Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt golddigger meg r*>;&c...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt golddigger meg r*>;&c vagyok?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemista. Még egy évem van hátra az egyetemből, viszont szeretnék továbbtanulni vagy akár egy másik szak elkezdésében is gondolkoztam már, ez még eldől. A lényeg az, hogy teljesen kilátástalannak látom az életem. Amíg tanulok, addig minden rendben van (kapok ösztöndíjat, van kollégium és a szüleim is támogatnak a lehetőségeikhez mérten), viszont egyszer ennek vége lesz és nem tudom, hogy utána mégis hogyan tovább.

Eleve a szakom nem a legpiacképesebb, de ez érdekel és nem tudnám elképzelni magamat egy teljesen más területen. Nyilván ezzel én is tisztában voltam/vagyok, egyáltalán nem arra számítottam, hogy majd állásajánlatok tömkelege fog rám várni és secc-pecc meggazdagszom, viszont ennek ellenére sem tudtam rábírni magamat egy jól fizető szakra és ez úgy érzem, hogy most sem menne. A helyzetet az is megnehezíti, hogy egy kisvárosban élek, ahol konkrétan szerintem egy nagy nullát ér majd a megszerzett diplomám vagy úgy egyáltalán bármilyen tudásom, készségem. Még diákmunkát sem egyszerű találni (max. címerezés vagy egyéb mezőgazdasági munkák vannak), nemhogy egy normális főállást. A legtöbb munkalehetőség kihalásos alapon adódik és kisebb közösség lévén azért előre meg is van mindig az utánpótlás, nyilván működik a "valakinek a valakije" rendszer is és azért azt is el lehet mondani, hogy egy viszonylag szűk skálán mozognak a lehetőségek (élén a betanítottmunkával). Hangozzon ez bármennyire nagyképűen vagy felvágósan, de én úgy érzem, hogy én már eddig is tettem és most is teszek azért, hogy ne egy háziorvosi rendelőt kelljen takarítanom vagy esetleg a seggemet vakarnom két kávéfőzés között a polgármesteri hivatalban. Én tényleg nem akarom, hogy úgy hangozzon mintha lenéznék másokat vagy bármi ilyesmi, mert nem erről van szó. Viszont mindig jól tanultam, kitűnőre érettségiztem, az egyetemen is jól tanulok, nyelveket beszélek és valahogyan ezek közül egyikkel sem az volt a célom, hogy majd szemetet szedjek az árok parton. Viszont itthon ezen kívül nem sok lehetőséget látok, arra pedig pláne semmi esélyem nincsen, hogy csak úgy fogjam magam és elköltözzek. Hiába találnék könnyebben munkát egy nagyobb városban, attól még mindig problémát okozna az, hogy mégis miből élek meg. A "hogyan"-ról pedig már nem is beszélve, mert tekintve a költségeket és a fizetéseket, azért lassan már tényleg egy betanított munkás is jobban keres és akkor megint ott tartok, hogy dobjam a kukába a tanulásba fektetett éveket, energiát, pénzt vagy pedig tartsak ki mellette. A szüleim is maximálisan támogatnak, tényleg ott segítenek nekem, ahol csak tudnak, ugyanakkor az ő lehetőségeik is végesek (pl. nyilván nem fognak nekem házat venni vagy albérletet fizetni) és én sem várhatom el tőlük, hogy egész életemben ők gondoskodjanak rólam.

Emiatt én kitűztem célul, hogy mindenképpen egy piacképesebb végzettséggel rendelkező, jobban kereső párt szeretnék magam mellé. Ez nem azt jelenti, hogy bárki alá befekszem, akinek pénze van, mert nem vagyok ilyen és nem is leszek. Szimplán annyit jelent, hogy egy plusz szempontként ezt is szem előtt tartom, mert egyszerűen jobbat már nem tudok. Nem vágyom én semmi luxusra, semmi extra dologra és az sem kell, hogy valaki kitartson, miközben lábat lógatok. Én csak szimplán egy normális életet szeretnék, szeretnék tanulni és szeretnék dolgozni és szeretném élni az életemet, úgy hogy az ne arról szóljon, hogy most mi lesz holnap.


2019. júl. 1. 11:33
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
35%

#10

És csak attóllesz valaki “valaki”, ha dolgozik? Nem hiszem, hogy attól leszel jó ember, hogy kidolgozod a beled, ráadásul mellette még a gyerekeket is neveled meg háztartást vezetsz...én ebbe bele is őrülnék, nem vagyok mazochista.

2019. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem tudnék elvégezni egy másik szakot (bár azért biztosan nehezebben menne mint rögtön gimi után, ezt nem tagadom), hanem nem érdekel. Reál gimibe jártam (emelt matek, emelt fizika)és két félévig jártam egy mérnöki szakra is, viszont otthagytam, mert utáltam és abszolút nem fogott meg. Konkrétan egyetlen egy olyan tárgyam nem volt, ami fikarcnyit is érdekelt volna és maga a terület, a szakma sem vonzott. Tulajdonképpen a közgázzal is így vagyok, nem érzem magamnak valónak. Ennyiből mehetnék közmunkásnak is, mert kb. ugyanúgy magamra kellene erőltetnem valamit, amit nem akarok. Kérdés, hogy ennek mennyire lenne értelme? Nem gondolnám, hogy jó munkaerő válna valakiből, akit nem érdekel a saját szakmája.


Eddig nyaranta elég sokat voltam diákmunkán és ez alatt a már említett mezőgazdasági munkákra kell gondolni (pl. gyümölcs szedés, címerezés), ugyanis itt ilyen lehetőségek voltak. Az egyetem alatt pedig sajnos eddig nem tudtam munkát vállalni, amire tudom, hogy itt mindenkinek az a válasza, hogy "csak az nem dolgozik, aki nem akar", de attól ez még így igaz. Eddig minden félévemben hétfőtől péntekig óráim voltak, ami mellett folyamatosan tanulnom is kellett, az egyetemen is tevékenykedtem és már előre látom, hogy ez a következő félévben is hasonlóan fog alakulni, ami leszűkíti a lehetőségeket (+vidéki egyetem vidéki városban, +a lakóhelyem egy kisváros, + nem piacképes a szakom sem). Ettől függetlenül nyilván van félretett pénzem, hiszen valamennyit én is kerestem és a szüleim is támogatnak, viszont az semmire sem elég, ha hosszútávú tervekre gondolok (mint pl. önálló élet). Konkrétan kollégium nélkül egyetemre sem tudom, hogy hogyan járnék, de később már nyilván csak az albérlet jöhet szóba, ami rögtön úgy kezdődik, hogy 100-130 + 2/3 hónap kaució és akkor még nem fizettem rezsit, nem közlekedtem, nem ettem, nem ittam, nem vettem semmit. Emiatt nem olyan egyszerű csak úgy hopp, elköltözni.


Azt pedig megint elmondom, hogy nem egy olyan embert keresek, aki fizet nekem a szexért cserébe, ugyanis nem vagyok prostituált. Egy tök normális párkapcsolatra vágyom, ahogyan eddig is, csupán annyi különbséggel, hogy mostantól az anyagiak is szempontot jelentenek. A 7-es felvetése is abszolút téves. Az említett mondatommal arra céloztam, hogy pusztán attól nem esek hasra, ha valakinek pénze van és nem hagyom magamat megdugatni egy 60 éves öregemberrel vagy egy idióta bunkó újgazdag suttyóval csak azért, mert majd akkor ő fizeti nekem az albérletemet vagy ilyesmi. Vannak olyan lányok is, akiknek ez teljesen mindegy és pénzért cserébe bármit, bárkinek. Viszont én nem vagyok olyan és egy olyan kapcsolatot szeretnék, ami ténylegesen őszinte. Nekem többek között egy olyan társra van szükségem, akivel szeretjük egymást, akivel megértjük egymást, akivel megbízhatunk egymásban és érzelmi támogatást nyújthatunk egymásnak, nekem ezek fontos dolgok. Eddig egy párkapcsolatom volt és abszolút boldog voltam, mert azt éreztem, hogy tőle mindezt megkapom. Úgysem fogja elhinni senki, de egy rohadt limonádét nem fogadtam el tőle soha anélkül, hogy azt ne viszonoztam volna, általában mindent felesben fizettünk, én is mindig meghívtam stb., stb. és ez ugyanígy igaz például a barátaimmal való kapcsolataimra is, úgyhogy úgy érzem, hogy én nem használtam ki senkit és nem is ez a szándékom. Én tökéletesen ellennék egy velem egy "kategóriájú" fiúval/férfival is, nálam ez nem is a státuszról szól. Viszont, ha belegondolok, hogy akkor hogyan fog kinézni az életem (munka, lakhatás, később család stb.), akkor azért az ijesztő... Attól még lehet az egy szép és boldog párkapcsolat és biztosan a nyomorgásnak is van egy vad romantikája, de azért nem egészen szenvedésre vágyik az ember.

2019. júl. 1. 12:28
 13/37 A kérdező kommentje:
Hát igen, gondolom azon gyorsan át lehet siklani, hogy én szeretnék tanulni és szeretnék dolgozni is, sőt, azért tanulok, hogy dolgozhassak....de hát mindegy.
2019. júl. 1. 12:31
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy másik emberre alapozod a megélhetésedet abból előbb-utóbb bukta lesz.Mert elválhattok,otthagy,akármi.Kiszolgáltatott helyzet.És ez nem a rib@n@odásról,vagy golddiggerkedésről szól,amit Te írsz.

Meg ugye kisvárosban nehezebb olyan pasit találni,ha meg másik városban él,ott esetleg Te is találhatsz jobban fizető állást.De ha már nyelvet is beszélsz,akkor külföldön is dolgozhatsz.

2019. júl. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
88%

Kérdés, hogy az, akitől ezt elvárod, mit vár el majd tőled. És lesz-e ilyen, akinek te is kellesz meg ő is neki :) De ha meg tudtok egyezni, kialakítani olyan életet, amiben mindenki jól jár, kölcsönös a szeretet és bizalom, akkor nincs ezzel baj.

Ám tipikus rossz forgatókönyv a "félig-kitartottságnál", hogy ha te jóval kevesebbet keresel, akkor a te karrieredre/önmegvalósításod hátrébb szorul (ez egy szerelem-karriernél nagyon nagy érvágás), pl. te kapod mondjuk a házimunka nagyobb részét vagy az egészet, vagy te tuti nem fogsz túlórázni vagy továbbképzésre ... stb. menni minimum bűntudat nélkül, és ő sosem fog táppénzre menni a gyerekkel... és van sajnos olyan kapcsolat, ahol ez még mélyebbre hat, pl. a szexualitást is üzletiessé teszi, vagy ellenőrzött zsebpénzt adagokat kapsz.... és ez végül teljes függőséghez vezethet, ami egy rossz ember mellett nagy öngól, pláne ha pár gyerekkel is kiegészültetek már. - Csak azért írtam ijesztésül, mert sok ilyen "rémtörténet" van itt is, hogy a nő alanyi jogú királylány, de minimum egyenrangú szeretett volna lenni a gazdagabb férfi mellett a két szép szeméért, de aztán csak hamupipőke lehet kisebb-tágasabb aranykalitkában, és végül ugyanúgy nem csinálhatja azt, amit ő szeretne, mintha kevesebbet keresne. Persze ez csak egy véglet, de valamilyen ára mindennek van, csak kiszolgáló/gondoskodó ember meg nem létezik, pláne nem gazdag :)

2019. júl. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
76%
Amikor az anyagiak ,,is" fontosak, ott azért nem kifejezetten csak a szerelem számít.Mi van ha beleszerelmesedsz úgy isteni igazából Pityuba a műszakozós fajtából és közben megismerkedsz mondjuk Dezsővel aki meg jól menő vállalkozó, de nem szereted, melyiket választod?? Melyik a fontosabb számodra? Ha nem hallgatsz az érzelmeidre akkor a kérdésedre a válasz igen.Írom ezt nőként.:)
2019. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
27%

11es: ezzel csak az érvel, aki semmi máshoz nem ért a világon, mint hogy 10 évig otthon növessze a fenekét.


Kérdező, amiben szenvedsz, az az úgynevezett kapunyitási pánik. Az egyetem végének közeledtével sokan átesnek rajta. Csak van, aki az általad felvázolt életmóddal oldja meg, hogy egyedül életképtelen, van meg aki megpróbál kezdeni valamit az életével.

2019. júl. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
73%
Nem csak közgáz létezik. Tanulj olyat, ami érdekel. Olyan nincs, hogy nem érdekel semmi.
2019. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Elmész egy nagyobb városba ahol tudod hasznosítani a diplomád, senkinek nem kötelező ott megöregedni ahová született.
2019. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%

Tenyleg amugy mi ez a szak?


De ott van pl a pszichologia, azt sztem barki elvegzi:D es csinos lanykent hrskedhetsz korrekt penzekert

2019. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!