Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm hozzám akar költözni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm hozzám akar költözni, mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Szeretném a lakás minden részét beforozni, majd egy ügyvéddel íratni szerződést, hogy amikor O bejött akkor ezek voltak ott ebben az állapotban. Hogyha il,én szerződést iratok vele, majd szakitunk, akkor rinyalhat, hogy a tévé pl az övé és magával vinni, vagy ez bevéd engem? Bejelentkezni nyilván nem fogom engedni a lakásba.
2022. máj. 16. 07:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem se költözzön sehova. Majd talál normális férfit.
2022. máj. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy alkos értékítéletet felettem, akinek ennyire nem megy a szövegértés az inkább ne válaszoljon. Remélem amúgy is hogy majd jól beköltözik hozzátok valaki bejelentkezik azt évekig harcolhatsz hog kidobd a saját lakásodból.
2022. máj. 16. 09:25
 23/69 anonim ***** válasza:
93%

"Remélem amúgy is hogy majd jól beköltözik hozzátok valaki"


De úgy beszélsz, mintha valami veszélyes idegen akarna beköltözni, nem az a lány, aki szopkodja a farkad.

2022. máj. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
81%

Jobban jár a csaj.

A jogokkal se vagy tisztába, mint itt sokan.

Sztm szakíts is, had találjon normális férfit...írom ezt nőként, aki házasság előtt szerződést kötött!

N 30

2022. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:
Milyen jogokkal nem vagyok tisztában? Világosíts fel kérlek!
2022. máj. 16. 09:57
 26/69 anonim ***** válasza:
100%

Nem az 5 év a lényeg. HA házasok voltatok, az előtte együttéléssel telt 1-2-4-100 év is beleszámít a vagyonközösségbe, így van.

Ha ők nem házasok, csak együtt élnek, mindig is önálló vagyonszerzők maradnak. Nem lesz 5 év után vagyonközösség.

2022. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 A kérdező kommentje:
Hol írtam az 5 éve? Tudod idézni? Előre is nagyon köszönöm!
2022. máj. 16. 10:01
 28/69 anonim ***** válasza:
100%

Az nem mindegy, hogy állandó lakcímről van szó, vagy csak a tartózkodási helyről. Az érthető ha valaki nem akar állandó lakcímre bejelenteni magához senkit, de tartózkodási helyként nyugodtan be lehet.

Aki mondjuk vidéki, és felköltözik Budapestre albérletbe, őket is be szokták jelenteni tartózkodási helyként az albérleti címére. Ezzel nem szerez semmilyen jogot, csak pl. lehet Budapesten háziorvosa ha véletlenül megbetegszik, akkor nem tudna hazamenni 200 km-re. Szóval nem nagyon nem mindegy hogy állandó lakcím vagy csak tartózkodási hely.

2022. máj. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
100%
#22: A bejelentéssel semmi joga nem keletkezik, és ha nincs bejelentve, akkor sem szabadulsz meg tőle könnyebben, ha bizonyítani tudja (és tudja, szomszédokat is meghallgatnak) hogy életvitelszerűen ott él.
2022. máj. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
100%
27: nem Te írtad az 5 évet.
2022. máj. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!