Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Külön programok vs. házimunka?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön programok vs. házimunka? Hogy van idő mindenre?

Figyelt kérdés

Itt sok kérdésnél/válasznál látom hogy sok párnak fontos hogy külön is szervezzenek programokat, pl. munka után elmenjenek valahova a párjuk nélkül.


Aki így él annak szólna a kérdésem: ezt hogy logisztikázzátok ki?


Mi ha munkából a lehető leggyorsabban rohanunk haza, akkor házimunka-vacsora-fürdés után még pont van kb egy óránk nézni valami sorozatot vagy beszélgetni vagy sétálni egyet vagy bármi hasonló, mielőtt mennénk aludni.

Szóval ha akarnánk bármit csinálni külön, akkor aznap vagy egymásra nem lenne semennyi időnk, vagy szaladna a ház, nem lenne kajánk, stb.


Mindketten teljes munkaidőben dolgozunk. Fiatalok vagyunk, kevés szabadnapunk van.


Mások hogy csinálják hogy ennyi idejük van? Hogy néz ki egy olyan nap amikor külön programra is mentek?


2022. aug. 12. 11:10
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
86%

Ha fél 7 körül neki tudunk állni akkor 8 körül végzünk - mondom, hogy kényszerbeteg vagy, nem is kicsit.


A főzés meg: max 30 perc alatt kétféle (elvivős) ebédet összedobok nap (ugyanis én gluténérzékeny vagyok, de a barátom nem szereti a gm cuccokat).

2022. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
88%

szerintem egy vidéki kertes házat nem lehet összehasonlítani egy lakással.

mondjuk a sütőt én nem takarítom hetente. a konyhát főzés közben szoktam, a fürdő hétvégére marad, bár nálunk a takarítás is.

szerintem nem rossz a beosztásotok, ha emellett a hétvégétek szabad

2022. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
87%

"Kedd: konyha kitakarítása, nagyobb rendrakás"


Például nagyobb rendrakásra nálunk nincs is szükség, mert nem halmozzuk a kupit egy hétig.

2022. aug. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
31%

Elmondom neked, picsahercegnő, hogy hetente egyszer bőven elég takarítani a fürdőszobát, wc-t, a tűzhelyet és a nappalit is. Nem, nem lesz zsíros, legfeljebb az agyad zsíros, beképzeled az egész hülyeséget. Mosogatni is bőven elég néhány naponta, ha összejön egy nagyobb adag, de van, aki étkezés után elöblíti és kész is van vele. Ha nincs gyerek a háznál, nem kell naponta takarítani, mert a tisztaság megmarad egy hétig minimum.


Egy kényes hisztis kis szar vagy, aki a saját mentális problémáit a randijaira meg itt a válaszolókra is kiterjeszti.


Szólj, ha ezt sikerült megemészteni, utána beszélhetünk arról, hogy hogyan kellene menedzselned a dolgokat.

2022. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
27%
És mielőtt megint földhöz baszod magad, én pont porallergiás vagyok. Pontosan tudom, mikor kell takarítani.
2022. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán csinálunk házimunkát. Nekünk az egyetem is bejátszott elég keményen, mivel mindketten sokáig tanultunk munka mellett, én ráadasul nappalin. Muszáj volt prioritásokat felállítani, mert nekem volt olyan félév, mikor hétkor elindultam, hat után értem haza, hétvégén meg 12 óráztam. Szabadnapom így nem volt.

Kis lakásunk van. Én imádom. Fél nap alatt úgy ki lehet glancolni, hogy akkor már az angol királynőt is nyugodtan fogadhatom. De amúgy egy átlag hétköznap nem nagyon csinálunk házimunkát. Pakolászni szoktunk, mosogatást, mosást, szárítást berakni (mindenhez van gép, megfizethetetlen az az idő amit spórolnak), szemetest levinni. És kb ennyi. A nagyobb takarítást általában én csinálom, olyankor porszívózok (fél óra), fürdőt takarítok (ez leginkább felmosásból és vízkőtelnítésből áll, konkrétan koszos nem szokott lenni és kb 20 perc a művelet), port törlök (10 perc). És úgy ennyi. De ezt sem hetente, inkább kéthetente. Egy benti macskánk van, nagyrészt ami kosz a földön keletkezik, az az ő szőre, alma és száraz kajája. Ha ő nem lenne, ennyit sem kéne.

Főzni nem nagyon szoktunk. Eszünk szendvicset, rendelünk, vagy kimegyünk a környékbeli kifőzdékbe. Kb heti egyszer ha szabadnapos az egyikünk, akkor az összedob valami egyszerű kaját, akkor pár napig azt esszük. Mivel a konyha alig van használva, ott sem kell sokat takarítani. Nekünk ez így bőven elég.

Nincs mindig patika rend és tisztaság, van, hogy nagyon elúszik a lakás. Akkor ez van. De ha mindig patent tisztaságot akarnánk, akkor sem menne el ezzel napi több óra. El nem tudom képzelni, hogy egy kétfős, kijárós állatot nem tartó háztartásban mit lehet ennyit szenvedni.

2022. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

Mindegy, a dolog eldőlt, nem szeretnék reagálni a további beszólogatásokra. Remélem jobb lett a napotok attól, hogy kitölthettétek rajtam a frusztrációtokat. :)))


A kevés normális, segítő szándékú válaszolónak köszönöm.

2022. aug. 15. 10:10
 48/51 A kérdező kommentje:
Mondjuk a #32-ben feltett kérdéseimre lehet hogy tényleg érdekelt volna valami konstruktív ötlet azon kívül, hogy HüJeVaGy. :DD
2022. aug. 15. 10:17
 49/51 anonim ***** válasza:

Sajnos a munka megöli a kapcsolatot meg amúgy az embert is.

Nekünk is ez volt, mindketten multinál dolgoztunk. De a magyar KKV-k se jobbak, a kis cégekről meg inkább ne is beszéljünk. Ugye alapból 9-6-ig van meló, de szinte mindennap van túlóra, szóval nagyjából 7-ig bent vagy. Az utazás 1 óra legalább, Pesten még azonos kerületben is 1 óra eljutni valahova tömegközlekedéssel. Egyetlen kivétel van, ha a belvárosban laksz, de vicces lenne ha 2 millió budapesti mind a belvárosban lakna.

Szóval 8-kor indulsz, ehhez legalább 7-kor kelsz, hogy meglegyen a napi 8 óra alvás, 11kor le kell feküdnöd. Viszont ha 7-ig vagy melóba, 8-ra érsz haza, és nem számoltam ha a boltban sorba kell állnod még.

3 órád maradt, ezalatt kéne: elkészítened a vacsorát, és megenni, elintézni az ügyesbajos dolgokat (számlabefizetés, ügyintézés), a házimunka (mosás, mosogatás, takarítás), testmozgás (edzés, futás bármi).

És akkor emellett kéne közös program a pároddal. Esélytelen.


Én felmondtam inkább, és elmentem szabadúszónak. A fő oka mindennek a munka, amit egyébként minden értelmes ember utál, mégis birkaként tűri, hogy azért lapátolja a sz. rt, hogy egy gazdag ember a 10. yachtját megvehesse. Sajnos át van mosva az emberek agya. Nem egy embertől hallottam már, hogy azért sír, mert nincs munkája, vagy azt mondja, hogy "sz . r az életem de legalább munkám az van"

Ezt az ostoba mentalitást kéne a társadolomból kiírtani, de sajnos előbb a felső 0.1%-t kéne elűzni, mert egyedül az ő érdekük, hogy mi rabszolgák legyünk.

2022. aug. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Ha allergiás vagy a porra, nem segítene, ha zárt/üveges szekrényben tartanátok a könyveket?
2022. aug. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!