Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Elviselhetetlen ember vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elviselhetetlen ember vagyok, szörnyű velem együtt élni. Hogy tudnék valtozni?

Figyelt kérdés

Apám elviselhetetlen ember és sajnos eltanultam tőle a rossz mintákat.

Türelmetlen vagyok, sokszor arrogáns, ki ha én nem stilusom van és nehezen alkalmazkodom, elvárom hogy mások alkalmazkodjanak hozzám, kötekedek sokat. Teljesen apám...

Most élek először együtt valakivel (32 éves nő vagyok). Lassan 1 éve elünk együtt, párom nagyon tolerans, de már én nem viselem el ezt a viselkedést magamtól... hát még ő. Próbálok változni, de nagyon nehezen megy, általában csak ideig óraig tart.

Járok már pszichologushoz is ezzel, nem kevés pénzért, de nem érzem, hogy jó irány lenne ez, segítene bármit is.

Olvastam cikkeket, könyveket a szülői rossz mintakról, amiket otthonról hozunk, és hogy higy lehet levetkőzni, de ez sem segített.

Rettenetesen igyekszem, de jön egy rosszabb időszak és "visszaesem" hiába érzem úgy hogy valamit fejlödtem.

Hogy változhatnék? Félek hogy el fog hagyni a párom :(



2020. dec. 3. 23:19
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Mi agresszív azon hogy húzz innen? :D ne legyél már ilyen érzékenyen. Én nagyon jókat nevetek rajtad :D nehogy azt hidd hogy egy másodpercre is megemelkedett a pulzusom miattad :D. Kicsit sokat képzelsz magadról (bár ezt eddig sem tudtam eltitkolni) :D na szevasz!
2020. dec. 4. 01:26
 32/44 anonim ***** válasza:
79%

Pszichológust hagyjad a picsába, ennél sokkal egyszerűbb a megoldás:

Amikor felhúzod magad valamin, és nekiesnél a másiknak, számolj el 10ig és gondold végig, hogy jogos-e, és főleg disztingváltan add elő, bármi is van.


Ez se könnyű, kell hozzá önfegyelem, mint a bagóról leszokáshoz, de működik.

2020. dec. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
0%

"Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a TI ATYÁITOKTÓL ÖRÖKÖLT HIÁBAVALÓ ÉLETETEKBŐL;

Hanem drága véren, mint hibátlan és szeplőtlen bárányén, a Krisztusén."

Ő a megoldás! :)

Engem is Ő tudott csak megváltoztatni. Még nem fejezte be a munkát, de folyamatosan fejlődök, rengeteget javultam, mióta ismerem.

Ugyanez volt vele is, én is nő létemre ugyanolyan borzalmas voltam, mint az apám.

2020. dec. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
*velem
2020. dec. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Az Örökölt sors tényleg neked való könyv. Pszichológus jó, de meg is kell találni, akivel kompatibilis az ember. És sajnos nem csodaszer, amit elég befizetni, egy fél évet rá kell szánni. Mint az úszó bérlet sem használ, hiába fizettek ki, csak ha rendszeresen jársz, fog látszani. Neked kell megtalálni a válaszaid, a pszichológus csak jól kérdez. Pl. olyasmiket, hogy miért apádat és nem anyádat tartod sikeresebb mintának? :)
2020. dec. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

36. Ezen sokat gondolkodtam, hogy miért inkáb apám mintáit vettem fel. Arra jutottam hogy vele sokkal tobb időt töltöttem gyerekként mint anyummal.

Amint lehetett beadtak bölcsibe, és apum vitt és hozott. Délután ő volt velem otthon, még anyu haza nem ért este. Aztám ez így volt ovinál is, iskolában is.

2020. dec. 4. 07:49
 37/44 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem biztos, hogy kompatibilis vagy a pszichológussal és/vagy a terápiával. Ha ez semmit nem hat, érdemes átgondolni, hogyan tovább. Illetve a pszichológus nem csodaszer: ha te otthon meg a való életben semmit nem teszel hozzá pluszban, akkor az a heti 50 perc semmit nem ér. Amikor nem vagy pszichológusnál, akkor is dolgoznod kell

magadon.


Illetve kereshetnél olyan stratégiákat, amik segítenek a lenyugvásban. Én pl. temperamentumos vagyok, de a párommal nem lehet veszekedni, mert szorongani kezd, elnémul, ami engem amúgy még jobban felhergel. Az a stratégiám erre, hogy tudom, mikor vagyok közel ahhoz, hogy eldurranjon az agyam, és előtte azt mondom, hogy egy ideig hagyjuk abba a beszélgetést, mert robbanni tudnék. Ugyanez akkor is, ha valami baromságot csinál, amivel megbánt. Ha kapok tíz percet, amíg fejben kipuffogom magam, akkor utána lehet velem nyugodt hangnemben beszélni. Illetve, ha gyanakszom arra, hogy ennek nem kéne engem feldühítenie, akkor végiggondolom addig azt, hogy ez engem miért bosszant ennyire. Miután rájöttem, sokkal értelmesebben lehet vele kezdeni valamit. Meg azt sem árt végigpörgetni, hogy ez a düh most róla szól vagy rólad. Egy buta példával élve, de talán érzékelhető lesz a különbség:

1. A párod otthagyja a koszos zoknit az ebédlőasztalon, és szerinted ez gusztustalan, igénytelen és utálod, ha csicskásnak használ, ezért felbosszant.

2. A párod otthagyja a koszos zoknit az ebédlőasztalon, amit apád is állandóan csinált, és mindig neked kellett takarítani utána gyerekként, amit utáltál és tehetetlennek érezted magad miatta, most pedig ugyanezt a gyerekkori tehetetlenséget éled át.


Máshogy kell kezelni mind a problémát.

2020. dec. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam/vagyok. Szintén apamtol örököltem. Én meg tudtam változni. Most már csak szökő évente egyszer hagy ki az agyam. Tényleg akarás kérdése csak. Ha valaki akkor én mondhatom hogy te nem akarod igazán.
2020. dec. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem csak szülői minta, hanem öröklött tulajdonság is lehet. Az én testvérem pl. tiszta nagyanyám természetre, pedig nem ő nevelte, csak évente egyszer kétszer találkoztunk vele.
2020. dec. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
A tobbiek mar megirtak nagyjabol. En annyit tennek hozza, hogyha ezzel a pszichologussal nem jut messzebbre, akkor keresni kene egy masikat.
2020. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!