Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan oldjuk meg a lenti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjuk meg a lenti helyzetben az összeköltözést?

Figyelt kérdés
Nekem van lakásom, amit a saját ízlésem szerint rendeztem be, végre minden olyan, amit mindig is szerettem volna, nem keveset költöttem rá. A barátom albérletben lakik és van egy 3 éves nagyon mozgékony és rosszcsont staffordshire terrierje. A 1,5 szobás lakásomban nem lenne neki elég tér, ráadásul hajlamos rombolni, összerágni dolgokat és féltem a berendezéseimet. A lakásom nem szeretném kiadni másoknak, nagyon sokat dolgoztam érte, hogy ilyen legyen, mint most, valamint azt sem akarom, hogy üresen álljon és mellette én is fizessek albérletet. Párom nyilvàn ragaszkodik a kutyájához, amit megértek.

2020. dec. 30. 08:30
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, te sose voltál kutyás, igaz? Nos, akkor három dolgot kellene tudnod.


1. Egy jól nevelt és mind mentálisan, mind fizikálisan megfelelően lefárasztott kutya NEM rombol a lakásban. Se a másfél szobásban, se 300 m2-es, kacsalábon forgó palotában. Olyan nincs, hogy a "nem lenne neki elég tér", kevesebb helyet foglal, mint egy gyerek. És nem a lakásban kell kimozognia magát, hanem a szabadban.

Nos, ha ezen a párod nem dolgozik a kutyával, hanem elfogadja, hogy márpedig "Tysonka ilyen kis rosszcsont", az totál felelőtlen hozzáállás. Számomra ez egy nagyon komoly intő jel, de aki sosem kutyázott komolyabban, annak ez abszolút nem tűnik fel.

Ha egy komoly beszélgetés után sem kezd el dolgozni a rágós, rombolós problémán,

akkor a pasas kuka.


2. A kutya családi projekt. Olyan nincs, hogy egy fedél alatt éltek és semmi kapcsolatod nincs a kutyával. Tovább mennék: be kell szállnod a feladatok gyakorlásába, a sétáltatásba, hogy egy bizalmi kapcsolatot építs ki a kutyával ÉS hogy te is tudd irányítani őt. Pl.01: a párod nincs otthon, átjön hozzád a barátnőd a 3 éves kislányával, aki kicsit meg van szeppenve a kutyától. Meg kell tudni magyarázni a kutyának, hogy barátkozás helyett inkább feküdjön nyugodtan a helyén. Pl.02. A barátnőd nyírfacukor tartalmú sütivel lepett meg, amiből egy darab a földre hullott. Tysonka rohamléptekkel elindul felé. Meg kell tudni magyarázni neki, hogy ne egye fel a padlóról vagy ha már a szájában van, köpje ki (különben sürgős és roppant költséges utatok lesz az állatorvoshoz).

Ahol háziállat van, az sajnos így jár csomagban. Ha ez számodra nem járható út, akkor szakítani kéne.


3. Személyes vélemény, de olyan emberrel össze sem jönnék, aki a szeretett háziállataitól megválna miattam. Mondom én ezt úgy, hogy egy csomó állatra, illetve a hozzájuk tartozó alomra, eledelre allergiás vagyok. (A kutyára pont nem.)



+1: A szobakennel arra megoldás, hogy ha egy nevelés alatt álló kutyát (pl. kölyököt) MAXIMUM 1-2 órára muszáj felülegyelet nélkül hagyni (pl. bevásárlás, ügyintézés) és nem lehet megoldani másképp, hogy a kutya ne tegyen kárt magában / a cuccaimban.

Nem arra, hogy egy felnőtt kutyát 8+ órán keresztül tároljak benne, mert képtelen vagyok megnevelni, lemozgatni. Ez nettó állatkínzás és a viselkedési problémái csak rosszabbak lesznek tőle.

2020. dec. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
84%

Azt nem értem, hogy minek jöttél össze valakivel, akiről tudod, hogy nem lesz kompatibilis az életeddel (és a lakásoddal).


Én például erősen allergiás vagyok a macskaszőrre (az antiallergénnek mondott macskaszőrre is).


Eleve nem ismerkedem macskás nővel. Nincs ezzel semmi probléma, biztos tök aranyos-kedves-szimpatikus nő, de én nem élhetek együtt macskával, ő meg nem akarja jogosan kirakni a meglévő cicát.



Az ember előre gondolkodik, nem utólag keres lehetetlen megoldásokat, és kifogásokat

2020. dec. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim válasza:
15%
Szobakennel a kutyával, és póráz legyen rajta amíg megtanulja a szabályokat.
2020. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
83%

szobakennel helyett miért nem mindjárt egy mélyhűtőláda? Aztán amíg nem vagytok otthon, vagy más dolgotok van, lefagyasztjátok a kutyát...


komolyan ezek a tanácsok.

2020. dec. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
40%
Nekem lakásban tartott kutyám van, de nem szed szét semmit. Persze, mikor pici volt, rágott mindent ezerrel, de kinőtte. Ha a párod (vagy te) rendesen viszi sétálni, játszik vele, lefárasztja, akkor semmi probléma nem lesz.
2020. dec. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
77%

Lehet egy kérdésem? Az, hogy valakienk a kutyája nem rágós miben befolyásolja a kérdező problémáját? Ez azon kívül, hogy eldicsekszel vele, teljesen irreleváns...



Nekem például nagytestű, kerti kutyám van, most 8 éves. Tökre elhiszem, hogy egy csivava, amit pici korától a szobára szoktattak teljesen jól elvan egész nap egy cipősdobozban, és nem is rág, de egy 8 éves, konok, önfejű örzővédőt már nem fogsz erre megtanítani.


Pedig nem rosszul nevelt kutya, parancsokra reagál, behívható, egyszerűen sosem volt nevelési szempont nála, hogy a konyhabútort nem rághatja meg, vagy legyen szobatiszta.

2020. dec. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim válasza:
13%
A szobakennel egy kitűnő kiképzési eszköz, és a kutyának egyfajta biztos pontként funkcionál. Keress csak rá!
2020. dec. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
71%

25 vagyok.

27-es, az én kutyám is úgy nevelkedett, hogy volt kert,ahová bármikor kinevezett, de azóta egy pici albérletbe költöztünk, ahol ugyanúgy szibatiszta és nem rongál meg semmit.

2020. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
*kimehetett
2020. dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
64%

És hogy álltok anyagilag? Ha te költöznél a párodhoz, de a te lakásod üresen állna, az mennyi pluszt jelentene havonta?

Mennyi idős a kutya?

2020. dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!