Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt golddigger meg r*>;&c...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt golddigger meg r*>;&c vagyok?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemista. Még egy évem van hátra az egyetemből, viszont szeretnék továbbtanulni vagy akár egy másik szak elkezdésében is gondolkoztam már, ez még eldől. A lényeg az, hogy teljesen kilátástalannak látom az életem. Amíg tanulok, addig minden rendben van (kapok ösztöndíjat, van kollégium és a szüleim is támogatnak a lehetőségeikhez mérten), viszont egyszer ennek vége lesz és nem tudom, hogy utána mégis hogyan tovább.

Eleve a szakom nem a legpiacképesebb, de ez érdekel és nem tudnám elképzelni magamat egy teljesen más területen. Nyilván ezzel én is tisztában voltam/vagyok, egyáltalán nem arra számítottam, hogy majd állásajánlatok tömkelege fog rám várni és secc-pecc meggazdagszom, viszont ennek ellenére sem tudtam rábírni magamat egy jól fizető szakra és ez úgy érzem, hogy most sem menne. A helyzetet az is megnehezíti, hogy egy kisvárosban élek, ahol konkrétan szerintem egy nagy nullát ér majd a megszerzett diplomám vagy úgy egyáltalán bármilyen tudásom, készségem. Még diákmunkát sem egyszerű találni (max. címerezés vagy egyéb mezőgazdasági munkák vannak), nemhogy egy normális főállást. A legtöbb munkalehetőség kihalásos alapon adódik és kisebb közösség lévén azért előre meg is van mindig az utánpótlás, nyilván működik a "valakinek a valakije" rendszer is és azért azt is el lehet mondani, hogy egy viszonylag szűk skálán mozognak a lehetőségek (élén a betanítottmunkával). Hangozzon ez bármennyire nagyképűen vagy felvágósan, de én úgy érzem, hogy én már eddig is tettem és most is teszek azért, hogy ne egy háziorvosi rendelőt kelljen takarítanom vagy esetleg a seggemet vakarnom két kávéfőzés között a polgármesteri hivatalban. Én tényleg nem akarom, hogy úgy hangozzon mintha lenéznék másokat vagy bármi ilyesmi, mert nem erről van szó. Viszont mindig jól tanultam, kitűnőre érettségiztem, az egyetemen is jól tanulok, nyelveket beszélek és valahogyan ezek közül egyikkel sem az volt a célom, hogy majd szemetet szedjek az árok parton. Viszont itthon ezen kívül nem sok lehetőséget látok, arra pedig pláne semmi esélyem nincsen, hogy csak úgy fogjam magam és elköltözzek. Hiába találnék könnyebben munkát egy nagyobb városban, attól még mindig problémát okozna az, hogy mégis miből élek meg. A "hogyan"-ról pedig már nem is beszélve, mert tekintve a költségeket és a fizetéseket, azért lassan már tényleg egy betanított munkás is jobban keres és akkor megint ott tartok, hogy dobjam a kukába a tanulásba fektetett éveket, energiát, pénzt vagy pedig tartsak ki mellette. A szüleim is maximálisan támogatnak, tényleg ott segítenek nekem, ahol csak tudnak, ugyanakkor az ő lehetőségeik is végesek (pl. nyilván nem fognak nekem házat venni vagy albérletet fizetni) és én sem várhatom el tőlük, hogy egész életemben ők gondoskodjanak rólam.

Emiatt én kitűztem célul, hogy mindenképpen egy piacképesebb végzettséggel rendelkező, jobban kereső párt szeretnék magam mellé. Ez nem azt jelenti, hogy bárki alá befekszem, akinek pénze van, mert nem vagyok ilyen és nem is leszek. Szimplán annyit jelent, hogy egy plusz szempontként ezt is szem előtt tartom, mert egyszerűen jobbat már nem tudok. Nem vágyom én semmi luxusra, semmi extra dologra és az sem kell, hogy valaki kitartson, miközben lábat lógatok. Én csak szimplán egy normális életet szeretnék, szeretnék tanulni és szeretnék dolgozni és szeretném élni az életemet, úgy hogy az ne arról szóljon, hogy most mi lesz holnap.


2019. júl. 1. 11:33
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
50%

"Azt pedig megint elmondom, hogy nem egy olyan embert keresek, aki fizet nekem a szexért cserébe, ugyanis nem vagyok prostituált. "


Azért az se szép, ha anyagilag támogat párkapcsolatért cserébe...

2019. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
71%

“Konkrétan kollégium nélkül egyetemre sem tudom, hogy hogyan járnék, de később már nyilván csak az albérlet jöhet szóba, ami rögtön úgy kezdődik, hogy 100-130 + 2/3 hónap kaució és akkor még nem fizettem rezsit, nem közlekedtem, nem ettem, nem ittam, nem vettem semmit. Emiatt nem olyan egyszerű csak úgy hopp, elköltözni.”


Sajnos a mai társadalom igy alakult az utóbbi 30 évben, hogy akiknek tehetősek a szülei azert azok mert összelopták magukat mint a tevékeny nyári hangyák. A gyerekeik mindent megkapnak otthonról és lazán osztják az észt akár itt is. Menj el egy budapesti egyetem elé, nezd meg milyen autókkal járnak a diákok egy része és gondolkozz el.

100-130 ezres albérlet teljesen irreális a jelenlegi bérekhez mérve, persze tudom hogy Budapesten egy panel lyuk is 20 millió Erzsébeten ahova félsz hazamenni este busszal és 10 millió sok helyen már a teremgarázsba a beálló.

Akinek nincs hatszele, öröksége vagy nem húzz le éveket külfödön szűkre húzva a nadrágszíjat nincs lehetősége normális életre és saját lakásra Budapesten.

Én megértelek kérdező, de nem célszerű egy emberre alapozni a jövőd mert könnyen csapdába is találhatód magad. Szerintem kezdj állást keresni nagyobb városban vagy akár külfödön és utána meglátod hogy alakul az eleted. De ne egy férfire alapozo aki alád nyom bármit is, mert evvel csak csapdába fogsz esni.

27 éves nő

2019. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
36%

> Akinek nincs hatszele, öröksége vagy nem húzz le éveket külfödön szűkre húzva a nadrágszíjat nincs lehetősége normális életre és saját lakásra Budapesten.

Nyugtathatod magadat ezzel, de nem így van. De tök hiába mondom, úgysem hinnéd el...

2019. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
32%
tudatos karriertevezés. Nagyon sokan csinálják ezt. Aztán majd befexenek egy vastagfarkú hímnek is később ha nem elégedettek a szexuális életükkel. Azt is pont így tervezik meg:)
2019. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Bla-bla-Bla...Most komolyan. A pénzt beemelted a párválasztási kritériumok közé. Mi a kérdés?
2019. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
75%

De akkor vagy olyat kellene tanulnod, amiben el tudsz helyezkedni vagy keresned kell egy aránylag jólszituált párt magadnak, aki tetszik is. Hidd el, abból jó még nem sült ki, hogy két területen teljesítessz fél emberként.

32/f

2019. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
50%

Na ez egy jo hosszu kifogashalmaz volt.

Nem tudom, en anno koliban kezdtem aztan kozos lakasban 3ad magammal, aztan 1szobas kozos a parommal, abbol lett masfelszobas. Szerintem ez az elet rendje a normal emberek eseteben. Ha nyelveket beszelsz, Dubai a te helyed.

2019. júl. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
50%

Ha sz.r szakon tanulsz, ami nem piacképes, akkor viseld a következményeket, hogy csak alacsonyabb életnívót biztosíthatsz magadnak. Vagy végy erőt magadon, és menj át piacképesebb szakra, és keress többet.

De azt elvárni, hogy majd egy pénzes pasas finanszírozza az életed, mert neked az életképtelen szak meg a magas életszínvonal egyszerre kell... hát nem szép dolog.

2019. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
31%
Mindenki olyan életet választ amilyet tud és/vagy akar. A nők harmada pénzre indul be. Nem annyira ritka jelenség.
2019. júl. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, aki latin szakon végzett és versenyképes fizetésért dolgozik. Szerintem ennél piacképtelenebb a tied sem lehet. Szóval kapd össze magad, fejezd be a finyálást.
2019. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!