Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tennél, ha otthon a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha otthon a párod más részét is megenné a kajában?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt, fél éve költözött ide, én az anyukámmal laktam itt ezelőtt. Most 3an vagyunk.

Rezsi, bevásárlás harmadolva van. Ház körüli munkából kiveszi a részét. Anyukámmal is jó viszonyban vannak.


Viszont hiába adja bele a részét a konyhába, nekem akkor is fura, hogy sok kajánál gyakran a mi részünket is simán megeszi. Pl. Veszünk 2 csomag rudit (1 hétre), szemrebbenés nélkül bevágja mindkettőnek a felét. Vagy hozunk 6 banánt, ő 4et eszik. Ebédkor sem azt nézi, hogy lett kisütve mondjuk 10 szelet hús, hanem eszik, amennyit kíván, utána készíti az ételesbe az ebédet a munkába.


Nekem alapvető, hogy ami van, azt elosztom, hogy mindenkinek annyi jusson, és csak az én részemet eszem. Nyilván ne rohadjon meg a maradék 4 banán, ha a többi ember úgysem kívánja,de ezek a dolgok 2 nap leforgása alatt történnek, nem 2 hét alatt. Főleg, hogy kistestvérei vannak, erre azért csak figyelnie kellett a családban. 5-ből 1x eszébe jut, hogy "maradt még x db valami, azt már meghagyom nektek" 🤣


Ha dupla ennyi banánt, vagy rudit, vagy bármit vennénk, ugyanez történne.

Anyukája is mindig mondta, hogy bélpoklos 😁


De akkor is, mit lehet tenni?

Ez részemről is rossz, hogy hétvégén hozzuk a cuccokat, keddig elfogy a nagy része... Miközben szépen be lehetne osztani az egész hétre, főleg úgy, hogy mindenkinek jusson...


Amúgy nem kövér, kb 180 cm, 85 kg.


Mit mondhatnék neki, ami nem parasztság, de venné a lapot?

Volt valaki hasonló helyzetben?


Köszönöm!

24L


2021. máj. 31. 19:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit bunkóság persze, de ő azt tudja, hogy te mindent így porciózgatsz? Mert, ha nem tudja, akkor felesleges lecseszni - ez esetben mond meg neki ezt.
2021. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Ő valószínűleg nem figyel erre, egyszerűen úgy van vele, hogy ő többet eszik alapból, mint ti. És a kajapénz szétosztása neki nem azt jelenti, hogy akkor mindenkinek pontosan ugyanannyi jut, hanem, hogy mindenki eszik annyit, amennyitől jóllakik.


Szerintem mindenképp meg kéne ezt beszélnetek. Én úgy csinálnám, hogy amikor épp ilyen helyzet van (például megevett a 6 rudiból négyet), akkor megemlítem, hogy most te is bevágtál volna kettőt, de akkor anyukádnak nem marad. Hátha ennyiből leesik neki, hogy talán vissza kéne fognia magát. Ha nem, akkor viszont muszáj vagy kerek perec megmondani neki (persze kedvesen), hogy szeretnéd, ha figyelne arra, hogy egyenlőbben jusson mindenkinek étel a családban.

2021. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
29%
Ez nem párkapcsolat, ez 3 lakótárs. Mindent harmadolni...ennyi erővel költözzön oda a legjobb barátnőd, és járjatok bulizni, meg utazgatni!
2021. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
93%

Hát, én megértem. Nekem is volt ilyen exem. (végül nem emiatt lett vége)

Azért hosszútávon igenis zavaró, hogy valaki ennyire nem figyel oda és nincs tekintettel a másikra. Nyilván nem arról van szó, hogy centire ki van porciózva minden, de kicsit olyan, mint exemnél. Nagy kegyesen hagyott nekem pl. 10 palacsintából 1-et, és még sorolhatnám.

2021. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
96%
Nekem több testvérem volt, és ők voltak ilyenek. Az volt a stratégiám hogy mindent amit nem a hűtőben kellett tárolni, olyan helyre raktam ahol nem keresnék.
2021. máj. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
79%

Beszélni kell vele hogy akkor még magának vegyen külön is mert így nem elég hármótoknak.

Szerintem ebben így semmi sértő, megmondod hogy zavar, hogy van 6 banán és mire te 3.nap ennél már nyoma nincs. AKkor vegyen ő magának kicsit többet.


Mondjuk engem felidegesítene ha valaki ennyire önző, hogy 3-an vagytok 10 szelet húsra és anélkül feleszi a nagyrészét, hogy gondolna a másik 2 emberre...

Én nagyon porciózgató fajta vagyok, szeretek mindent beosztani, nemtudom miért. Nálunk én kezelem a konyhát, én írom a bevásárlólistát is, és ha úgy látom, hogy a drága éppen rákapott valamire, akkor annyival többet veszünk a bevásárláskor.

De olyan sosem volt hogy megette amit magamnak adagoltam ki és osztottam be, szerintem minimális IQ-val már nem kéne ilyennek történnie.

2021. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
33%
Én nem bírnék a te rendszered szerint élni... nehogy ne lakhassak jól vagy csomagolhassak magamnak kaját, mert a madárétkű párom és az anyja csak 1-1 szelet husit evett és jaj mi lesz, ha nekem kettővel többre van igényem. Ne sajnáld már szerencsétlentől!
2021. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
98%
Én mondanám neki, hogy fuu most voltunk bevásárolni, de már nincs itthon semmi, amit úgy gondoltam kitart majd a hétre. Szaladj már le a boltba drágám és hozzál már még légyszi banánt, rudit, stb. Mert anyámmal mi nem is ettünk még belőle.
2021. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
99%

Vegyetek több kaját, és vagy mind a hárman, vagy rész arányosan a párod több pénzt adjon bele. Probléma megoldva.


Neki egyszerűen többet kell enni ahhoz hogy jóllakjon. Nem várhatod el tőle, hogy ő is 2 szelet kenyérrel meg 1 szelet husival lakjon jól, utána meg hallgassa a gyomrát korogni.


Ha nektek anyukáddal anyagilag ez megterhelő, akkor a párodnak egyszerűen többet kell beleadnia a kajába, lehet annyit venni hogy elég legyen, lehet annyit főzni hogy elég legyen és probléma megoldva.

2021. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
80%

#7, nem sajnálja a párjától, csak ő (és gondolom az anyukája) is szeretne jóllakni.. pont a pasi az elképesztően önző, hogy nem gondol a másik 2 emberre, csak zabál és rakja félra magának a kaját.


Itt nem a jóllakással van a baj, hanem azzal, hogy 0 önkontrollja van, mert mint írod Kérdező, ha 2x ennyit vennétek, azzal is ez történne. Ha nagyon nem akarsz nyíltan beszélni vele erről, akkor ez a "én is ettem volna szívesen 2 rudit de akkor anyunak nem marad" megjegyzések segíthetnek, de ha nem esik le neki, akkor muszáj leszel beszélni vele. De simán lehet, hogy meg fog sértődni, sajnos sok ilyen ember úgy veszi ezeket, hogy neki akkor nem lehet semmiből sem enni..

2021. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!