Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Külön programok vs. házimunka?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön programok vs. házimunka? Hogy van idő mindenre?

Figyelt kérdés

Itt sok kérdésnél/válasznál látom hogy sok párnak fontos hogy külön is szervezzenek programokat, pl. munka után elmenjenek valahova a párjuk nélkül.


Aki így él annak szólna a kérdésem: ezt hogy logisztikázzátok ki?


Mi ha munkából a lehető leggyorsabban rohanunk haza, akkor házimunka-vacsora-fürdés után még pont van kb egy óránk nézni valami sorozatot vagy beszélgetni vagy sétálni egyet vagy bármi hasonló, mielőtt mennénk aludni.

Szóval ha akarnánk bármit csinálni külön, akkor aznap vagy egymásra nem lenne semennyi időnk, vagy szaladna a ház, nem lenne kajánk, stb.


Mindketten teljes munkaidőben dolgozunk. Fiatalok vagyunk, kevés szabadnapunk van.


Mások hogy csinálják hogy ennyi idejük van? Hogy néz ki egy olyan nap amikor külön programra is mentek?


2022. aug. 12. 11:10
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
84%
Ne fozzetek. Az egy ora, ami 7szer egy heten 7 ora, majdnem egy 8 oras munkanap. Takaritono szinten.
2022. aug. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
91%
#5 azért ne mondd nekem, hogy ezek a feladatok minden nap órákat vennének el, ráadásul ketten vagytok, én egyedül tartok rendben egy nagy házat. Mondjuk én a fürdők takarítását, porszívózást/felmosást/kerti munkákat mindig hétvégére hagyom, de olyankor is napi 2 óra munkával megvagyok mindennel. És akkor hétköznap max. napi fél óra. Akkor se hiszem el, hogy a házimunka miatt ne maradna időtők programokra :D Ez hülyeség.
2022. aug. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:

#12

Sehol nem írtam, hogy több óra lenne. Ha fél 7 körül neki tudunk állni akkor 8 körül végzünk, utána vacsora, fürdés. Utána mint írtam szeretünk egy kis időt együtt lazítani, majd alvás.

2022. aug. 12. 12:02
 14/51 A kérdező kommentje:

Illetve a pénteki kertészkedés az tud lenni pár óra + azzal minden nap van egy kevés munka.

Jövőre szeretnénk komolyabb veteményest is.

2022. aug. 12. 12:10
 15/51 anonim ***** válasza:
89%
#13 mondom, ha két embernek napi 1,5 óra elmegy házimunkával, akkor valamit rosszul csináltok. Vagy OCD szerű rendmániások vagytok és nem bírjátok elviselni, ha valami nem csillog. Ha gyereketek lesz, akkor majd látástól vakulásig csak takarítani fogtok? Mindegy, ha ti inkább takarítotok, minthogy elmenjetek valahova kikapcsolódni, az a ti bajotok, másnál ettől még tökéletesen működik együtt a két dolog.
2022. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
16%
Reggel 6-kor keltek és este 18-ra értek haza? Az hogy jön ki?
2022. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%

Én szqmbaton nagytakarítok, hétközben csak szinten tartok. Főzni csak ritkán szoktunk.

Van robot porszívó és mosogatógép. Általában heti 2-3x mosok, a mosott ruhát vagy száradás után egyből elteszem, vagy meghagyom magamnak szombatra, mikor hogy jön ki. Vasalás szombat. Bevásárlás hazafelé, általában heti 2-4 alkalommal. Nagy bevásárlás valamelyik hétvégén általában havi 1x.

Macskáknak alom rendbetétele, minimum napi 1x. Felmosas, fürdő, WC komolyabb takarítása heti 1x, amúgy, mikor arra járok letörlöm, feltörlöm, leveretem, helynek, eszköznek, kosznak megfelelően.

Az egész kb napi 20 perc, ha a bevásárlást nem számolom, de azt meg általában akkor ejtem meg, mikor amúgy is holtidő lenne, mert buszt várok.

Kb ennyi.

Emellett heti egyszer-kétszer járok edzeni 1,5-2,5 órát + ugye az utazás. Azokon a napokon azt a 20-30 perces ráfordítást vagy később, este csinálom, vagy a párom teszi meg, annak megfelelően ő meddig dolgozik. Ezen felül barátnőmmel ülünk be valahova néha, vagy megyünk sétálni, 2-3 órás program, akárcsak az edzés. Alapvetően, ha reggeles vagyok 4:30-kor kelek, ha délutános, akkor 7-8 óra magasságában. Szóval a reggeles heteken én is igyekszem időben ágyba kerülni.

2022. aug. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

#15

Sehol nem írtam, hogy terveznénk gyereket, nem tudom honnan szedted.

Másfél óra nem olyan sok szerintem benti takarításra és/vagy főzésre meg a kertre. Csak a locsolás majdnem fél óra.

Bevásárlás alaphangon másfél óra. (Kb fél óra kocsival a bolt, ugyanennyi vissza, munkaidő után mindig tömeg van)

Tegnap pl. kipucoltam a kádat, az önmagában volt fél óra mire szép lett, és akkor még a wc, mosdó, padló, egyebekhez hozzá se nyúltam.

A konyhában is idő elpakolni, lesúrolni minden felületet, kisúrolni a mosogatót, kipucolni a sütőt, mikrót, stb.

Nem tudom ezeket hogy lehetne fél óra alatt megcsinálni.



#16

Én fél 6 - 6 között kelünk

8:00 - 16:30 munka

Hazaút

Így jön ki.



#17

Köszi. Mi nem akarunk hétvégén is házimunkázni mert akkor sehova nem tudnánk elmenni.

2022. aug. 12. 12:49
 19/51 anonim ***** válasza:
63%

"Hétfő: főzés, mosogatás, mosás"

Innen a főzés jogos, hogy elvesz sok időt, de a többi nem. A mosogatás nem tud több lenni negyed óránál bármennyi mocskos edényt is termeltek. Egyszerűen nincs hogy több legyen. A mosás meg ha nagyon maximalisták vagyunk: 5 perc szétváglogatni a ruhákat színekre és anyagtípusokra, és ezt betenni a mosógépbe. A mosógép elintézi helyettetek egy-két óra alatt a dolgokat és végül pedig maximum 8 perc kiteregetni a ruhákat. 12 perc ha az előző adag ruhákat is leszeditek és összehajtogatjátok, de mivel ketten vagytok ezért az idő feleződik.



"Kedd: konyha kitakarítása, nagyobb rendrakás"

Nem hiszem, hogy gigantikus konyhátok lenne. Felsöprés 3 perc, felmosás a mosóvíz engedésével együtt 5 perc. Az egyéb eszközök helyre tétele nem számít perceknek, mert jobb esetben főzés után nem a konyha másik felébe teszitek le a fűszereket hanem vissza a helyükre.

Minden másnál is így van, kétlem, hogy a koszos ruhák szanaszét lennének, a könyvek a földön, a tányérok az iróasztalon, stb, hogy MINDEN heti rendetlen dolgokat CSAKIS kedden tegyetek helyre.


"Szerda: fürdőszoba kitakarítása, portörlés, porszívózás"

Mind mondtam, én 10 percet kell várjak, hogy a Salicíl sav és a Niacinamid szérumom közt elteljen. Ennyi pont elég ahhoz, hogy este a fürdőszoba kagylót kimossam és a polcot is rendbetegyem. A fürdő felmosása egyszerre történik a konyháéval, hogy ne pazaroljam a vizet és vegyszert, szóval ez plusz 2 perc. Portörlést én két hetente szoktam csinálni, egyszerűen nincs hogy annyi por megragadjon a helyeken egy hét alatt.

Sőt! Néha annyira unatkozom a két arcápoló feltétele között, hogy a maradék időben kifényesítem a hütő, sütő vagy kuka fedelét mert nagyon durván az egy percet vesz igénybe.

Ami talán időigényesebb, azaz max 5 perc az a zuhanyfal vízkőtlenítő mosása.


"Csütörtök: bevásárlás, főzés, mosogatás"

Ha ennyire időigényes nálatok a bevásárlás, érdemes esetleg kipróbálni az online rendelést. Ami pedig esetleg út közbe fogy el, azt munkából hazafelé jövet beugorva a helyi kisboltba megvenni.


"Péntek: kert"

Ez jogos. Ez valóban felvehet 2-3 órát hetente ha tényleg nagyon karbantartjátok a kertet.



Hétvégén mizu?

2022. aug. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

#19

"Nem hiszem, hogy gigantikus konyhátok lenne"

Nem a konyha méretétől függ, hogy mindent kitakarítok benne.


"Ennyi pont elég ahhoz, hogy este a fürdőszoba kagylót kimossam és a polcot is rendbetegyem"

Ezek nekem is megvannak annyi idő alatt amíg beszívódik a szérum, de a kádból ennyi idő alatt nem lehet kivakarni a motorolajos-féktisztítós lerakódást. (Párom autószerelő)


"Portörlést én két hetente szoktam csinálni, egyszerűen nincs hogy annyi por megragadjon a helyeken egy hét alatt."

Én durván allergiás vagyok, ha nincs hetente portalanítva akkor fuldoklok az otthonomban. :(


"Ha ennyire időigényes nálatok a bevásárlás, érdemes esetleg kipróbálni az online rendelést"

Hozzánk nem szállít ki egyik bolt se ahonnan vásárolnánk.

A helyi kisboltba nem járunk, arany áron van minden és az áru nagyrésze romlott.

2022. aug. 12. 12:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!