Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy beszéljek a vőlegényemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy beszéljek a vőlegényemmel vita nélkül a gyerekeiről? Hozzánk költöznének, szerintem ez rossz ötlet

Figyelt kérdés

Nem én vagyok a "gonosz mostoha", mielőtt letámadtok itt. Nem szeretném, hogy elmérgesedjen a helyzet, és jöjjön a fröcsögés, segítségre van szükségem.


A páromnak van két gyereke, a lány 14 lesz (szeptembertől 8.-os), a fiú 12. Az anyjuknak új kapcsolata lett, teljes rózsazsín köd, és kitalálták, hogy összeköltöznek. Viszont a barátja Budapesttől 170 km-re lakik, és ő költözne a gyerekekkel. Ők viszont közölték,hogy nem akarnak menni, és inkább hozzánk költöznének... Viszont szerintem ez nem jó ötlet. Nagyon szeretem őket, amikor itt vannak, mindig jól elvagyunk, jó a hangulat, de ez 3-4 hetente max 3 nap. És akkoris borzasztóan elfáradok a végére. A párom sokat dolgozik, általában reggel 6-7-kor már indul, sokszor még 4-5-kor is tárgyal, vagy ügyfelek mennek hozzá, heti 2-3 nap haza is hozza a munkát, és még az ágyból is emailekre válaszol. Én egyetemre járok, 10-11-ig nem szokott dolgom lenni, tehát a reggelizés, elindulás, összapakolás rám maradna. Ahogy a különórák, velük tanulás, kajáról gondoskodás is. Mert együtt élünk, a gyerekek szeretnek, szóval hiába az "övéi", nem fogom azt mondani, ha tőlem kérnek valamit, hogy "hívd fel az apádat, nekem nincs közöm hozzád". Szóval ha itt lennének, olyan lenne, mintha az anyjuk lennék. De erre én még nem vagyok kész, nem tudnék mintaanya lenni, aki napközben sütit süt, délután a gyerekekkel tanul, és hétvégén közösen mennek nagybevásárlásra. Még szeretek pörögni, bulizni, barátnőzni. Gyönyörű példa lenne, ha egy csütörtöki barátnős koktélozásból reggelig tartó buli lenne, és akkor jönnék haza, amikor ők felkelnek... Nem azt mondom, hogy ez minden héten előfordul, de néha igen. A páromat ez nem zavarja, nagyon jól működünk együtt. Jövő hónapban lesz az esküvőnk, ezért sem akarok ezen összeveszni. De a gyerekek már szeptembertől az új helyen kezdenének, és eddig abban bíztam, hogy az anyjuk majd nem engedi, ellenkezni fog, de mint kiderült, ő igazából benne lenne úgy, hogy szombat-vasárnap nála lesznek a gyerekek, és a szünetekben.



2019. júl. 31. 12:00
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/148 anonim válasza:
83%
Nagyon nehéz a helyzeted. Semmiképpen nem vállalnám a helyedben a két gyerek ellátását. Ez nem a te dolgod. Van anyjuk, apjuk. Nem is értem, ez hogy fordulhatott még bárki fejében. Más a nyaralás, a hétvége. Az együtt éléssel már kevésbé lesz jópofa a dolog. Ha ezt nem értik meg, nagy szívfájdalommal ki kell lépni a kapcsolatból. Úgyis az lenne a vége, csak többet kínlódnál előtte. Nem vagy még abban a korban és helyzetben, hogy ekkora kompromisszumot vállalj. Ha a vőlegényed nem érti meg, akkor semmi keresnivalója nincs melletted.
2019. júl. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/148 anonim ***** válasza:
54%

De mi az, hogy ingyen bébiszitter??

Nálunk fordított a felállás. Az anya vagyok, vélem élnek a gyerekeim, és hozzánk költözött a férjem. Nem ingyen bébiszitter, hanem teljes értékű szülő. Ugyanúgy, mintha a vér szerinti gyerekei lennének. (Rohadt nagy mákom van, tudom.)

Ha nem így állt volna hozzá, hanem hogy neki semmi köze nem lesz hozzájuk, sose leszünk egy család, akkor össze se költözünk.


Ez azért számomra felháborító, hogy ha egy férfi áll össze egy gyerekes anyával, akkor fogadja el az egész családot, de ugyanezt egy nőtől elvárni pofátlanság?

Nem ingyen bébiszitter.

Azt úgy hívják, hogy mostohaanya. Itt nem anya, csak mostoha.

Ahány mozaik családot ismerek, ott a férfi az, aki teljesen elfogadja a helyzetet, úgy hogy együtt is él a nevelt gyerekekkel. Mindig a nők ázok, akiknek már az a havonta pár nap is túl sok, az együttélést el se tudják képzelni.

Szégyen a nőkre nézve, ahogy a hozott gyerekekkel viselkednek.

2019. júl. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/148 anonim válasza:
67%
Az a szégyen a lila ködben, hogy a vérszerinti anyjuk lemondana a nevelésükről. Két kamasz a legproblémásabb korban.
2019. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/148 anonim ***** válasza:
94%
Ez egyébként most egy jó alkalom, hogy átgondold, ha majd 5 éves terv szerint már kibuliztad magad, és gyereket szülsz neki, te ezt a feladat-megosztást fogod bírni? Mert persze van, akinek oké, hogy a férfi hajnaltól estig dolgozik, ő meg mindenkit és mindent ellát (mint egy nyolckarú polip egyensúlyban tartva a családi programokat, háztartást, karriert és néha énidőt, hogy ne őrüljön meg - de szigorúan ebben a fontossági sorrendben:D), viszont sokaknál meg pont az a válóok, amikor rájönnek, hogy már megy ez egyedül is.
2019. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/148 anonim ***** válasza:
73%

# 62: Elvált nő vagyok, új párral. Soha, de soha nem vártam el a páromtól, hogy teljes értékű apja legyen a gyerekemnek. Egyrészt azért, mert a gyerekemnek VAN apja, akivel jó a kapcsolata. Attól, hogy mi elváltunk, attól az apjától nem vált el. Másrészt egy 10 év feletti gyerekkel már alakítható ki olyan kapcsolat, mintha születésétől, vagy kicsi korától nevelte volna.

A te helyzeted nem érvényes minden élethelyzetre! Azért gondold már végig, mennyire reális az, hogy egy 12 és 14 éves gyereknek egy 23 éves lány teljes értékű anyja legyen (úgy, hogy ő erre a szerepre nem is vágyik egyáltalán), és úgy, hogy közben a gyerekeknek VAN anyjuk, akivel tartják a kapcsolatot. A te helyzeted egészen más. Örülj neki, de ne akard ráhúzni mindenkire.

2019. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/148 anonim ***** válasza:
70%
# 63: A két kamasz nem akarja feladni az egész eddigi életét, az iskolájukat, barátaikat, különóráikat azért, mert az anyjuk elköltözik egy számukra vadidegen helyre. A szülők pedig a jelek szerint elfogadták a gyerekeik döntését.
2019. júl. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/148 anonim ***** válasza:
37%

#65: Nincs ezzel se baj, ha nem megy, csak akkor nem kell olyannal összeállni, akinek már van gyereke. Te is íród, hogy az apa is teljes értékű szülő, ő nem válik a gyerektől. Na pont ezért nincs olyan, hogy havonta egyszer elviseli a másik nő gyerekeit, de hosszú távon a gyerek nem kell, csak az apjuk. Konfliktus esetén pedig normális apa is a gyerekeit fogja választani.


A kérdező esetében a szakítás lenne az egyetlen reális döntés. De úgysem fog szakítani, mert nem észérvek alapján dönt. Főleg nem egy hónappal az álomesküvő előtt.

2019. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/148 anonim ***** válasza:
81%

minek mész férjhez 23 évesen????????


borítékolom a válást max. 10, de inkább 5 éven belül.


a pasi idősebb lehet jóval, mint te, máshol tartotok, ő két kamasz apja, te még nagyban bulikáznál és tolod az egyetemet.


ez a házasság nem lesz tartós, és a 2 gyerek a nyakadon fog ragadni, nem fogod te ezt bírni...

2019. júl. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/148 anonim ***** válasza:
76%

Mindenkèpp beszèlj vele erről, mèg időben, hogy lehessen döntèst hozni. Ez mindkettőtök èletèt befolyásolja, igenis jogod van bele szólni abba, hogy mit vagy hajlandó vállalni, ès mit nem.

Egyèbkènt meg valamilyen szinten úgy èrzem túlságosan el vannak kènyeztetve. Azèrt már nem kicsik, 12-14 èvesen már nem kellene ilyen szinten kiszolgálni őket. Messze van az iskola? Vagy mièrt kell vinni őket? Reggeliztetni, meg tanulni velük?? Nem is èrtem. Persze ki lehet kèrdezni, vagy ha valamiben elakadtak kèrdeznek, de igazából önállóan kène tanulniuk. Meg már eleve tök önállónak kellene lenniük sokmindenben, nem normális, hogy már egy 3 napos látogatásról kimerürlsz. Nagy lovak!

Az nem mentsèg, hogy de ehhez vannak szokva. Akkor majd "átszokódnak"!

2019. júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/148 anonim ***** válasza:
84%

Nem bántásból mondom, de nincs jogod beleszólni hogy a párod a saját lakásába költözteti-e a gyerekeit. Ez bármikor benne van a pakliban egy családos embernél. Nyilvánvaló hogy nem kevés korkülönbség van köztetek, és itt bizony kiütközik hogy nem azonos életszakaszban tartotok. Te még túl fiatal vagy "anyut" játszani, a párodnak meg kamasz gyerekei vannak, tehát szülőként is felelősséget kell vállalnia.

Ami még megragadta a figyelmem, hogy a pasi nekem nagyon pénzhajhásznak tűnik. Aki még otthon az ágyból is munkával foglalkozik, az számomra elfogadhatatlan lenne. Oké hogy kb 5 év múlva terveztek közös gyereket, na de akkor is minden rád hárulna? Egy kisbaba ellátása bizony nem könnyű feladat néha még 2 embernek se. Ha jelenleg a már meglévő gyerekeivel is alig tölt időt, mi lesz a közös kicsivel? Arra fog hivatkozni hogy ő a pénzkereső és magadra hagy? Ezen még egyszer elgondolkodnék a helyedben mielőtt hozzámegyek... Nagyon árulkodó ahogy most viselkedik, ugyanis ő már nem fog változni - még a te kedvedért se!

2019. júl. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!