Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A covid nálatok is okoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A covid nálatok is okoz feszültséget ? Nálunk sok probléma kijött, fiunk itthon van mert covidos mindenki, és ahhoz hogy a feleségem el tudjon menni szepsegszalonba athivja az én szüleimet akik 80 évesek. Engem ez zavar, mert tudom hogy öregek

Figyelt kérdés
És már nincs sok társadalmi hasznuk de mégiscsak a szüleim. Sajnos szívesen segítenek igy jönnek bármikor , nem tudom megtiltani nekik.
2020. nov. 12. 11:03
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

nézd ha ez az igaz, akkor a szüleiddel beszélj, hogy most ne jöjjenek és ne haragudj , hogy ezt írom, de válj el a feleségedtől, vagy menjetek el családterápiára.

A feleségednek nem normális a viselkedése.

Amúgy meg ha attól félsz, hogy nem találsz utána magadnak feleséget, biztosan találsz. Rengeteg akár szintén elvált, gyerekes nő létezik a világon, akik nagyon vágynának egy normális , szerető társra.

Esetleg annyit még megpróbálhatsz, hogy ha a szüleid átmennek, akkor kérd meg őket, hogy maszkot hordjanak, amíg nálatok vannak és ügyeljenek a gyakori kézmosásra.

Amúgy sajnos nálunk is sok a konfliktus a vírus miatt. A párom családja lazábban veszi, ők merem állítani, ha nem zárják be az éttermeket , akkor most is étterembe járnának.

2 hete legalábbis még párom anyukája étteremben akart szülinapot ünnepelni, de én megmondtam neki, hogy én egészen biztosan nem megyek étterembe amíg ez a helyzet tart.

Ők úgy vannak vele, hogy jaj hát vigyázni kell, de azért nyilván találkozik a család.

Kicsit fura , mert márciusban amikor a városban alig volt covidos akkor szinte teljesen bezárkóztunk, nem találkztunk senkivel 2 hónapig, most meg amikor tombol a járvány, ugyanúgy találkozunk, szülinapozunk , jön a nagypapa is, együtt eszünk stb stb..

Na hát most az én szüleimmel is látom, hogy nem lesz egyszerű , mivel apukámnak kezelésekre kell járnia 2 hetente és ezért nálunk lesznek anyuval arra a pár napra amíg itt kell tartózkodnia a városban.

Hát ugye azt sem tudom hogy fertőtlenítgessek, maszkban voltam egész nap, ráadásul egy reggeli negatív gyorstesztem időn túl pozitívat mutattot, ezért totál beparáztam, hogy jaj most akkor ne is tartózkodjunk egy szobában meg vigyázzunk, erre megsértődtek..:D

Szóval....nem küönnyű...

aztán amikor láttam, hogy apu is reggel megjött a városból, nem mosott kezet megevett egy szelet kenyeret, aztán letörölte a mosatlan kezével a vajat a szájáról, akkor rájöttem, hogy na jó az ember nem tehet semmit.

Szerintem az a helyzet, hogy ez a mi generációnk(huszon, harmincévesek) mi még nagyon jól alkalmazkodni tudunk ehhez a szokatlan helyzethez, viszont a szüleink , nagyszüleink generációja már nem .

Talán nekik van igazuk nem tudom.

És úgy vettem észre, hogy tulajdonképpen ez a vírus is olyan mint az influenza, valaki hajlamosabb rá, könnyebben elkapja ha találkozik vele, valaki hiába találkozik vele nem kapja el.

Barátnőm családjában pl az idős nagymamán kívül szinte mindenki elkapta, pedig nem maszkban találkoztak.

Szóval....hát igen...konfliktusok lesznek, egyre több.

Nekünk a barátokkal is, mivel egyszer lazán veszik , egyik oldalról kocsmázni járnak (ami nekem egy kész fertő és én egy éve nem járok) de másik oldalról meg megsértődnek amikor múlktor nem szóltunk rögtön, hogy a páromnak 3 covidos munkatársa van.

Hozzáteszem azért sem szóltunk, mert szabad levegőn találkoztunk volna és egyszer már voltunk hasonló szituációban , előre szóltunk nekik és megkérdeztük, hogy bevállalják e hogy elmenjünk velük így kirándulni vagy nem..akkor azt mondták, hogy persze nem gáz majd vigyázunk, nem megyünk közel.

Szóval.....nem egyszerű a helyzet most senkinek...

a munkahelyemen is én anno abban az előbb leírt szituációban őszinte voltam és őszintén elmondtam a főnökasszonynak , hogy mi a helyzet, erre a másik főni" meg leteremtett, hogy minek mondom el, hallgassak az ilyenről, mert az ő férjének is van egy covidos munkatársa és mégsem szólt.

Nyilván igaza van, mert természetesen ha mindenki elmondja, hogy találkozhatott potenciálisan veszélyes emberrel, akkor kb minden cég bezárhat és mindenki folyton karanténban lehet fizetés nélkül.

Hát na ...bocsi , hosszúra sikeredett, de igen elég sok a konfliktus minden téren emiatt a víruska miatt.

Amúgy én azon csodálkoztam eddig, hogy rajtam kívül senki sem tett fel hasonló kérdést......

2020. nov. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%

"És már nincs sok társadalmi hasznuk"


Aki végig dolgozott 40-45 évet azt nem lenne egyszerűbb rögtön lelőni?

2020. nov. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

Nyilván van idegeskedés, mivel az első hullám idején mindkettőnk fizetése ugrott, most is csak a fél fizu van, a férjemé. Még. ( Nem tudjuk erre meddig lesz kerete a munkáltatónak)

Az enyém megint teljesen ugrott a korlátozások miatt. Hogy miből fogunk megélni, ha ez megint 3 hónapig elhúzódik, vagy tovább, és nem találok valami munkát, arról fogalmam sincs. Én ezt nevezném problémának.

Ha lesz időm majd megsajnálom a feleséged, hogy nem mehet szépségszalonba.... Ja nem.

2020. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:
De mehet, ma is volt. :)
2020. nov. 13. 19:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!