Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tennél, ha otthon a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha otthon a párod más részét is megenné a kajában?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt, fél éve költözött ide, én az anyukámmal laktam itt ezelőtt. Most 3an vagyunk.

Rezsi, bevásárlás harmadolva van. Ház körüli munkából kiveszi a részét. Anyukámmal is jó viszonyban vannak.


Viszont hiába adja bele a részét a konyhába, nekem akkor is fura, hogy sok kajánál gyakran a mi részünket is simán megeszi. Pl. Veszünk 2 csomag rudit (1 hétre), szemrebbenés nélkül bevágja mindkettőnek a felét. Vagy hozunk 6 banánt, ő 4et eszik. Ebédkor sem azt nézi, hogy lett kisütve mondjuk 10 szelet hús, hanem eszik, amennyit kíván, utána készíti az ételesbe az ebédet a munkába.


Nekem alapvető, hogy ami van, azt elosztom, hogy mindenkinek annyi jusson, és csak az én részemet eszem. Nyilván ne rohadjon meg a maradék 4 banán, ha a többi ember úgysem kívánja,de ezek a dolgok 2 nap leforgása alatt történnek, nem 2 hét alatt. Főleg, hogy kistestvérei vannak, erre azért csak figyelnie kellett a családban. 5-ből 1x eszébe jut, hogy "maradt még x db valami, azt már meghagyom nektek" 🤣


Ha dupla ennyi banánt, vagy rudit, vagy bármit vennénk, ugyanez történne.

Anyukája is mindig mondta, hogy bélpoklos 😁


De akkor is, mit lehet tenni?

Ez részemről is rossz, hogy hétvégén hozzuk a cuccokat, keddig elfogy a nagy része... Miközben szépen be lehetne osztani az egész hétre, főleg úgy, hogy mindenkinek jusson...


Amúgy nem kövér, kb 180 cm, 85 kg.


Mit mondhatnék neki, ami nem parasztság, de venné a lapot?

Volt valaki hasonló helyzetben?


Köszönöm!

24L


2021. máj. 31. 19:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem meg nem celozgatni kell. Felnőtt emberek vagytok bakker, le kell ülni és normálisan, egyenesen kommunikálni.

Drágám, valószínűleg nem veszed észre, de sokszor megeszed a másnak szánt adagot is a nasiból/gyümölcsből/ebédből. Tudom, hogy te férfi vagy és többet eszel, mint általában a nők, de próbáljunk figyelni. Lehetne esetleg, hogy ha veszünk valamit, akkor annyit tegyél magadnak, amennyit meg szeretnél enni? Vagy lehetne róla szó, hogy ne 1/3-at fizesd a kajának, hanem mondjuk a felét?


Nem túl bonyolult....

2021. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a Kérdező nem osztja el darabra pontosan, hanem azért írt példákat, hogy érzékeltesse az aránytalanságot a párja és az ő + anyukája ételfogyasztása között. Csak aztán mindenki jól meglovagolja, hogy jajj ki van porciózva és nem lakik jól a pasi és a Kérdező sajnálja az ételt tőle. Ami nem igaz, oké hogy jól lakik, de basszus szinte meg se várja hogy a Kérdező és az anyósjelölt kb befejezzék az ebédet, már rakja el az orruk elől a kaját, le van kakilva magasról hogy ők jóllaktak-e vagy mi vam + a túrórudi és a banán példája is mutatja, hogy szimplán önző módón zabál a pasi, nincs tekintettel egyáltalán a vele együttélőkre.


Őszintén szólva én így megkérném, hogy a kaja minimum 2/3-át fizesse őt, mert egyértelműen lejön a leírtakból, hogy mindennek ő eszi meg a nagyrészét és egyáltalán nincs tekintettel arra, hogy jut-e a többieknek akár ebéd, akár gyümölcs, akár rudi. Ha nincs közös kassza, akkor ez így lenne normális, mert jelenleg ti álljátok az étkezésének legalább 50%-át anyagilag, ami ennyi ételnél baromira nem kicsi összeg. Nyilván nem véletlenül van külön kassza...


Nálunk teljesen alap dolog, hogy ebédnél mindenki jól lakik, ha kevés van valamiből azt elosztjuk, de MEGVÁRJUK hogy mindenki jóllakjon és csak utána rakunk el, de azt is megbeszéljük, hogy más akar-e elrakni a maradékból vagy enni másnap belőle, és nem önző módón csak magunkra gondolunk.

2021. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
71%

mond meg neki, ha nem teszed szóvá úgy látszik ő nem veszi észre.

Oszd szét. Csináltok 10húst, akkor megmondod mennyi az amit megehet.

2021. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
65%
Hagyd ott.
2021. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
75%

Szanalmas, mi az, hogy elore kene szolni meg ilyenek? :D Harman vannak, egyertelmu, ha 6 db rantott hus van pl, akkor azt nem ugy osztjuk egy, hogy 4-1-1... :D Ezen mit kell elore tisztazni?

Ha nem lakik jol 2 szelet rantott hussal, szoljon elore, ne csak zabalasra hasznalja a szajat, hogy vegyetek tobb hust, ennyi. (Meg ez minden kajara igaz, ha o 18 banant akar ket nap alatt befalni, akkor SZOLJON, hogy neki kell, vegyetek tobbet, ne a tieteket egye mar el.)

2021. jún. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
82%
Gáz. Akkor nem lenne gáz, ha ő egy maga annyit adna a rezsibe, vagy kajába, mint ti ketten. De még akkor is nettó parasztság. Sok ember amúgy nem azért zabál annyit, mert valóban szüksége lenne arra a mennyiségre a testének, hanem bennük van az, hogyha az enyém is lehet, nehogy már a másiké legyen. Gondolj bele, ha lesz gyereketek, ő előle is el fog mindent enni? Pl. csoki, gyümölcs stb. Írom ezt úgy, hogy rohadt jó étvágyam van, de sosem tennék ilyet. Mindig megkínálok mindenkit abból, ami épp nálam van, vagy megkérdezem, hogy miképp honoráljam, ha valamit megeszek, iszok. Fura ez a tag. Nagyon önző.
2021. jún. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon unalmas lehet, hogy bevásárolsz, ennél valamit, de nincs otthon, mert felzabálta a fazon, másnap meg mehetsz megint vásárolni.
2021. jún. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
70%
Beszéld meg vele, most erre mi mást lehet írni. Neki valószínűleg ez a természetes, így szokta meg és valószínűleg bele sem gondol, hogy nektek ez így nem jó, probléma. Szerintem ez se nem gáz, se nem önzőség stb., szimplán ez is egyfajta szokás. Például nálunk otthon sem volt soha elosztva a kaja (legyen szó rendes főtt ételről, gyümölcsről, nasiról stb.), hogy mindenkinek egyformán jusson, szimplán mindenki annyit evett amennyit szeretett volna vagy amennyi maradt. Max. ha valamiből már kevés volt, akkor azért megkérdeztük egymástól, hogy szeretné valaki vagy felezzük el stb., de alapból semmi sem volt így fejenként elosztva. Nyilván nem volt igazságos, de nálunk nem volt ebből probléma, ezt szoktuk meg, ez volt a szokás.
2021. jún. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
7%

Nagyon meglep hogy ennyien sajnálják a kaját és lepontoztak!

Mennyi lelki szegény rosszindulatú ember az ember annyit sem ehet amennyi jólesik csak a kiszámoltat...

2021. jún. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
85%
29, nem arról van szó hogy ne egyen. De ha 3an élnek együtt illik hagyni a többinek is . Nálatok valószínű nem az volt hogy te bezabáltad és mindegy volt eszik-e a többi. Nálunk sincs kiporciózva a kaja, de odafigyelünk egymásra. Ha 6 banán van megeszek egyet vagy kettőt de nem zabálok be 5öt. Megvárom hátha más is enne. Itt ez hiányzik.
2021. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!