Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Önzőség megkérni a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önzőség megkérni a párom, hogy ne csörögjön az ébresztője reggelente számos alkalommal?

Figyelt kérdés

Ebben a kérdésben nem tudunk kompromisszumra jutni, egyikünk sem szeretne engedni az igazából.


A párom korán reggel kel. Szokása, hogy az ébresztőjét irreálisan koránra állítja, és azzal kínozza magát, hogy az első csörgéstől kezdve egy-másfél órán át folyamatosan kinyomja (szundizza), hogy aztán 10-15 perc múlva ismét csörögjön az ébresztő. Van, hogy így hajnalban 5-6 alkalommal csörög az ébresztő, míg eljut addig, hogy tényleg felkeljen.


Megkérdeztem, miért állítja ennyivel korábbra az ébresztőt, ha nem kel fel. Azt mondta, szeretne ő korábban kelni, hogy ne kelljen kapkodni készülődéskor, csak ébredéskor úgy érzi túl fáradt, mégse bír kimászni az ágyból, ezért szundizza és alszik vissza annyiszor.


Kértem, hogy ne állítson ennyi ébresztőt, mert én nem tudok olyan jól visszaaludni, mint ő, főleg mert 10 perc múlva megint csörög a telefon. Azt gondoltam, nem nagy kérés, hogy előző este döntse el, másnap mikor kel, és ne húzza el egy órán át az ébredést, ha azzal a párját is folyamatosan felkelti.


Szerinte azonban nem jogos a kérésem, mert ha tényleg fáradt lennék, akkor csak simán aludnék. Érdekes mód amikor készülődik, arra már vissza szoktam aludni (mert valóban fáradt vagyok), csak előtte riadok fel minden alkalommal, mikor kora reggel 10percenként felzeng a max hangerőre állított ébresztő (igen, így a füldugó sem segít).


Volt esetleg valaki hasonló helyzetben, milyen köztes megoldást találhatnánk, ha egyáltalán van ilyen? Legjobb lesz, ha hozzászokok a sűrű ébresztőkhöz.. vagy külön szobába költözöm? (az utóbbit szeretném végső megoldásnak meghagyni)


(Csak hogy nyomatékosítsam: nem azt szeretném kérni, hogy ne állítson reggelre ébresztőt magának, hanem hogy ha állít, akkor tényleg keljen fel rá, ne kínozzon mindkettőnket 1 óráig)



2021. ápr. 18. 22:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
96%
Minek kell keltegetni, nem az anyja.
2021. ápr. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
94%

Javaslok beszerezni egy xiaomi mi band 3-at vagy 4-et. Nem kerül sokba, telón az appjában be lehet állítani az ébresztőt úgy is, hogy a csuklóján hang nélkül rezeg.


Olyan mélyen szoktam lenni, hogy a hang van, hogy a tudatomig nem jut el, de ezzel a kis kütyüvel mindig fel tudtam ébredni. Próbáljátok ki, hátha.

2021. ápr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
86%
Jó bunkó a barátod. Nálam alap, hogy felkelek az első ébresztőkor, mert nem akarom a másikat felébreszteni feleslegesen többször. Legyen az akárki, akivel együtt alszok vagy egy szobában alszok.
2021. ápr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon egyszerű a megoldás. Azért nem bír valaki felkelni elég korán, mert nem fekszik le elég korán. Reggel 5-kor sincs korán felkelni, akár magadtól ébresztő nélkül, ha este lefeküdtél aludni már este 9-kor vagy akár előtte. Ezen változtasson, hogy feküdjön le aludni korábban és akkor nem kell az ébresztővel cigánykodnia.
2021. ápr. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
88%
Nem mindenki tud korán elaludni. Attól még nem kéne ezt csinálnia, de sajnos ez nem ilyen egyszerű. Én lefekhetek este 8-kor is, de hajnali egyig nem tudok elaludni.
2021. ápr. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
54%

15. De lehetséges ezen változtatni jó pár módszerrel. Pl ha korán el akarsz aludni, akkor aznap ne igyál koffent, ha szoktál. Se kólát, se kávét, se teát, se semmit.


Vagy lefekvés előtt 1 órával már ne telefonozz, ne tévézz, ne bámulj semmilyen képernyőt. Helyette max olvass könyvet.

Vacsorázz korán és könnyűt, este ne egyél már cukrosat, zsírosat. És még egy csomó más módszer van.

2021. ápr. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
89%

Annyira tipikus ez a kérdés!


Igen volt már ilyenbe részem en is rüheltem. Vagd jön az ablakon a telojat vagy csinald ugynaezt ejjel miklor melyen alszik csorgesd a telodat egy oraig...

2021. ápr. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
80%

A második szundiztatás után kinyomnám a telóján az ébresztőket. Egy-két ilyen alkalom.


Valakivel lehet normális emberként beszélni, más csak a szemétkedésből ért.

2021. ápr. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
70%
Én a kérdésben említett végső megoldást javasolnám haladéktalanul. A párodat pedig inkább nem minősíteném.
2021. ápr. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
59%

Azért a másik oldal az (sokszundis emberként mondom) hogy pl én sokszor felkelek, kinyomom az ébresztőt, és abban a másodpercben visszazuhanok az álomba. Ezért kell több ébresztőt beállítanom, máskülönben megvan veszeélye, hogy visszaalszom az első után. A másik az, amikor édesen alszom a maxon csörgő telefon és ébresztőóra mellett. Már mindenki felkelt a házban, de én még melyen alszom.

És mielőtt bárki betámadna, általában napi 8-9 órát alszom, és mozgok nap közben.

2021. ápr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!