Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy beszéljek a vőlegényemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy beszéljek a vőlegényemmel vita nélkül a gyerekeiről? Hozzánk költöznének, szerintem ez rossz ötlet

Figyelt kérdés

Nem én vagyok a "gonosz mostoha", mielőtt letámadtok itt. Nem szeretném, hogy elmérgesedjen a helyzet, és jöjjön a fröcsögés, segítségre van szükségem.


A páromnak van két gyereke, a lány 14 lesz (szeptembertől 8.-os), a fiú 12. Az anyjuknak új kapcsolata lett, teljes rózsazsín köd, és kitalálták, hogy összeköltöznek. Viszont a barátja Budapesttől 170 km-re lakik, és ő költözne a gyerekekkel. Ők viszont közölték,hogy nem akarnak menni, és inkább hozzánk költöznének... Viszont szerintem ez nem jó ötlet. Nagyon szeretem őket, amikor itt vannak, mindig jól elvagyunk, jó a hangulat, de ez 3-4 hetente max 3 nap. És akkoris borzasztóan elfáradok a végére. A párom sokat dolgozik, általában reggel 6-7-kor már indul, sokszor még 4-5-kor is tárgyal, vagy ügyfelek mennek hozzá, heti 2-3 nap haza is hozza a munkát, és még az ágyból is emailekre válaszol. Én egyetemre járok, 10-11-ig nem szokott dolgom lenni, tehát a reggelizés, elindulás, összapakolás rám maradna. Ahogy a különórák, velük tanulás, kajáról gondoskodás is. Mert együtt élünk, a gyerekek szeretnek, szóval hiába az "övéi", nem fogom azt mondani, ha tőlem kérnek valamit, hogy "hívd fel az apádat, nekem nincs közöm hozzád". Szóval ha itt lennének, olyan lenne, mintha az anyjuk lennék. De erre én még nem vagyok kész, nem tudnék mintaanya lenni, aki napközben sütit süt, délután a gyerekekkel tanul, és hétvégén közösen mennek nagybevásárlásra. Még szeretek pörögni, bulizni, barátnőzni. Gyönyörű példa lenne, ha egy csütörtöki barátnős koktélozásból reggelig tartó buli lenne, és akkor jönnék haza, amikor ők felkelnek... Nem azt mondom, hogy ez minden héten előfordul, de néha igen. A páromat ez nem zavarja, nagyon jól működünk együtt. Jövő hónapban lesz az esküvőnk, ezért sem akarok ezen összeveszni. De a gyerekek már szeptembertől az új helyen kezdenének, és eddig abban bíztam, hogy az anyjuk majd nem engedi, ellenkezni fog, de mint kiderült, ő igazából benne lenne úgy, hogy szombat-vasárnap nála lesznek a gyerekek, és a szünetekben.



2019. júl. 31. 12:00
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/148 anonim ***** válasza:
73%
# 67: Attól tartok, valamit félreértettél. Attól, hogy valaki nem tud a "teljes értékű szülő" szerepébe beszállni, mert nem olyanok a körülmények, attól még lehet része a családnak. Amolyan barát-féleségként. Mi megoldottuk ezt, kamasz gyerekkel, teljesen harmonikus együttéléssel, de a páromnak nem kellett kivenni a részét semmiben. Azt megoldottuk mi, szülők.
2019. júl. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/148 anonim ***** válasza:
62%

Válaszadók! Tineszeteknél vagytok!?


Egyrészt: mi az, hogy “pulya” meg “kölyök”...

Attól még, hogy ez az oldal anonim ne menjetek már át tirpák parasztba. (Már ha amúgy nem vagytok azok..)


Másrészt: A szülők nagy része még egy háziállatot sem enged a gyermekeinek, mondván “gondozni kell, felelőség, ki fogja etetni..” és akkor két gyerekkel szerintetek semmi gond, hisz nagyok, tudnak már vajaskenyeret kenni meg egyedül tanulni, nincs velük semmi meló? Gondolkozzatok már, sokszor egy messziről jött rokon vendégsége is terhes nemhogy két gyereké életviteszerűen.


Lehet mondani, hogy ha a kérdező választott gyerekes apukát, akkor most igya meg a levét, de ez butaság! Apuka mondjon fel és keressen más állást? Ő a kenyérkereső, ezáltal gondolom jól keres. Miért kéne felmondania?


Itt nem az a baj, hogy reggelit kell csinálni meg különórára vinni a gyerekeket. Itt az a baj, hogy a kérdező nem így képzelte el az életét. Nem akart ennyi idősen két gyereket nevelni, még csak most házasodik. Nem tartom rossz embernek, amiért nem ugrál örömében. Attól még szeretheti a gyerekeket, elfogadhatja őket.


Anyukáról is meg van a véleményem, ha egy pasi után költözik a gyerekeket meg otthagyja apukának, aki eddig csak hétvégente látta őket...

Nem gondolom, hogy a kérdező egy ostoba liba, intelligensen ír, normális gondolatai vannak. Kíváncsi lennék, hogy ha a válaszadók a szívükre tennék a kezüket, bátran azt mondanák, hogy ők örülnének a két gyereknek nincs ezzel semmi gond. Csak itt mindig mindenkinolyan okos, erkölcsös, jó ember.


A kérdező eleve azzal elkapálta magát, hogy normális életszínvonalon él és esetlegesen ebbe a párja (még) több munkát tesz bele. Mert itt ezen az oldalon nem lehet jól élni meg nyaralni járni meg drága dolgokat venni, mert a sok megkeseredett kanapéharcos rögtön kikezd.

Hát nem nagy buli huszonévesen két gyereket a nyakadba venni és feladni az addigi kényelmet/életet/stb nevezhetjük akárminek.

2019. júl. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/148 anonim ***** válasza:
62%

A normális,kérdezővel egyetértő válaszokat lepontozzák,mert "ha gyerekes pasit választottál,neveld fel a gyerekeit!!!" felfogás van uralkodóban. Szép. Bár ez a gyakori,itt semmin nem kell meglepődni.


Mondjuk az ilyen kijelentések után senki ne csodálkozzon,ha a gyerekes pasik le vannak ejtve.

2019. júl. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/148 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a velemenyem, hogy rendkivul elkapkodtad ezt az eskuvosdit. Teljesen normalis, hogy nem akarsz egyetemista fejjel hirtelen anya szerepbe kerulni. Mas nonek megadatnak a babavaras honapjai a felkeszulesre es kap egy kisbabat, akihez hozza tud szokni es akit a sajat elvei szerint gondozhat. Te meg hirtelen kapnal ket onallo akarattal rendelkezo kiskamaszt es a szulok elveinek kene megfelelned...

A tobbi hozzaszolonak igaza van abban, hogy hiaba meltatlan helyzet, de benne volt a levegoben. Hogy nem keszultel fel erre?

Az az esti beszelgetes tenyleg nagyon fontos lenne. Es a jovoben mindig tegyel igy! A sunnyogassal es a kombinalassal tonkre fogod tenni az eletedet! Ez nem egy felnott no viselkedese.

A legnagyobb erv ez ellen, hogy te magad sem vagy meg kesz felnott, amivel onmagaban nem lenne baj, de gyerek fejjel meg egy fuggetlen ferfival sem kene hazassagban tornod a fejed, nem hogy egy ilyen nehez esettel...

2019. júl. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/148 anonim ***** válasza:
66%

"Szégyen a nőkre nézve, ahogy a hozott gyerekekkel viselkednek."


Nem az a szégyen, hanem az, hogy az apa le akarja pattintani a fiatal menyasszonyának/feleségének a gyerekeivel járó feladatokat.

Amúgy te könnyen beszélsz, nálatok a te gyerekeidet vállalta be egy pasi, nem te nyűglődsz másnak a kölykeivel napi szinten. Óriási különbség.

Nem mellesleg azért fogadja el jobban egy férfi a nő gyerekét, mert amúgy is a nő b...szódik a gyerekkel, neki sok gondja nincs a nő gyerekével. A nő pedig ugyanúgy nyűgöt vesz a nyakába a férfi gyerekével, mintha a sajátja lenne (csak érzelmi alapok nélkül). EZÉRT van az valóban, hogy a férfi simán elfogadja a nőét, a ő meg nem annyira akarna életvitel szerűen együtt élni a pasi gyerekeivel. Ugyanis a napi csörték, a napi súrlódások a gyerekekkel a nőn csapódnak ki.

2019. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/148 anonim ***** válasza:
44%

"Apuka mondjon fel és keressen más állást? Ő a kenyérkereső, ezáltal gondolom jól keres. Miért kéne felmondania?"


Talán mert a nagy pènzhajhászás közepette nincs ideje foglalkoznia a saját gyerekeivel? Odaköltöztetnè magához őket, de èrdemben nem tudna rèszt vállalni a nevelèsükben, ès ezzel rásózza a feladatot az új párjára? Na ezèrt...

Ès ne az anyuka legyen a hibás. Nem ő passzolta le a gyerekeit, ők döntöttek úgy, hogy inkább az apjukhoz mennènek a távolság miatt. Ha nem engednè őket, akkor még azèrt lenne szemèt.

Persze, mondhatni joga van oda költöztetni a gyerekeit, de azt tegye úgy, hogy kèpes a gyerekeit ellátni. Ne úgy, hogy persze, gyertek csak, itt az új felesègem, ő majd foglalkozik veletek... Ezt igenis illik rendesen leülni ès megbeszèlni a társunnkal, nem csak bejelenteni, hogy ez lesz tetszik vagy sem.

Az más dolog lenne, ha kènyszerhelyzet miatt alakulna így, pl. törtènik az anyjukkal valami, de itt nem erről van szó.

2019. júl. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/148 anonim ***** válasza:
64%

#75: A férjemnek is van két lánya. Na most mi lesz?

Ugyanúgy van nálunk nekik is hely, és tisztában vagyok vele, hogy lehet olyan, amikor velünk élnek. Természetes, hogy nyaralni is együtt megyünk.

Jövőre érettségizik a nagyobb, és szinte biztos vagyok benne, hogy a közelünkben lévő fősulira fog menni. Akkor biztos, hogy legalább 4 évig itt lakik. Ami természetes, hiszen a férjem lánya, ott segítjük, ahol tudjuk.

Mondjuk nem 23 vagyok, hanem lassan 40. :)

2019. júl. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/148 anonim ***** válasza:
61%

"Mondjuk nem 23 vagyok, hanem lassan 40. :)"

De eszed nem sok van. A te helyzeted alig egyezik a kerdezoevel, megis folenyeskedsz meg szegyenezed a noket. A te helyzeted nem az egen ragyogo Sarkcsillag, ami a eltevedt embereket hazavezeti. A te eleted egyedul a tied, es ha nem birsz tanacsot adni, csak a sajat tortenetedet elmeselni ujra es ujra akkor az nem valik mas hasznara.

De ha csak dicsekedni akarsz akkor nem szoltam. Ez esetben elnezest kerek, hogy azt hittem a problemara akarsz megoldast nyujtani.

2019. júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/148 anonim ***** válasza:
37%

Egy vagy két ember írt igazán használható ötletet. Kell nektek egy gyerekvigyázó. Tényleg vannak ilyen idősebb hölgyek, akik besegítenek a családban, ha anyuka, apuka sokat dolgozik. Nálatok ez jó megoldás lehet. Gondolom a párod jól keres, nem lenne neki anyagilag megterhelő. És akkor te is élhetnéd az életed, a gyerekek el lennének látva, már amennyire kell és apuka is dolgozhat.

Ez hogy hangzik kérdező?

2019. júl. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/148 anonim ***** válasza:
59%

Én továbbra is amondó vagyok, semmi sem bizonyítja, hogy a kérdező párja a barátnőjére akarja hárítani a gyerekekkel kapcsolatos terheket. Lehet, hogy igen, de egyelőre semmit nem mondott erről.

Szélsőséges esetben még az is lehet, hogy azért nem beszél róla, mert a kérdezővel nem tervez a jövőben, a gyerekeivel meg igen. Bármi lehet, feltételezéseken vitatkozunk....

2019. júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!