Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan oldjuk meg a lenti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjuk meg a lenti helyzetben az összeköltözést?

Figyelt kérdés
Nekem van lakásom, amit a saját ízlésem szerint rendeztem be, végre minden olyan, amit mindig is szerettem volna, nem keveset költöttem rá. A barátom albérletben lakik és van egy 3 éves nagyon mozgékony és rosszcsont staffordshire terrierje. A 1,5 szobás lakásomban nem lenne neki elég tér, ráadásul hajlamos rombolni, összerágni dolgokat és féltem a berendezéseimet. A lakásom nem szeretném kiadni másoknak, nagyon sokat dolgoztam érte, hogy ilyen legyen, mint most, valamint azt sem akarom, hogy üresen álljon és mellette én is fizessek albérletet. Párom nyilvàn ragaszkodik a kutyájához, amit megértek.

2020. dec. 30. 08:30
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg hihetetlen, hogy azt hiszi a kérdező, az öszeköltözés mikéntje a problémája, holott semmi más tennivaló nem lenne, minthogy a párja neveletlen, feltehetőleg szocializálatlan és nem kellően kifárasztott kutyáját végfre felelősen tartsa, minden igénye kielégítésével.

A mi német vizslánk (mentett, bántalmazott múlttal) tökéletesen elvan a 45 négyzetméteren, gyakorlatilag fekszik csak a lakásban, cserében még 10 évesen is alsó hangon (családi összefogással) legalább napi 3-4 órát szabadban van (orkán erejű szél és özönvíz kivételével, de most télen is). Hovatovább a fajtamentésnél bár foglkalkoztak vele,(a szocializáció volt az elsődleges nyilván, a rossz tartás után) alap volt a kutyasuli bő fél évig. Életében nem rombolt, pedig nem egy nyugis fajta, ahogy egyetlen kellően lefárasztott és nevelt kutya sem teszi. A kert meg tökmindegy, rövid szőrű fajtaként egy bull tipusú úgysem tarható kint és nem fog magától szaladgálni sem, az pont olyan ingerszegény számára, mint neked az erkély, max a dolgát tudná elvégezni némi könnyebbségként. Családi házból költöztük mi is el sajnos muszájból, de nem emlékszem, hogy valaha is kidugta volna a kutya az orrát a bejárati ajtón nélkülünk, az úgy nem olyan izgi. Ergo tökmindegy ezeknek a fajtáknak, hogy kertes, vagy panel, nyilván egy nagytestű juhászkutyát nem vinnék én sem lakásba, de az említett fajtának pont tökéletes.

Ergo a kutyát kell "kezelni", pontosabban a párodnak kell megtanulnia miként bánjon vele. Ha ezt eddig nem tette meg, mert azt gondolta elég a szeretke, az meg őt minősíti és párkapcsolati szempontból is erősen kétséges, elvégre a hozzáállása a jelleme része.

2020. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
23%
Miert allatkinzas a kennel? A kutyam le van mozgatva, amugy is csak alszik utana egesz nap. Akkor nem mindegy hol fekszik? Cserebe tudom hogy BIZTONSAGBAN VAN, mert kiskoraban szerette a vezeteket ragni. Na, a kennel vagy az aramutes nagyobb allatkinzas? Nagy hozzaertonek allitod be magad es nem tudsz semmit😂 pedig biztos nem te rehaboztal kutyaviadalos allatokkal hogy ne kelljen altatni oket😉 de aha, a kennel allatkinzas. Meselj meg
2020. dec. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
44%
EZ nem latszik feloldhatonak. Pontosabban leteznenek felmegoldasok, de azt az arat egyikotok sem akarja megfizetni. Ennek a kutyas tortenetnek, mint osszekoltozest es jovot akadalyozo tenyezonek hamarabb fel kellett volna merulni. A parodnak van egy olyan kutyaja, ami jelentosen leszukiti a szobajoheto parkapcsolati lehetosegeket, tobbek kozott teged is. Nyilvan, ha egy tacsko lenne, akkor nem lenne ilyen problema. Ha nem lenne lakasod, siman odakoltoznel hozza. Ha nem lenne kutyaja, o koltozne hozzad. Kemeny kerdes, mert pillanatnyilag neked kell egy olyan szintu aldozatot hozni egy kapcsolat elejen, ami nem biztos, hogy kamatozni fog. Meg azt se tudjatok, hogy 2 honapig kibirjatok-e egymas mellett anelkul, hogy atharapnatok egymas torkat. En kisebb leptekben gondolkoznek, mint osszekoltozes. Szerintem elkerulhetetlen, hogy mindket lakast fenntartsatok egy joideig. Ha tudtok egy olyan kompromisszumot kotni, amiben 1 honapig te laksz nala, 1 honapig meg o megy hozzad, mikozben a kutyarol gondoskodik valamelyik rokona, akkor par honap utana tovabb lehet gondolni a dolgot. A parom egyebkent az anyukajara bizta a kutyat mar korabban, hogy megismertem. Pontosabban ott lakott nala, es amikor elkoltozott a kutya maradt. A kutya is kapott egy nyugdijas allandoan a kedvet leso gazdit, meg a nagymama sincs egyedul egy marha nagy lakasban, nagyon jol megvannak egyutt. Ez mas helyzet, de talan ez lehet egy olyan ut, ahol mindketten elorebb tudtok lepni es jobban megismerhetitek egymast, hogy meghozzatok kesobb egy joval komolyabb dontest.
2020. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Nem volt szempont ismerkedéskor, hogy van-e kutyája vagy sem. Semmi bajom az állatokkal, nekem is volt gyerekként kutyám, igaz ő egy jóval kisebb tacskó volt. Szobakennelt nem szeretnék semmiképp. Mindkettőnk családtagjai vidéken élnek 150-170 km-re tőlünk, mi meg a fővárosban. Első körben én is arra gondoltam, hogy kellene keresni valakit, aki napközben, ameddig mi dolgozunk, vigyáz rá. Barátok jöhetnének szóba, de ők is dolgoznak ilyenkor, így ez a lehetőség is kilőve. 4,5 hónapja vagyunk együtt, szinte minden este együtt alszunk nála vagy nálam, jól ismerjük már ahhoz egymást, hogy el tudjuk dönteni, hogy ideje-e az összeköltözésnek.
2020. dec. 30. 16:14
 35/41 anonim ***** válasza:
33%

Nem olvasok végig minden választ, bocs.

Vegyetek ki egy közös, nagyobb lakást, vagy kis családi házat, esetleg vidéken.

Te viszed oda a bútoraid, és legyen egy szoba, ami csak a tiéd, és a kutya nem mehet be oda. A lakást berendezitek közösen. Ha minden rózsaszín egy év múlva is, akkor érdemes közösen venni egy ingatlant.

2020. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
48%

4,5 hónap után nem kérdés az összeköltözés... Bocs hogy megpróbáltunk segíteni.

Arra azért tényleg kíváncsi leszek hogy torzul majd az arcod amikor buksi kutya szétkapja a kanapét és édesen néz majd rád. Vajon a párod ki fogja fizetni szó nélkül?

Elgondolkodtál ilyesmin? Vagy csak az öntudat van...?

2020. dec. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
En materialisabb vagyok, nem dobnam el a "felepitett almaim" lakasat. Ennel meg az is kisebb veszteseg, ha ugy ahogy van lezarod a lakast, es odakoltozol a baratodhoz es fizeted a fele alberletet. Igy barmeddig el tudtok lenni, amig talaltok egy annal jobb megoldast. A vege ugyis az lesz, hogy vagy szetmentek, vagy a kutyanak talaltok helyet, vagy pedig eladod a lakast, felvesztek egy jo nagy hitelt ketten es vesztek egy kertes hazat. De ilyet en nem vallalnek be egy par honapos kapcsolat utan. Elotte eljunk egyutt 2 evet legalabb.
2020. dec. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de mivel kell többet fizetni, ha te költözöl oda? Egy albérlet felével maximum, de még annyival se, mert a rezsi viszont kevesebb lesz, mint külön-külön két lakásra.
2020. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
45%
Költözz te hozzá, a lakást meg tedd fel a booking.com-ra, és add ki átutazóknak. Pénzben se rossz, és egy (pár) nap alatt nem lehet lelakni a lakást. Viszont, ha tényleg szép, jó drágán tudod kiadni.
2020. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
58%
Neked van lakásod, értelemszerűen hozzád éri meg költözni. A kutya ha rombol, akkor albiban is rombol... azt is ki kell fizetni. Nevelni kell és lemozgatni nap mint nap, akár elvinni napközibe, úgy nem lesz baj.
2020. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!