Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Önzőség megkérni a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önzőség megkérni a párom, hogy ne csörögjön az ébresztője reggelente számos alkalommal?

Figyelt kérdés

Ebben a kérdésben nem tudunk kompromisszumra jutni, egyikünk sem szeretne engedni az igazából.


A párom korán reggel kel. Szokása, hogy az ébresztőjét irreálisan koránra állítja, és azzal kínozza magát, hogy az első csörgéstől kezdve egy-másfél órán át folyamatosan kinyomja (szundizza), hogy aztán 10-15 perc múlva ismét csörögjön az ébresztő. Van, hogy így hajnalban 5-6 alkalommal csörög az ébresztő, míg eljut addig, hogy tényleg felkeljen.


Megkérdeztem, miért állítja ennyivel korábbra az ébresztőt, ha nem kel fel. Azt mondta, szeretne ő korábban kelni, hogy ne kelljen kapkodni készülődéskor, csak ébredéskor úgy érzi túl fáradt, mégse bír kimászni az ágyból, ezért szundizza és alszik vissza annyiszor.


Kértem, hogy ne állítson ennyi ébresztőt, mert én nem tudok olyan jól visszaaludni, mint ő, főleg mert 10 perc múlva megint csörög a telefon. Azt gondoltam, nem nagy kérés, hogy előző este döntse el, másnap mikor kel, és ne húzza el egy órán át az ébredést, ha azzal a párját is folyamatosan felkelti.


Szerinte azonban nem jogos a kérésem, mert ha tényleg fáradt lennék, akkor csak simán aludnék. Érdekes mód amikor készülődik, arra már vissza szoktam aludni (mert valóban fáradt vagyok), csak előtte riadok fel minden alkalommal, mikor kora reggel 10percenként felzeng a max hangerőre állított ébresztő (igen, így a füldugó sem segít).


Volt esetleg valaki hasonló helyzetben, milyen köztes megoldást találhatnánk, ha egyáltalán van ilyen? Legjobb lesz, ha hozzászokok a sűrű ébresztőkhöz.. vagy külön szobába költözöm? (az utóbbit szeretném végső megoldásnak meghagyni)


(Csak hogy nyomatékosítsam: nem azt szeretném kérni, hogy ne állítson reggelre ébresztőt magának, hanem hogy ha állít, akkor tényleg keljen fel rá, ne kínozzon mindkettőnket 1 óráig)



2021. ápr. 18. 22:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
15%
Én is ilyen vagyok.6-tól 6:20-ig négy ébresztést szoktam beállítani,nálunk is megy a vita miatta....Mondjuk megoldás lehet (ha van rá lehetőség),hogy korábban megy aludni 1-2 órával vagy javít az alvásminőségen valamilyen módon (táplálékkiegészítő,tea,könnyű vacsora,meleg fürdő stb) és kipihenten ébred.
2021. ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez durva amiket irtok!

Regen nem volt telo se digitális óra megis felkeltek.


En tudok ennél rosszabbat is XD


Ismertem olyat akinek a teloja a hangfallal volt összekötve es ott is reggel hatalmas lárma zenere kelt,sok szundi. Biztositekkent meg volt beszelve az anyjaval h minden reggel még felhivja. Brutal.

2021. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
70%

"De lehetséges ezen változtatni jó pár módszerrel. Pl ha korán el akarsz aludni, akkor aznap ne igyál koffent, ha szoktál. Se kólát, se kávét, se teát, se semmit.


Vagy lefekvés előtt 1 órával már ne telefonozz, ne tévézz, ne bámulj semmilyen képernyőt. Helyette max olvass könyvet.


Vacsorázz korán és könnyűt, este ne egyél már cukrosat, zsírosat. És még egy csomó más módszer van."


Nem iszom semmilyen koffeint, cukrosat alapból kerülöm, este már nagyon nem is szoktam enni. Tévét, telcsit sem nézek, csak míg beállítom az ébresztőt. Bioritmus. Ez ellen nem lehet semmit tenni.


Akármikor kelek, lehet az reggel öt vagy dél, este hatig használhatatlan vagyok. Ezt is lassan gépelem, sok elütést javítok. A munkámban koncentrálni kell, ami kínszenvedés.


Este 6 körül kikerekedik a szemem, mint egy rajzfilmfigurának, és olyan aktív leszek, mint egy tengerimalac. Múltkor este 10-kor szépen nekiálltam lemosni az ablakokat meg a konyhaszekrényeket. Ugyanazt a munkát, amit nappal 4-5 óra megcsinálnom, este 8-kor kezdve 11-re kész van, közben nem szenvedtem, alig ütöttem félre - nem figyelmetlenség miatt, hanem gyorsaság miatt. Ha csak hangfájlt készítenénk a napközbeni ill. esti gépelésemről, ég és föld.


De ennek van neve, ez létező jelenség, nem lehet annyival megoldani, hogy ne igyál kávét.

2021. ápr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat illetve tippeket!

Én is olyan típus vagyok, mint az egyik válaszadó: ha nincs ott mellettem senki, lehet visszaalszom, de a tudat, hogy ott van, egyszerűen nem engedi hogy ennyiszer felkeltsem. Ugyanakkor ez az én személyes hozzáállásom - nem tudom, hogy ezt a másiktól is elvárni fair kérés vagy önzőség.


A párom éppenséggel reggeli típus, korán megy el aludni és szeret korán kelni. A gond abból adódik, hogy nem számolja ki (nem igazán veszi figyelembe), hány óra alvásra van szüksége, irreálisan koránra állítja az ébresztőt, és azt gondolja, hiába hogy csak 5-6 órát aludna így, de ha majd szól az ébresztő, akkor fel tud kelni rá. És csak reggel realizálja, amikor hullafáradt az 5 óra alvástól, hogy ez mégse fog összejönni. Ekkorra azonban már mindkettőnket felkeltett számos alkalommal. (mondhatni feleslegesen?)


Megpróbálom majd vele megértetni, hogy jobban jár, ha reális reggeli ébredési időt állít be, mint ha az utolsó egy órát 10 perces megszakításokkal szenvedi (szenvedjük) végig.


A legtöbb alkalommal nem szoktam felkelteni, mert tudom, hogy fáradt.. Csak egyben feldühít, hogy így mindketten fáradtan kelünk. De volt már, hogy a 2. csipogás után én kezdtem el őt bökdösni, hogy ébredjen fel, ő akart ilyenkor kelni. :D

2021. ápr. 19. 10:22
 25/33 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk én vagyok a sokszundis.

A megoldás az volt, hogy rezgőn szól a sok-sok szundim és ébresztőm; a legutolsónak van csak hangja (a hahó, már elaludtál, csipkedd magad szintű ébresztőnek).

Az én oldalamon van a fejem mellett, így a rezgésre is felébredek, párom kevésbé.

Nem mondom, hogy sose, de általánosságban bevált a dolog.


Egyébként nálam azért kell, mert az első ébresztőket úgy nyomom le még álmomban(!), hogy utána nem is emlékszem rá. Szóval nálam pl. ez az egy órát még alhatnál ne kínozd magad érvelés nem válna be. Nagyon lassú ébredő vagyok, vagy hogy mondjam, a 3-4. ébresztés az, amit már tudatosan meghallok, és ott húzok még rá egy-két szundit, hogy jó, mindjárt felkelek.

2021. ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
56%

Ez mekkora butaság. Ha ennyire nem tud hajnalban kelni, akkor legyen olyan munkája, ahova délutánra kell menni. Én sem bírom az éjszakázást, így nem is csinálom.


Ott a kalapács. Ne a fickót üsd agyon, hanem a telóját, vagy ami ébreszt. Én csak az első alkalmat türtem volna, a másodikra már szétütöttem volna a telóját.

2021. ápr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam, hogy alapból koránkelő. Az ilyen sokszundis emberektől külön szobában kell aludni, becsukott ajtó mellett. Csak ez a megoldás létezik.
2021. ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
71%
Ha lenne normális szintű empátiája a barátodnak, akkor ilyen hülyeség sose nem lett volna probléma nálatok. Önző a barátod
2021. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%
Akik írták h nem frissek delelott azok nem gondoltak arra h vitaminhiany magnezium hiany jodhiany miatt van?
2021. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Ami este 6-ra feltöltődik magától?
2021. ápr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!