Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan motiváljam a férjemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan motiváljam a férjemet a házimunkára?

Figyelt kérdés

Amúgy tökéletes férj, odaadó, segítőkész, csak ez az egy gond van. Utálja és ráadásul nagyon feledékeny. Ha folyton nyaggatom megcsinálja, de magától nem jutna eszébe.


Légyszi ne jöjjetek ilyenekkel h anyukájának kellett volna megnevelni vagy ilyesmi, nem nevelni akarom, csak motiválni. Hogy ne utálja annyira, legyen kedve hozzá, meg ne felejtse el folyton minden dolgot, amit megbeszéltünk h megcsinál.. Ő is szeretne ebben változni.


2022. jún. 23. 14:46
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
93%

Hat ez azért elég nagy probléma, szerintem nem az a 'csak ez a baj vele ' kategória 😅

Sokmindent elmond a másik személyiségéről azért. Mondd azt hogy szimplán sokat jelentene neked hogyha segítene, mert közösen vezetitek a háztartást :) aztán majd ott derül ki, mennyire is odaadó.

2022. jún. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Az 5# jót írt, hiába is van lepontozva!
2022. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Egyetértek 20-as válaszolóval hogy az igazi, komoly motiváció elsősorban belülről fakad, bár szerintem a takarítás és a komoly edzés nagyon nem említhető egy lapon. Engem pl. motiválni kell hogy bejárjak a munkahelyemre vagy felkeljek 5kor (nyilván pénzzel) ezért én teljesen megértem hogy az embereknek szükséges a külső motiváció is..

A férjem olyan típus akinek folyamatosan jár az agya, általában komplex problémákon, mert ez a munkája. A takarítás max kikapcsolja egy rövid időre, de az biztos h nem fog magától eszébe jutni.. egyszerűen nem gondolkodik ilyeneken. Nyilván megvárhatnám amíg a kosztól nem kap levegőt, de miért tenném? Ő se úgy tanított meg autót vezetni, hogy beültetett egy száguldó kocsiba aztán dögöljek meg.. És ha már motiváció, arra bizony kellett bőven külső motiváció h megtanuljak vezetni (és a mai napig kell, hogy én vezessek)..


Nem gondoltam nagy dolgokra, és nem is akartam ilyen magasszintű vitákat elindítani ezzel hogy kinek mi a dolga..


A táblás megoldás egyébként tetszik, köszönöm, ki fogok rakni a hűtőre egy táblát és arra írjuk fel a heti feladatokat. Kb ilyesmire gondoltam amikor feltettem a kérdést. Esetleg valami app amivel lehet követni az ilyesmit. Sajnos túl sok app van erre és amiket kipróbáltam, mind vacaknak tűnt

2022. jún. 23. 21:40
 24/43 anonim ***** válasza:
4%
Ne basz*gasd szegény párát, sajnálom szegényt...
2022. jún. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig úgy fogja megcsinálni rendszeresen, ha te nem csinálod meg utána soha. Apám 60 évesen tanulta meg, hogy kell ágyneműt húzni és rendszeresen megcsinálni, mert anyám úgy döntött, hogy többet nem csinálja meg.
2022. jún. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
51%

Osszátok el hogy mi az ami az ő feladata, és mi az amit te csinálsz.

A legjobb ha konkrétan leírod egy papira a beosztást, és kirakod a hűtőre.

2022. jún. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
68%

"úgy fogja megcsinálni rendszeresen, ha te nem csinálod meg utána soha"


Ez nem valótlan, de van egy másik oldala. A házimunkát kerülő férfit úgy szokás beállítani, mint egy lusta kisgyereket, aki egészen addig kibújik a munka alól, ameddig rá nem kényszerítik, hogy megcsinálja. Ez nem ilyen fekete-fehér.


Én pl ki akartam venni a részem a házimunkából, és rendesen meg kellett harcolnom a feleségemmel. Számára a részvétel azt jelentette, hogy ugyanazt, ugyanúgy és ugyanakkor csinálom meg, amit, ahogy és amikor ő. Én ezzel szemben csapatmunkaként képzeltem el, de ez azt jelentette, hogy neki is alkalmazkodnia kell. Ez már nem tetszett neki, inkább csinálta volna egyedül.


Végül az vált be, hogy bizonyos feladatokat, pl a mosogatást állandóan átvállaltam, az az én feladatom lett. Itt is meg kellett küzdenem vele, mert ha mondjuk kicsit későbbre hagytam, és több mosatlan gyűlt össze, akkor nem bírta nézni, és elmosogatott. Legalább tízsszer vesztem össze vele, hogy mégis hogy a p.csába alakítsak ki egy szokást, ha állandóan belekotnyeleskedik.


Szóval a végeredményt tekintve az lett, amit a #25-ös írt: akkor csináltam meg, amikor végre hajlandó volt kompromisszumot kötni, és nem megcsinálni helyettem.

2022. jún. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
23%

"A legjobb ha konkrétan leírod egy papira a beosztást, és kirakod a hűtőre."


Ez annyira tipikus, csak a kényszerítés. Nekem aztán üzengethetne a feleségem cetliken, vagy nem veszem észre, vagy szándékosan nem csinálom meg. Egyszerűen azért, mert nem támogatom ezt a magatartást. Ha akar valamit, üljünk le, beszéljük meg, kössünk egy megállapodást, de én sem osztok neki feladatokat, egyikünk sem a másik főnöke.


Ha már főnök: még a beosztottaimnak sem osztanék ki feladatot ott hagyott cetlin, mert tiszteletlenségnek tartom.

2022. jún. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
53%

"Engem pl. motiválni kell hogy bejárjak a munkahelyemre vagy felkeljek 5kor (nyilván pénzzel) ezért én teljesen megértem hogy az embereknek szükséges a külső motiváció is.."


Még egyszer leírom: kívülről motiválni senkit sem lehet. A motiváció, maga a hajtóerő, a vágy a feladat elvégzésére, ezt te nem tudod kívülről kiváltani. A te esetedben a pénz egy jutalom, ami ösztönzőként hat. Ugyanakkor a pénzért dolgozó munkavállaló általában nem túlságosan motivált, mert a motiváció közepében maga a jutalom áll, nem a cselekvés. Ahogy te is mondtad: ha a pénzért nem kellene bemenned a munkahelyedre, valószínűleg nem tennéd, vagy sokkal kevesebbet tennéd.


A kérdésre visszatérve: mi motiválhat egy férfit a házimunkára? Az én belső motivációm egyrészt identitáskérdés volt: kínosnak éreztem a csávókat, akiket kiszolgál az asszony, és nem akartam olyan lenni. Másrészt a méltányosság érzése, mert nem tudtam nyugodtan elengedni magam otthon, amíg az asszony mos, takarít. Harmadrészt több időt is akartam vele tölteni, ahhoz meg fel kellett szabadítani az idejét. Ezek egyike sem olyasmi, amit a feleségem kívülről meg tudott volna adni.


Amit viszont megtehet, hogy leül velem, bevon a dolgokba. Elmondja, hogy figyi, az van, hogy túl soknak érzem a házimunkát egymagamnak, ráadásul nem is érzem fairnek, hogy mindent én csináljak, ezért szeretném, ha keresnénk valami megoldást. Azt szeretném, hogy a feladatok igazságosan legyenek elosztva, és hogy több szabadidőm legyen. Mi a véleményed?


Egy ilyen helyzetben velem az történik, hogy értem a helyzetet, és férfiként elindul a problémamegoldó gondolkodásom. Elkezdem tervezgetni a problémát, hogy itt és itt változtatunk, akkor mennyit lehetne nyerni a helyzetből. Ez a környezet számomra inspiráló, mert beletehetem azt, amiben erős vagyok, magaménak érzem a problémát. Pl engem ez motiválni.


A kihívás az, hogy általában a nők nem azt akarják, hogy a pasi elkezdjen gondolkodni a feladaton, hanem hogy csinálja meg ő is pont úgy, pont ugyanazt. Időnként egyenesen azt, hogy ha nekik kell valami, akkor csak leírják egy cetlire, és a fickó boldogan megcsinálja. Általában nem is tudják megfogalmazni, mire vágynak, csak piszkálják a fickót, hogy "neked is szabad ám elmosogatni". Na ezekkel k*va nehéz...

2022. jún. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

29, meg a többiek: alapból gáz, hogy cetlikre kell irogatni, meg így meg úgy felvezetni a beszélgetést, meg ösztönözni egy felnőtt embert egy alapvető dolog elvégzésére. Annyira kiábrándító, komolyan, miért kéne nekem egy másik felnőtt ember felett anyáskodnom, utasítgatnom, megszerveznem a takarítást, delegálni stb. Miért nem lehet az, hogy ha koszos valami, kitakarítja egy rohadt szó nélkül, ha már ő is ott él és ő is ugyanúgy koszol?

Miért kell, hogy ez egyáltalán téma legyen? Koszos valami, csinálja meg. És nem kell megvárni, míg undorító retek lesz, csinálja meg időben, magától, vagy fizessen takarítót, ennyire egyszerű.

2022. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!