok, amik meghatározzák az ember életvitelét és jó, ha a két fél valamilyen szinten hasonlít egymásra. Például, ha az egyik fél spontán, kalandvágyó és olyan "csapjunk a lecsóba" típus, akkor számára hangulatromboló lehet és elveheti a kedvét, lelkesedését, ha a másik fél nagyon pontos, precíz és szeret mindent alaposan megtervezni, átgondolni stb., ebből lehetnek problémák, amiket meg lehet beszélni, de nem biztos, hogy tudnak találni olyan kompromisszumot, megoldást, amelyben mindketten kényelmesen érzik magukat. Szóval szerintem minél inkább egy húron pendültök, annál könnyebb. Nekem ezek nem lennének fontosak, mert én nem ilyen vagyok és mást tartanék szem előtt, de megértem.


A legyen határozott és legyenek céljai az valóban egy kicsit "labilis" dolog. Alapvetően nekem is fontos, hogy a férfinek legyenek céljai és ne csak tengjen-lengjen az életben, lábat lógatva stb., hanem legyen benne motiváció, ambíció, tervek, amiket meg szeretne valósítani akár a munkájában, akár a hobbijában. Valamint a határozottság is egy pozitív dolog, nem szeretem az olyan embereket, akik nem mondják el őszintén a véleményüket, mindenbe beleegyeznek és látszik rajtuk, hogy nekik aztán minden mindegy...Ugyanakkor azért szerintem mindenkinek az életében vannak mélypontok, amikor valami miatt senkinek érzi magát, nem tudja, hogy hogyan tovább és tanácstalan, amikor maga alatt van, amikor minden rossz és nem kell semmi, mert úgysem lesz jó stb., tehát azért ez sok mindenen múlik.


A ne legyen féltékeny, az nekem olyan szempontból kérdéses, hogy nem mindegy, hogy ez mit jelent. Én inkább lehetséges, hogy úgy fogalmaznám meg, hogy ne akarjon uralkodni felettem, ne akarjon irányítani. Egy egészséges féltékenység szinte mindenkiben van és szerintem ez nem gond, senki nem nézi jó szemmel, ha pl. valaki a párját stíröli és flörtöl vele. A gond akkor van, ha valaki ezeket a szituációkat felnagyítja, olyan helyzetekbe is belelát minden hülyeséget, ahol szó sincs ilyesmiről...és még súlyosabb, ha már elkezd határokat, szabályokat szabni és meg akarja mondani, hogy kivel, hová, mikor mehetek vagy nélküle "nem enged el" sehová, minden férfi ismerősömet/barátomat szidja stb...ilyen kapcsolatban nem lennék még fél percig sem, szerintem ez kibírhatatlan és undorító. Egy kapcsolat nem arról szól, hogy akkor mi most össze vagyunk nőve és minden barát, rokon, ismerős, munkatárs megszűnik létezni, hanem ugyanúgy különálló emberek vagyunk és szükség van a szabadságra, hogy egyedül is elmenjek kikapcsolódni, le tudjak ülni a barátaimmal stb., ehhez pedig bizalomra van szükség. Ha nem bízik bennem, ha nem hisz nekem és azt feltételezi rólam, hogy egy retkes ribi vagyok, aki úton-útfélen megcsalja mindenkivel, akkor minek van velem?

2018. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
35%
Végig se olvastam. Igen
2018. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!