Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Önzőség megkérni a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önzőség megkérni a párom, hogy ne csörögjön az ébresztője reggelente számos alkalommal?

Figyelt kérdés

Ebben a kérdésben nem tudunk kompromisszumra jutni, egyikünk sem szeretne engedni az igazából.


A párom korán reggel kel. Szokása, hogy az ébresztőjét irreálisan koránra állítja, és azzal kínozza magát, hogy az első csörgéstől kezdve egy-másfél órán át folyamatosan kinyomja (szundizza), hogy aztán 10-15 perc múlva ismét csörögjön az ébresztő. Van, hogy így hajnalban 5-6 alkalommal csörög az ébresztő, míg eljut addig, hogy tényleg felkeljen.


Megkérdeztem, miért állítja ennyivel korábbra az ébresztőt, ha nem kel fel. Azt mondta, szeretne ő korábban kelni, hogy ne kelljen kapkodni készülődéskor, csak ébredéskor úgy érzi túl fáradt, mégse bír kimászni az ágyból, ezért szundizza és alszik vissza annyiszor.


Kértem, hogy ne állítson ennyi ébresztőt, mert én nem tudok olyan jól visszaaludni, mint ő, főleg mert 10 perc múlva megint csörög a telefon. Azt gondoltam, nem nagy kérés, hogy előző este döntse el, másnap mikor kel, és ne húzza el egy órán át az ébredést, ha azzal a párját is folyamatosan felkelti.


Szerinte azonban nem jogos a kérésem, mert ha tényleg fáradt lennék, akkor csak simán aludnék. Érdekes mód amikor készülődik, arra már vissza szoktam aludni (mert valóban fáradt vagyok), csak előtte riadok fel minden alkalommal, mikor kora reggel 10percenként felzeng a max hangerőre állított ébresztő (igen, így a füldugó sem segít).


Volt esetleg valaki hasonló helyzetben, milyen köztes megoldást találhatnánk, ha egyáltalán van ilyen? Legjobb lesz, ha hozzászokok a sűrű ébresztőkhöz.. vagy külön szobába költözöm? (az utóbbit szeretném végső megoldásnak meghagyni)


(Csak hogy nyomatékosítsam: nem azt szeretném kérni, hogy ne állítson reggelre ébresztőt magának, hanem hogy ha állít, akkor tényleg keljen fel rá, ne kínozzon mindkettőnket 1 óráig)



2021. ápr. 18. 22:03
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló esetben anno kib...ztam az exem telefonját a folyosóra.


Én az első csörgésre felriadtam ő meg kinyomta és aludt tovább... majd újra és újra kinyomkodta. Szóltam neki párszor, nem változtatott, nekem meg elegem lett.

2021. ápr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

29-es, létezik olyan, hohgy bioritmus, aki mindenkinél más.


Én pl reggel 8-9-nél előbb használhatatlan vagyok, apa meg már reggel hétkor mint Speedy Gonzalez, teljesen elemében.

A párom 11-ig simán alszik, lényegtelen, hogy 22-kor vagy hajnali 3-kor fekszik le, de öcsém meg hajnali 5-kor kiugrik az ágyból.


Szóval nem kell marhaságokat írni, mindenkinek a szervezete más - ahogyan van hízékonyabb vagy épp töksovány ember -, mindenki máskor éber.

2021. ápr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én agyonverném. De előbb lehet, hogy kib@sznám a telóját a szobából, hadd menjen utána szundizni.

Jó nagy paraszt.

Ha meg tényleg az a gond, hogy egyszerűen nem tud addig fennmaradni, amíg kimászik az ágyból, hanem visszazuhan, akkor egy normál ébresztőórát (analógot vagy azt a rádiós elektromosat) kell beszerezni és eltenni jó messzire az ágytól, hogy muszáj legyen kimásznia a kikapcsoláshoz.

2021. jún. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!