Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tennél, ha otthon a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha otthon a párod más részét is megenné a kajában?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt, fél éve költözött ide, én az anyukámmal laktam itt ezelőtt. Most 3an vagyunk.

Rezsi, bevásárlás harmadolva van. Ház körüli munkából kiveszi a részét. Anyukámmal is jó viszonyban vannak.


Viszont hiába adja bele a részét a konyhába, nekem akkor is fura, hogy sok kajánál gyakran a mi részünket is simán megeszi. Pl. Veszünk 2 csomag rudit (1 hétre), szemrebbenés nélkül bevágja mindkettőnek a felét. Vagy hozunk 6 banánt, ő 4et eszik. Ebédkor sem azt nézi, hogy lett kisütve mondjuk 10 szelet hús, hanem eszik, amennyit kíván, utána készíti az ételesbe az ebédet a munkába.


Nekem alapvető, hogy ami van, azt elosztom, hogy mindenkinek annyi jusson, és csak az én részemet eszem. Nyilván ne rohadjon meg a maradék 4 banán, ha a többi ember úgysem kívánja,de ezek a dolgok 2 nap leforgása alatt történnek, nem 2 hét alatt. Főleg, hogy kistestvérei vannak, erre azért csak figyelnie kellett a családban. 5-ből 1x eszébe jut, hogy "maradt még x db valami, azt már meghagyom nektek" 🤣


Ha dupla ennyi banánt, vagy rudit, vagy bármit vennénk, ugyanez történne.

Anyukája is mindig mondta, hogy bélpoklos 😁


De akkor is, mit lehet tenni?

Ez részemről is rossz, hogy hétvégén hozzuk a cuccokat, keddig elfogy a nagy része... Miközben szépen be lehetne osztani az egész hétre, főleg úgy, hogy mindenkinek jusson...


Amúgy nem kövér, kb 180 cm, 85 kg.


Mit mondhatnék neki, ami nem parasztság, de venné a lapot?

Volt valaki hasonló helyzetben?


Köszönöm!

24L


2021. máj. 31. 19:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
97%

Talán nem ilyen mértékben, de nálunk is ez van, bár mi csak ketten lakunk együtt.

A múltkor csináltam paradicsomos húsgombócot, 24 db-ot. Én összesen 6-ot ettem belőle. Vettünk 3 kg tésztát, abból egyszer ettem. Vettünk chipseket, 2 sb sósat neki, 2 db sajtosat nekem. Egy zacskó sósnak az alján volt pár szem, annyit ettem belőle. Nem az zavar, hogy sokat eszik, hanem hogy fele-fele arányban fizetjük a dolgokat és ahhoz képest nekem alig marad.

2021. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
63%
Na, azért az ebédet ne keverjük már a nassolni valóval. Azt én is úgy gondolom, hogy rebdes ételből mindenki annyit egyen, amivel jóllakik. De a túrórudi nem arra van, hogy jóllakjunk vele. Abból nem kötelező 12-t megenni.
2021. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
50%
"3-al oszd a kaját gázsi, ne kettővel?"
2021. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
41%
most mit vársz egy olyantól aki összeköltözik az anyóssal?
2021. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
82%

"Tanuljál már meg számolni!"


Egyébként sajnos nincs mit finomkodni. "Figyelj ide, hat banánnak a harmada kettő, légyszíves egyél meg kettőt, a maradék négy meg enyém és anyámé."


"Kérlek értsd meg, hogy én is szeretnék magamnak a maradékból csomagolni, anyámnak is jól jön majd, hogy nem kell főznie, vigyél annyit, amennyi jár, ami egyharmad."

2021. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez nehéz szitu, őt is megértem, mert nyilván nem lakik jól annyival mint ti. Szerintem bele sem gondol igazán. Amig van, addig eszik, exem is ilyen volt. Mondjuk ezt a porciózgatást én nem csinálnám az tuti, van és esszük amig elfogy. De mondjuk azt megbeszélném vele, hogy szálljon bele többel mert többet is eszik
2021. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
88%
Ha az anyja is azt mondta, hogy bélpoklos, az pont azt jelenti, hogy jóllakna normális adaggal, csak addig zabál, amíg van.
2021. máj. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
84%

Igen.

Sz.rik rá, hogy a többieknek marad-e.

Mi is szoktunk ilyet csinálni (megesszük egymás elől a kaját, istenem, előfordul), de mi aztán szóvá is tesszük. :) És alapjában véve nem ez a gyakorlat, hanem figyelünk arra, hogy a másiknak jut-e és mennyi.

2021. máj. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
8%

Ne sajnáld tőle ha ez nem azért van mert nagyon szegények vagytok.. de a több csomag Rudi alapján nem,

Akkor ne sajnáld tőle most auert mert többet kivan egy szelet hússal? Van amikor én is 3at eszek máskor meg 1et, pedig 55kg-s nő vagyok.

Csak valtozik az ember étvàgya is.

Nekem fura ahogy te csinálod mi nem voltunk sosem gazdagok de amit főztünk nem kellett darabra grammra elosztani.

2021. máj. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
82%
Már az elején tisztázni kell, hogy mennyi "jár". Én ezt tenném, de nálunk otthon is így volt, igaz voltak "barterkodások" a témában, hogy na, most lepasszolok neked egy plusz palacsintát, de akkor te legközelebb adsz egy bónusz túrós pogácsát"
2021. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!