Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy beszéljek a vőlegényemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy beszéljek a vőlegényemmel vita nélkül a gyerekeiről? Hozzánk költöznének, szerintem ez rossz ötlet

Figyelt kérdés

Nem én vagyok a "gonosz mostoha", mielőtt letámadtok itt. Nem szeretném, hogy elmérgesedjen a helyzet, és jöjjön a fröcsögés, segítségre van szükségem.


A páromnak van két gyereke, a lány 14 lesz (szeptembertől 8.-os), a fiú 12. Az anyjuknak új kapcsolata lett, teljes rózsazsín köd, és kitalálták, hogy összeköltöznek. Viszont a barátja Budapesttől 170 km-re lakik, és ő költözne a gyerekekkel. Ők viszont közölték,hogy nem akarnak menni, és inkább hozzánk költöznének... Viszont szerintem ez nem jó ötlet. Nagyon szeretem őket, amikor itt vannak, mindig jól elvagyunk, jó a hangulat, de ez 3-4 hetente max 3 nap. És akkoris borzasztóan elfáradok a végére. A párom sokat dolgozik, általában reggel 6-7-kor már indul, sokszor még 4-5-kor is tárgyal, vagy ügyfelek mennek hozzá, heti 2-3 nap haza is hozza a munkát, és még az ágyból is emailekre válaszol. Én egyetemre járok, 10-11-ig nem szokott dolgom lenni, tehát a reggelizés, elindulás, összapakolás rám maradna. Ahogy a különórák, velük tanulás, kajáról gondoskodás is. Mert együtt élünk, a gyerekek szeretnek, szóval hiába az "övéi", nem fogom azt mondani, ha tőlem kérnek valamit, hogy "hívd fel az apádat, nekem nincs közöm hozzád". Szóval ha itt lennének, olyan lenne, mintha az anyjuk lennék. De erre én még nem vagyok kész, nem tudnék mintaanya lenni, aki napközben sütit süt, délután a gyerekekkel tanul, és hétvégén közösen mennek nagybevásárlásra. Még szeretek pörögni, bulizni, barátnőzni. Gyönyörű példa lenne, ha egy csütörtöki barátnős koktélozásból reggelig tartó buli lenne, és akkor jönnék haza, amikor ők felkelnek... Nem azt mondom, hogy ez minden héten előfordul, de néha igen. A páromat ez nem zavarja, nagyon jól működünk együtt. Jövő hónapban lesz az esküvőnk, ezért sem akarok ezen összeveszni. De a gyerekek már szeptembertől az új helyen kezdenének, és eddig abban bíztam, hogy az anyjuk majd nem engedi, ellenkezni fog, de mint kiderült, ő igazából benne lenne úgy, hogy szombat-vasárnap nála lesznek a gyerekek, és a szünetekben.



2019. júl. 31. 12:00
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/148 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, merre jársz?

Kaptál itt hideget-meleget.

Van egy ötletem: Ha nem akarsz úgy dönteni, hogy egyáltalán nem vállalod, akkor kiegyezhettek egy kvázi próbaidőben. Mondjuk egy év. Azalatt sok dolog kiderül, egy év alatt már lesznek élethelyzetek, amiben helyt kell állni. Viszont egyet meg kellene lépni, az esküvőt lefújni (vagyis elhalasztani egy évvel). Ha magyarázat kell a rokonságnak/barátoknak, lehet azt mondani, hogy váratlan dolog jött közbe, és így döntöttetek, hogy most elhalasztjátok. Persze anyagilag veszítetek valamennyit (előlegek, stb), de ez még mindig a kisebbik baj, ez csak pénz. Aztán szeptembertől indul a suli nekik, egyetem Neked, és indul a közös élet velük. Ha beválik, és úgy döntesz, hogy EZT szeretnéd, akkor egy év múlva megtarthatjátok az esküvőt. Ha viszont nem bírod/nem szeretnéd (erre látok nagyobb esélyt, és ezért senki nem ítélhet el Téged), akkor viszont kiszállsz belőle. Azért tartom fontosnak az esküvő lefújását, mert így megspórolsz egy válást és egy elvált asszony státuszt, ha papíron nem vagytok egybekelve.

Őszintén, én nem sok esélyt látok arra, hogy ez az életforma be fog jönni Neked (kb. 1 % maximum). De lehet, hogy az is sokat fog jelenteni Neked, hogy tettél egy próbát. Ha kiszállsz, senki nem ítélhet el érte, én sem vállalnám a helyedben. Viszont fiatal vagy,egy év nem olyan sok az életedből. Lehet, hogy ha nem próbálod meg, mindig ott lenne benned, hogy mi lett volna, ha..... Mármint a pasi miatt lehet, hogy bánnád. Így viszont, ha egy évet/fél évet/pár hónapot benne élsz, garantáltan nem fogod bánni, ha kilépsz.

2019. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/148 anonim ***** válasza:
33%

"Csak tudod, itt többnyire frusztrált, mozaikozós nők írnak, "

Fejen talaltad a szoget. Az idosebb nok mindig elvezettel szidalmaztak es oktattak a fiatalabbakat. Ez genetikus. Ha mar szultek is akkor hatvanyozottabban feljogositva erzik magukat erre.

Nem a mondanivalojuk tartalmaval van a baj, hanem a formaval. Ezzel az anyaskodo stilussal.

Amugy a szidalmazo csapatnak ez csak a jobb szarnya, a bal szarnyon vannak a szingli sikertelen fiatal ferfiak. Az idosebb noket es a fiatalabb ferfiakat ei rettentoen zavarja a kerdezoek felallasa, csak a nok sokkal ugyesebbek a valos motivacioik titkolasaban. Ok az erkolcs alcaja moge rejtik a sertett hiusagukat.

Oket kiegeszitik meg azok, akiket melysegesen felhaborit, hogy valakinek nem kell dolgoznia egyetemista evei alatt. Mind a harom csoport kozos nevezoje az irigyseg. Irigyek, es ezt az erzest most buntetlenul, csoportosan kielhetik egy olyan non/lanyon, akinek kb annyi a bune, hogy nem tul elorelato es halogatott, masreszt meg egy kicsit elkapkodta ezt a hazassagot. Es volt annyira naiv, hogy kinyitotta a szivet ismeretlen embereknek, akik most meglincselik.

2019. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/148 anonim ***** válasza:
57%
Mégis mit kéne irigyelni ezen a lányon? Hogy 23 évesen hozzámegy egy öregedő pasihoz? Hogy egy olyan pasinak szül majd gyereket, aki a saját gyerekeit az ő kérésére lepasszolta? Aki az esküvője előtt nem meri elmondani a véleményét a leendő férjének, nehogy konfliktus legyen, ezért inkább lapít?
2019. aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/148 anonim ***** válasza:
71%

:D:D:D:D Ja, borzasztóan irigy vagyok a kérdezőre :) Na hát hogy eddig erre nem gondoltam. Megvilágosítottál előző, köszönöm. Ja, mégse...

Aki családos férfival kezd mégis mit vár. Ilyen helyzet bármikor adódhat és ha kell az idősebb jól szituált férfi, akkor a helyzetet is fel kell vállalni. Ez nem feltétlen naivság, inkább kis butuska a kérdező hogy nem kalkulálta bele mint lehetséges élethelyzetet a kapcsolatukba. Ráadásul a kis száját se nyitotta ki idejében, most meg főhet a feje.

De tényleg, borzasztóan irigy vagyok :D:D:D

2019. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/148 anonim ***** válasza:
67%
A 142-es válaszolónak szóltam mint "előző" (144)
2019. aug. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/148 anonim ***** válasza:
60%

Tipikus noi bullshit duma. Az irigyseg a ti korotokban mar nem ugy mukodik, mint az oviban, hogy ami a masiknak van az nektek is kell. Itt ez attetelesebb, nem konkret, csak az erzesekrol szol.

Minden not bant, ha egy korban hozza illo ferfi fiatalabb not valaszt. (Ahogyan a sracokat is.) Ez egy zsigeri oszton, senki nem tehet errol, ertheto. Amirol viszont tehet, az az anyaskodo, leereszkedo beszedstilus, amivel tudat alatt "bunteti" a fiatalabb not.

A nok ravaszabbak, mert sosem mondanak banto szavakat, nem rib ancoznak ugy, mint a ferfiak. A ti modszeretek sokkal kormonfontabb. Es amivel mar rogton az elejen elaruljatok a motivaciotokat az az, hogy nulla egyutterzest mutattok a kerdezo fele. Egy icipici tanaros hangnem megengedheto, leven nalatok az eletkorral jaro tapasztalat, de van itt egy elvalt/idosebb nokbol allo kemenymag, akikben a konyorulet, finomsag, egyutterzes szikraja sincs meg, csak a venasszonyos "miert nem gondolkodtal elobb?" tudalekoskodas.

2019. aug. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/148 anonim ***** válasza:
64%
146-os, eszméletlenül jól összeszedted. Ez járt az én fejemben is, de nem tudtam így megfogalmazni ezt az érzést, amire rátapintottál.
2019. aug. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/148 anonim válasza:
86%
Kérdező! Hogy döntöttél? Remélem még tudtátok beszélni.
2019. aug. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!