Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom nem költözne velem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem költözne velem össze, véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal másfél éve vagyok együtt. Sok időt töltöttem náluk, ő még az anyjával, tesójával él együtt, az utóbbi időben ő is sokat jött hozzám. Én sem egyedül élek, egy csládtagommal élünk ketten.

A kapcsolatomra azt mondanám, megvagyunk, de az utóbbi időben valahogy mégsem érzem harmonikusnak, úgy érzem, nem vagyok felül a rangsorban.

Felmerült valahogy a költözés témája. Azt felelte a kérdésemre, hogy összeköltözne e velem, ha egyedül laknék, hogy nem... Mikor faggatni próbáltam, csak annyi választ adott, hogy mert csak, röhögcsélt, de semmi konkrétat nem mondott.

Igényes vagyok, itthon háztartást vezetek, szeretek vele is lenni de szeretek egyedül is lenni, sportolok, szóval az ilyen felszínesnek mondható válaszok kilőve.


Így hogy alapozzon komoly kapcsolatra az ember?

26 évesek vagyunk.



2022. máj. 30. 22:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából egyidősek vagyunk, mi 3 éve leszünk hamarosan együtt és most szeptemberben fogunk összeköltözni, szóval bele tudom élni magam a helyzetedbe.

Egy ilyen sráccal soha az életbe nem tudnék összeköltözni a válasza alapján és felelősségteljesnek sem tűnik, aki biztos támaszod tudna lenni.

Mivel Számodra is eléggé kérdéses az összeköltözés, biztosan komolyan elbeszélgetnék vele a kapcsolat komolyságát/jövőjét illetően. Én dobbantanék, mert csak időhúzásnak tűnik ez a kapcsolat és ahogy látom, Te sem érzed kielégítőnek.

2022. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én elbeszélgetnék vele, de felkészülnék a továbblépésre.

Volt valamennyire hasonló kapcsolatom anno, a srác végül belement a költözésbe, mert én elég határozottan megmondtam neki 4 év kapcsolat után, hogy nekem az nem pálya, hogy ennyi idő után nem költözünk össze, hozzájuk anyjáékhoz nem költözöm, jöhet a lakásomba vagy albérlet vagy akkor viszlát. Most visszatekintve azt látom, hogy nem akart elengedni, ezért jött, de kb. mindig morcoskodott meg szekált a lakás miatt (hogy ő kertesházban akar lakni, hogy a háznál, ahol lakott, közelebb volt a SPAR stb), kész energiavámpír volt, aztán később el is hidegült a kapcsolat.


Én a srác viselkedése alapján azt látom, hogy nem gondolja elég komolyan, de nem is akar elveszíteni ("jól elvagyunk, van szex stb"), és nem is akar továbblépni, de nem akarja őszintén megmondani, ezért mismásol... vagy mint az esetünkben, egyszerűen annyira fontos neki az, hogy ilyen-olyan helyen lakjon, hogy fontosabb is neki, mint a tényleges kompromisszumkötés.

2022. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

#12 ott a pont.


Kérdező, a párodnak jelenleg ez a legkényelmesebb szituáció, és úgy látszik, nem nagyon akaródzik neki ezen változtatni.


Elvan a mamahotelben, ha kanos, átmegy hozzád dugni, mindkét helyen kiszolgálják, felelősség nincsen. A haveroknál sem ég be, elmondhatja, hogy van csaja.


Gondolom, hogy a következő logikus lépés számodra a házasság és a családalapítás lenne (bár ezt nem írtad explicite, de valószínűnek tartom, hogy ebben gondolkozol), amire ez a gyerek (életkora meglenne hozzá, de nem mondanám felnőttnek) éretlennek, alkalmatlannak látszik.


Nagyon alaposan gondold át, hogy mennyire akarod vele folytatni a kapcsolatot, és még ha a "zsarolásod" hatására esetleg bele is menne az összeköltözésbe, akkor is örök kérdés, hogy pl. mik a szándékai a családalapítással, házassággal, gyerekvállalással kapcsolatban (persze, ha részedről ilyesmi felmerül.)

2022. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyelőre nem prioritás az összeköltözés, mivel még hátravan az áplamvizsgám és szeretnék utána dolgozni, esetleg levelezőn tanulni még valamit- szóval a saját egzisztenciámat kell kialakítsam, a házasság, gyerek csak utána lenne opció, viszont addig is alakíthatunk a kapcsolatunkon és eleinte úgy tűnt, hogy a párom alkalmas hosszú távú kapcsolatra, de egyre jobban kezdek benne elbizonytalanodni. (Emellett van más oka is, ami miatt megkérdőjelezem a kapcsolatunkat).

Viszont attól függetlenül, hogy nem prio, attól még szeretnék tisztában lenni, hogy hogyan tervezi tovább. Amint alkalmam lesz rá, szeretnék vele egy mélyebb beszélgetést, mert most eléggé úgy tűnik, hogy ha valami problémám van, még ő az aki megsértődik.

2022. máj. 31. 15:06
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Te komoly kapcsolatnak tartod ezt,Ő meg csak összejárogatásnak.Keress mást.
2022. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A mai eszemmel én sem költöznék össze senkivel.


Sajnos kvasok kompromisszummal jár... jobb (lenne) egyedül élni.

2022. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!