Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt golddigger meg r*>;&c...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt golddigger meg r*>;&c vagyok?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemista. Még egy évem van hátra az egyetemből, viszont szeretnék továbbtanulni vagy akár egy másik szak elkezdésében is gondolkoztam már, ez még eldől. A lényeg az, hogy teljesen kilátástalannak látom az életem. Amíg tanulok, addig minden rendben van (kapok ösztöndíjat, van kollégium és a szüleim is támogatnak a lehetőségeikhez mérten), viszont egyszer ennek vége lesz és nem tudom, hogy utána mégis hogyan tovább.

Eleve a szakom nem a legpiacképesebb, de ez érdekel és nem tudnám elképzelni magamat egy teljesen más területen. Nyilván ezzel én is tisztában voltam/vagyok, egyáltalán nem arra számítottam, hogy majd állásajánlatok tömkelege fog rám várni és secc-pecc meggazdagszom, viszont ennek ellenére sem tudtam rábírni magamat egy jól fizető szakra és ez úgy érzem, hogy most sem menne. A helyzetet az is megnehezíti, hogy egy kisvárosban élek, ahol konkrétan szerintem egy nagy nullát ér majd a megszerzett diplomám vagy úgy egyáltalán bármilyen tudásom, készségem. Még diákmunkát sem egyszerű találni (max. címerezés vagy egyéb mezőgazdasági munkák vannak), nemhogy egy normális főállást. A legtöbb munkalehetőség kihalásos alapon adódik és kisebb közösség lévén azért előre meg is van mindig az utánpótlás, nyilván működik a "valakinek a valakije" rendszer is és azért azt is el lehet mondani, hogy egy viszonylag szűk skálán mozognak a lehetőségek (élén a betanítottmunkával). Hangozzon ez bármennyire nagyképűen vagy felvágósan, de én úgy érzem, hogy én már eddig is tettem és most is teszek azért, hogy ne egy háziorvosi rendelőt kelljen takarítanom vagy esetleg a seggemet vakarnom két kávéfőzés között a polgármesteri hivatalban. Én tényleg nem akarom, hogy úgy hangozzon mintha lenéznék másokat vagy bármi ilyesmi, mert nem erről van szó. Viszont mindig jól tanultam, kitűnőre érettségiztem, az egyetemen is jól tanulok, nyelveket beszélek és valahogyan ezek közül egyikkel sem az volt a célom, hogy majd szemetet szedjek az árok parton. Viszont itthon ezen kívül nem sok lehetőséget látok, arra pedig pláne semmi esélyem nincsen, hogy csak úgy fogjam magam és elköltözzek. Hiába találnék könnyebben munkát egy nagyobb városban, attól még mindig problémát okozna az, hogy mégis miből élek meg. A "hogyan"-ról pedig már nem is beszélve, mert tekintve a költségeket és a fizetéseket, azért lassan már tényleg egy betanított munkás is jobban keres és akkor megint ott tartok, hogy dobjam a kukába a tanulásba fektetett éveket, energiát, pénzt vagy pedig tartsak ki mellette. A szüleim is maximálisan támogatnak, tényleg ott segítenek nekem, ahol csak tudnak, ugyanakkor az ő lehetőségeik is végesek (pl. nyilván nem fognak nekem házat venni vagy albérletet fizetni) és én sem várhatom el tőlük, hogy egész életemben ők gondoskodjanak rólam.

Emiatt én kitűztem célul, hogy mindenképpen egy piacképesebb végzettséggel rendelkező, jobban kereső párt szeretnék magam mellé. Ez nem azt jelenti, hogy bárki alá befekszem, akinek pénze van, mert nem vagyok ilyen és nem is leszek. Szimplán annyit jelent, hogy egy plusz szempontként ezt is szem előtt tartom, mert egyszerűen jobbat már nem tudok. Nem vágyom én semmi luxusra, semmi extra dologra és az sem kell, hogy valaki kitartson, miközben lábat lógatok. Én csak szimplán egy normális életet szeretnék, szeretnék tanulni és szeretnék dolgozni és szeretném élni az életemet, úgy hogy az ne arról szóljon, hogy most mi lesz holnap.


2019. júl. 1. 11:33
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Azt tanulom, ami érdekel. Anglisztika szakos vagyok, alkalmazott nyelvészet és amerikanisztika szakirányon. Ezen kívül is max. más nyelvek érdekelnek, más területen nem nagyon tudnám elképzelni magamat.

Elköltöznék én nagyon szívesen másik városba, ahol valóban több lenne a lehetőség, csak éppenséggel nem tudom, hogy miből. Most éppen azon gondolkozom, hogy egyetemet váltok és Pesten folytatom a szakom, mert ott könnyebben találnék diákmunkát, viszont akkor imádkozni kell a kollégiumért (amit így is nagyon csisszesen kaptam meg), mert ha nem kapok kolit, akkor megint meg vagyok lőve... Szerintem egyáltalán nem magas életszínvonalra vágyom, hanem szimplán arra, hogy legyen egy normális életem. Most nem azért mondom, de eddig is hárman laktunk egy pár négyzetméteres koliszobában, közös fürdővel a folyosón és ez is megfelelt, nem egy kacsalábon forgó palotát igénylek, hanem annyi, hogy az egyetemről kikerülve el tudjak helyezkedni egy normális munkahelyen és keressek annyi pénzt, hogy fenn tudjam tartani magamat. Szerintem ez azért finoman szólva sem magas életszínvonal...

2019. júl. 3. 15:58
 32/37 anonim ***** válasza:

Nyelvekkel rengeteg lehetoseg van nemtudom mit vagy beszarva. Azt hittem regesznek keszulsz vagy tibetologusnak...


Egyik ismerosom is anglisztikat vegzett meg most marketinget, 300at siman megkeresi. Meg egy nyelvvel elmehetsz forditonak tolmacsnak, multiknal sok helyen csal a diploma + nyelv kell. Az hogy a nyelvek erdekelnek meg nem zarja ki hogy vmi mast IS tanulj....

2019. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak ehhez egy üres vidéki poros kisvárosból el is kell jutni egy nagyobb városba, adott esetben a fővárosba. Ez pedig nem 2 forint.
2019. júl. 3. 16:09
 34/37 anonim ***** válasza:
Mert? Berelsz egy szobat, kapsz munkat amibol fizeted. Utana meg ismerkedetsz szabadon...
2019. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Nem akar szobat berelni, eltartot keres.
2019. júl. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy az.
2020. júl. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Olvastam itt valakitől, hogy sok nő egyedül életképtelen. Gyalázatosan el lett kenve a szája. Oké.
2020. júl. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!