Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan oldjuk meg a lenti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjuk meg a lenti helyzetben az összeköltözést?

Figyelt kérdés
Nekem van lakásom, amit a saját ízlésem szerint rendeztem be, végre minden olyan, amit mindig is szerettem volna, nem keveset költöttem rá. A barátom albérletben lakik és van egy 3 éves nagyon mozgékony és rosszcsont staffordshire terrierje. A 1,5 szobás lakásomban nem lenne neki elég tér, ráadásul hajlamos rombolni, összerágni dolgokat és féltem a berendezéseimet. A lakásom nem szeretném kiadni másoknak, nagyon sokat dolgoztam érte, hogy ilyen legyen, mint most, valamint azt sem akarom, hogy üresen álljon és mellette én is fizessek albérletet. Párom nyilvàn ragaszkodik a kutyájához, amit megértek.

2020. dec. 30. 08:30
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
29%

Jaj persze.. :D Amikor menőmanó sztafi kutyája szétszedi a 250e-es konyhbútort, akkor majd lehet együtt mosolyogni hogy ugye milyen kis rosszcsont ez a kutyus? :D

Mi a francról beszéltek...

Menőmanó NEM FOGJA kifizetni a 250e-es konyhabútort, inkább duzzogva elvonul a csaj meg ott marad a miszlikbe szedett konyhával.

Itt az EGYETLEN megoldás a külön lakás.

2020. dec. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Nos, 18 éves korom óta éveken keresztül 2 munkahelyen dolgoztam párhuzamosam, spóroltam és rengeteg mindenről lemondtam, hogy legyen saját lakásom, ne más pénztárcáját tömjem ki havonta. Szerintem érthető, hogy nem akarom elherdálni az ingatlanom ès azt sem, hogy a staffi mindent tönkretegyen benne. Megértem a páromat, hogy neki fontos a kutyája, akit én is szeretek, nagyon sokszor viszem sétálni, játszom vele, megetetem satöbbi. A lakásomban nem érezné jól magát, kicsi lenne neki a hely, mindketten dolgozunk, nem akarom, hogy nappal unalmában szétkapja.
2020. dec. 30. 09:10
 13/41 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le, sem fel, nem látom értelmét, nem én vagyok a mínuszoló.
2020. dec. 30. 09:11
 14/41 anonim ***** válasza:
88%

Nevelje meg a kutyát, és vigye minden nap úgy lemozogni, hogy a lakásban már ne legyen kedve rombolni. A kezdeti időszakra elpakolnék minden érzékeny tárgyat/bútort, amit lehet, hogy megvédjem a kutyától, de amúgy akkor nekem az tűnik logikusnak, hogy ők mennek hozzád. Oké, sok munka volt azzal, hogy úgy nézzen ki a lakásod, ahogy, de párévente úgyis kell tisztasági festés, párévente amúgy is lecseréled a konyhabútort, akárhogy is vigyázol rá.


És amikor meg a párod odaköltözik és a kutyája bármi kárt okoz, akkor a kárpitozást/padlócsiszolást/falfestést, amit a kutya miatt kellett intézni, azt ő fizeti. Szerintem ez így a korrekt.


Amúgy nem vagyok kutyabarát, nem akarnék egy (ráadásul aktív) kutyával egy fedél alatt élni, de a jelen körülmények között ezt tartom a leglogikusabb és legkorrektebb megoldásnak. A bútorok csak tárgyak, a kutya meg egy élőlény, akiért a párod felelősséget vállalt, ilyen szempontból olyan, mint a gyerek, tőle függ, rá van utalva, nyilván nem tudja csak úgy lepasszolni, mert te félted az új bútoraidat.

2020. dec. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
68%
Akkor mégis milyen tanácsot vársz? Te nem vagy hajlandó onnan eljönni, így sakkmatt.
2020. dec. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
78%
12: most a kutya a párod albérletében hogy van kezelve? Mert gondolom ott is egyedül van egész nap
2020. dec. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Párom albérletéhez tartozik egy kis kert, oda bármikor kimehet napközben a kutyus. Én a 7. emeleten lakom és egy picike erkélyem van csak.
2020. dec. 30. 09:17
 18/41 anonim ***** válasza:
22%
Eleve össze se jönnék olyannal aki ennyire kutyamániás. Nem akarnám a gondot a nyakamba.
2020. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
91%

15: így van, ez egy tökéletes patthelyzet


A játékelmélet szerint az ilyennek leginkább külső tényező lehet a megoldása: nyernek a lottón hirtelen, meghal a kutya, és a pasas nem akar másikat, leég a lakás, és a csajnak muszáj költöznie...


Az a kérdés, hogy ezekre lehet e a kapcsolatot alapozni, vagy marad az, hogy valaki bizony enged a történetben. Szerintem azt teljesen felesleges kívülállóként megítélni, hogy a szent kutya vs szent konyhabútor témában melyik a fontosabb, ezt kellene nekik eldönteniük.

2020. dec. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
52%

A kutya akkor rombol, ha nincs nevelve (ki az alfahím?) és/vagy nincs lemozgatva nap, mint nap.


A fentiek teljesüljenek és tegyetek egy próbát az együttéléssel. Nem értem miért kell ebből ekkora problémát csinálni.


Ha ezt sem tudjátok megoldani, akkor inkább szakítsatok még a sárdobálás előtt.

2020. dec. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!