Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözés után hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés után hogyan rendezzük a piszkos anyagiakat?

Figyelt kérdés

Nekem 4 szobás lakásom van, a barátnőmnek 3 szobás, így hozzám költözünk, mert családalapításra az enyém alkalmasabb. Mindkét lakás tehermentes. A barátnőm lakása luxus szintre felújított, az enyém olyan átlagosan szép, kéne még rá költeni 2-3 milliót, de simán élhető.

Ki szeretnénk adni barátnőm lakását. Kérdés az, hogy ilyenkor ki mennyit fizet a másiknak? Rezsi stb, egyáltalán hogyan számítható be a lakáskiadásból származó összeg a közös kasszába?


2020. jan. 5. 09:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
65%

5-ös vagyok. Akkor nézzük a többség verzióját, akik szerint a barátnő lakáskiadásból származó bevételéhez a kérdezőnek semmi köze. Tegyük fel, 5 év után szakítanak. A csaj 5 évig havonta kapta a bérleti díjat. Abból mondjuk legalább 80% megvan, ha leszámolom az értékcsökkenést meg egy-két dolgot biztos költeni kellett rá. Szóval a csaj ez idő alatt jól megszedte magát, fogja a cuccait és visszamegy a lakásába, bankszámláján egy halom pénz és röhög a markába. Kérdező marad a lakásában, anyagi kár ugyan nem érte, de nem megy neki jobban semmivel sem. Igaz 5 évig csak a rezsi felét fizette, de két ember amúgy is több vizet, áramot stb. használt. Bezzeg ha akkoriban másképp döntenek, akkor most neki lenne egy halom pénze.

Szerintetek akkor ez így rendben van. Ha ti vagytok a nő helyében, akkor biztos.

Szóljatok, ha valamit kifelejtettem.

2020. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
29%
#21 Miért azt korrektnek gondolod, hogy a pasi egy olyan ingatlanból kap nagyobb összegeket amibe semmit nem rakott bele? Olcsóbban élt mert mindent ketten fizettek és szépen gyarapodott a vagyona is úgy, hogy egy villanykörtét nem vett a másik lakásba? A férfi is olyan vagyonra tenne szert ami lehetetlen lett volna ha nincs a nő.
2020. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
86%
22# igen, de a nő is. A férfi nélkül nem tudta volna kiadni a lakást. Én nem tartom korrektnek.
2020. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezt inkább a barátnőddel beszéld meg!
2020. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
54%
Csatlakozom azokhoz, akik szerint nem korrekt, hogy csak a nőé legyen a lakás kiadásaból származó bevétel. Ugye ha házasok lennének, a nő lakása akkor is az ő különvagyona lenne, de a kiadásból bejövő összeg már közös jövedelemnek számítana.
2020. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
16%
Tanulság? Összeköltözés előtt ne mond el, hogy saját lakásod van!
2020. jan. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, ez egy nehéz kérdés. Főleg hogy mindketten váltunk és tudjuk hogy semmi sem tart feltétlenül örökké. A nő lakása nem gyerekbarát, ráadásul belső kétszintes, meredek létra szerű lépcsővel, így nálam érdemesebb laknunk.
2020. jan. 5. 19:24
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
De neked attol mivel lesz kevesebb hy ő hozzas költözik? Fizesse a kaja es rezsi felét és csokolom. Még igyis többet fizrt mint a legtöbb nő. En is fejemhez költöztem kulfoldre, otthon 3 kiadott lakasom van, amit külön teszek egy bankszwmlara, vesztartaleknak
2020. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Szerintem mérjétek fel, mennyiből tudtok megélni úgy, hogy meg félre is tudjátok tenni, a nyaralással se legyen gond. Azt tegyétek bele egy közös "kalapba" (közös bankszámla, malacpersely, stb) Közös lakást egyelőre még ne vegyetek, az túl korai. Ahogy azt is korainak érzem, hogy a csaj már odaköltözéskor toljon bele a te lakásod felújításába 2-3 misit. Hagy, hogy kialakuljanak a dolgok, éljetek együtt egy kicsit, hadd "lakja be" a te lakásodat. Ha normális, akkor látni fogja, hogy a te lakásod felújításra szorul, de pár hónapnyi ottlakás után ő is látni figja, hogy mit hogyan érdemes felújítami, átalakítani, neki is lesznek igényei, amiket megbeszélhettek. És akkor a kettőtök pénzéből fel lehet újítani az igényeiteknek megfelelően.

Viszont a lakáskiadásból származó pénzt több ok miatt is érdemes külön kezelni:

1. A lakáskiadás üzlet, jár kiadással. Adó: 15%. Érdemes a lakást hosszútávon "fehéren" kiadni. Elég egy rosszindulatú szomszéd, aki feljelent.

2. A kiadott lakást karban kell tartani, aminek szintén van költsége. Albérlő-váltáskor tisztasági festés kell. Emiatt elképzelhető, hogy a kiadott lakást gyakrabban festetitek, mint amiben laktok

3. Az albérlők nem a lakás tulajai, ha tetszik, ha nem, nagy részük kevésbé vigyáz a lakásra, mint a tulaj. Emiatt merülhetnek fel olyan költségek, amikre nem is gondoltatok.

4. A lakáskiadásnak kockázata is van. Foghattok ki olyan bérlőket, akik pár hónap után a rezsijüket sem fogják fizetni. Nagyon nehéz kirakni a nemfizető bérlőt. Ilyen esetben a lakáskiadás akár mínuszos is lehet. A tulajnak össze kell szorítania a fogát, és lenyelni a veszteséget.

5. Tény: jogilag a bérleti díj a tulajdonost illeti, nem a párját. De a lakáskiadás üzlet, vállalkozás. Nem szabad a bérleti díjat teljesen berakni a közösbe, és felélni. Már csak a fentiek miatt sem.


Nálunk pont ez a helyzet: a férjem lakásában élünk, az enyém ki van adva. De a bérleti díj külön számlára megy. Abból fizetem az adót, a lakásommal kapcsolatos kiadásokat, mert vannak. De abból járultam hozzá a férjem lakásának felújításához, jól jött, amikor munkanélküli lettem,vagy jól jött egyéb nagyobb kiadásoknal is. De az a számla soha nem megy le nullába. Arra figyelek. Így bérbeadóként mimdig van hova nyúljak, ha a lakásomban kiadás adódik, vagy esetleg a bérlő bejelenti, hogy költözni akar, és vissza kell adjam a kauciót. Én bármikor vissza tudom adni a bérlőmnek a kauciót.

2020. jan. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!