Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit lehet tenni a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni a párom gyerekeivel hogy el fogadjanak engem?

Figyelt kérdés
Sajnos nem rég halt meg az anyukájuk így a párom lett a gyámjuk és hozzánk költöztek. Sajnos mindent elkövetnek hogy szét szakítsanak minket. Eléggé elkényeztetett gyerekek és az apjuk se lép fel erélyesen velük szemben. Mit lehetne tenni hogy ne menjen a kapcsolat rovására?
2021. aug. 9. 11:21
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legnagyobb probléma az elvált szülőknél az, hogy mintha a bűntudatukat akarnák enyhíteni, hihetetlenül elnézőek a gyerekekkel. Szeretni kell őket, de kellenek szabályok. Ők most gyászolnak és igen, ér szomorúnak lenni, ér dühösnek lenni, ér meggyászolni az anyjukat. De nem ér szemtelennek lenni egy másik emberrel aki nem ártott nekik és nem ér fúrni apa kapcsolatát.
2021. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy a párom nem bírja hogy két felé kell szakadnia. Azt hiszi ha velük foglalkozik akkor engem veszít el és fordítva. Kezd besokkalni. Mondtam hogy én türelmes vagyok és megértem ezt a helyzetet. A lányoknak is mondtam hogy nem akarok és nem is tudnék az anyukájuk lenni csak szeretném ha békében együtt tudnánk élni
2021. aug. 9. 11:34
 13/34 A kérdező kommentje:
Hidd el én türelemmel és szeretettel fordultam hozzájuk azok után amit tettek. Nem azért akarom pszichológushoz küldeni hogy engem elfogadjanak hanem hogy fel tudják dolgozni az anyukájuk halálát
2021. aug. 9. 11:38
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól látod szerintem. Kicsik még az ilyenhez. Anyukájuk meghalt, költözni kellett. Nyilván te már akkor is voltál apukának mikor még anyukájuk élt, tehát téged ismernek? Elfogadtak előtte? Azóta ilyenek mióta ott élnek?
2021. aug. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan tudnál példát írni,mik a gondok?
2021. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
A kisebbik már élt velünk 3 hónapot de utána visszament az anyukájához és a tesóhoz. A nagyobbik lány nem akart soha velem találkozni így akkor ismertük meg egymást mikor a tragédia történt. Soha nem voltam velük ellenséges. Próbálok úgy főzni amit ők is szeretnek és a hobbijukat is támogatom. Szóval én nyitok feléjük de ők engem hibáztatnak mert az anyukájuk meghalt. Nagyon nagy tragédia és lelki fájdalom ez nekik és meg is értem őket. Viszont az már zavar hogy direkt 5 perc nyugtot nem adnak nekünk. Tudom most nagy szükség van nekik az apukájukra ezért nem is veszekszem. Csak tartok tőle hogy ezt már lassan direkt teszik. A párom is ugyenezt veszi észre
2021. aug. 9. 11:47
 17/34 A kérdező kommentje:
Például ha elmegyünk bevásárolni 5 percenként csörög a telefon hogy mikor megy már haza apa. Ha kint beszélgetünk a dolgainkról és a napi dolgokról ahogy egy normális pár szokta akkor egyből jönnek és velük kell beszélgetni. Sajnos már ott tartunk hogy semmi magánszféránk sincs.
2021. aug. 9. 11:50
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor jönne az, hogy apu, miután minőségi időt töltött velük (nélküled) pl elvitte őket fagyizni, sétálni, beszélgetni, utána hazamennek és közli velük, hogy most szeretne veled kettesben is időt tölteni, lehetőleg zavaró ingerek nélkül. Mindezt elég határozottan. Ha nem tartják be, akkor le kell ülni megbeszéli velük (csak apának nem neked) hogy apának szüksége van rád és a veled kettesben töltött időre is. Ettől még imádja őket, de ez az élet rendje. Elég nagyok már, hogy ezt megértsék. De nem könyörögni kell nekik és nem veszekedni velük, hanem felnőttként tárgyalni erről. Azt is el kell modani nenkik, hogy nem kötelező téged szeretniük, de te is gondoskodsz róluk, főzöl rájuk, takarítasz utánuk, legyenek szívesek egalább ezt értékelni és normálisan viselkedni veled. Amúgy nem opció nagymamára bízni őket néha és elmenni kettesben valahova stb ?
2021. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Amikor meghalt az általános iskolás barátnőm édesapukája, akkor ő is állandóan hívogatta az édesanyját és vele akart lenni 0-24. Azért mert félt, hogy őt is elveszíti. Nem mondta ki, de nyilvánvaló.
2021. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
91%

Le kéne ülni velük beszélgetni. Nem erélyeskedni elsősorban, meg nem fegyelmezni, hanem őszintén beszélgetni az érzéseikről, a ti érzéseitekről, stb. Simán lehet, hogy úgy érzik, el vannak hanyagolva (akkor is, ha ti nem így gondolkodjátok), elvesztették az anyjukat, akihez, gondolom én, fordultak a saját kis problémáikkal, gondjaikkal. Nemcsak az anyjuk hiányzik nekik, hanem a biztos pont is. A fecsegés, a titeket zavarás annak a jele is, hogy valami el van ott hanyagolva, olyan, mint egy néma segélykiáltás.

Beszélgessetek minél többet. És ne felejtsd el, hogy ők most az áldozatok, ők a gyerekek, ők nem tudják, hogy a bennük tomboló érzéshalmazt hogyan fogalmazzák meg. Te sem tudtad, amikor ennyi idős voltál.

Esetleg kérjétek mediátor segítségét, aki gyerekekkel is foglalkozik.

2021. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!