Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Külön programok vs. házimunka?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön programok vs. házimunka? Hogy van idő mindenre?

Figyelt kérdés

Itt sok kérdésnél/válasznál látom hogy sok párnak fontos hogy külön is szervezzenek programokat, pl. munka után elmenjenek valahova a párjuk nélkül.


Aki így él annak szólna a kérdésem: ezt hogy logisztikázzátok ki?


Mi ha munkából a lehető leggyorsabban rohanunk haza, akkor házimunka-vacsora-fürdés után még pont van kb egy óránk nézni valami sorozatot vagy beszélgetni vagy sétálni egyet vagy bármi hasonló, mielőtt mennénk aludni.

Szóval ha akarnánk bármit csinálni külön, akkor aznap vagy egymásra nem lenne semennyi időnk, vagy szaladna a ház, nem lenne kajánk, stb.


Mindketten teljes munkaidőben dolgozunk. Fiatalok vagyunk, kevés szabadnapunk van.


Mások hogy csinálják hogy ennyi idejük van? Hogy néz ki egy olyan nap amikor külön programra is mentek?


2022. aug. 12. 11:10
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
76%
Hatékonytalan vagy és szar az időmenedzsmented. Mégsem vagy képes ezt elismerni és elhinni, hogy kevesebb tipródással is el lehet érni ugyanazt az eredményt, csak azért, mert más nem olyan hülye, mint te.
2022. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

#31

"Hatékonytalan". 😂😂😂

Amúgy szívesen fogadok tippeket, hogy lehetne hatékonyabb, pl. motoralajat, váltóolajat, fémport, és hasonlókat ki mivel szokott kitörölni a kádból?

Hogyan lehet gyorsabban locsolni a csaptól messzebb levő növényeket slag nélkül? (Bár mostanra olyan a föld hogy slaggal se lenne túl gyors.)

Hogyan lehet legálisan gyorsabban menni lakott területen kívüli főúton mint 90 km/h? (Pl annak tök örülnék ha nem egy óra utazás lenne a bevásárlás)

Hogyan lehet 2 perc alatt kipucolni a sütőből az odaégett dolgokat?

Kert kigazolása 20 perc alatt tippek?

Hogy lehet fél óra alatt lepakolni több polcfolyóméter könyvet és leporolni mindent?

Ezekre senki nem írt konkrét megoldást, csak hogy "nekem ez öt perc hahaha".

2022. aug. 12. 16:57
 33/51 anonim ***** válasza:
100%

32, az átlagnál nem olajos a kád, mert a többség nem autoszerelő.

Slag? Drága, vagy miért nem opció?

Nem kell gyorsabban menni, ha nem egy faluban laksz, messze mindentől. Úgy nehézkes. Én nagyvárosban lakom, még tömegközlekedve is csak 20 perc oda, 20 vissza, ha nagy bevásárlás, akkor kocsival kb 6-8 perc és akkor abba a boltba mentem, amelyiket én szeretem. Emellett, nem csúcsidőben kell menni, mikor tudod, hogy tömeg van.

A sütőbe gondolom nem minden nap ég oda valami, vagy folyik ki valami, amit oda lehet égetni. Tehát, nem kell naponta, de még hetente se feltétlenül súrolgatni.

A gazolás kerti munka, arra egy egész nap délutánját írtad, mint rászánt idő, szerintem senki nem kötött bele. Reális.

Ebook-om van, sajnos a könyveim dobozokban, mert nincs nekik hely egyenlőre. Mivel nem vagyok allergiás, a portalanításuk is, ahogy esik úgy puffan alapon történik. Illetve történt, míg elől tudtam őket tartani.

De, a többségnél egyszerűen nincs ennyi könyv, illetve nincs allergia, ami kikényszeríti az állandó portalanítást. Illetve a többség gyógyszerrel karban tartja az allergiát.

Az, hogy ezekre senki nem írt ötletet, abból fakad, hogy ezek egyedi problémák, amiknek a többségét csak most, mikor támadod a válaszadókat, akkor vettél elő. Tehát, egyrészt nem ismertük a hátteret, másrészt, a többségnél ezek a gondok eleve nem állnak fönt.

Talán, ha részletesen leírod a problémát legközelebb, akkor nem a 4. oldalon kell ezen hepciáskodni.

Ettől függetlenül megkaptad a választ. Mások, máshogy osztják be az időt. Én pl a szombat délelőttöt lazán rászánom, hogy a hétköznap esték ne feszített tempóban, katonás rendben legyenek. A pihenés és program ráér szombat délutántól vasárnap estig, illetve bármelyik hétköznap késő délután, este. Elvégre, nekem azok nyugisabbak így. Valamit, valamiért. Mivel a nap mindössze 24 óra, amit te saját érzésed szerint már így is kimaxoltál, csak akkor fér be plusz dolog, ha helyet csinálsz neki. Akár valami más elengedésével, redukálásával, akár a hétvége egy részének beáldozásával. Ezt jelenti, a mindenkinek arra van ideje, amire szakít mondás.

2022. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

"az átlagnál nem olajos a kád, mert a többség nem autoszerelő."

Ez a mi dolgunkat nem gyorsítja meg.


"Slag? Drága, vagy miért nem opció?"

Nem szeretném az egész lakáson keresztül húzni a kerti slagot. Se nyitva hagyni a bejáratot annyi időre.


"Nem kell gyorsabban menni, ha nem egy faluban laksz, messze mindentől. Úgy nehézkes. Én nagyvárosban lakom, még tömegközlekedve is csak 20 perc oda, 20 vissza, ha nagy bevásárlás, akkor kocsival kb 6-8 perc és akkor abba a boltba mentem, amelyiket én szeretem. Emellett, nem csúcsidőben kell menni, mikor tudod, hogy tömeg van."

Akkor megyünk amikor tudunk.... Persze mikor szabin vagyunk vagy táppénzen akkor elmegyünk munkaidő alatt, de ez nem gyakori. Falun lakunk.


"A sütőbe gondolom nem minden nap ég oda valami, vagy folyik ki valami, amit oda lehet égetni. Tehát, nem kell naponta, de még hetente se feltétlenül súrolgatni."

Nem is írtam hogy naponta súrolom, de mivel heti többször használom, szeretem hetente legalább kipucolni, különben már érződik az égett szag.


"A gazolás kerti munka, arra egy egész nap délutánját írtad, mint rászánt idő, szerintem senki nem kötött bele. Reális."

De írtam, hogy más napokra is akad tennivaló a kertben, csak akkor nem egyszerre több óra. A gazolás pl ilyen, azt sokszor inkább apránként csinálom, ahogy hajt.


"De, a többségnél egyszerűen nincs ennyi könyv, illetve nincs allergia, ami kikényszeríti az állandó portalanítást. Illetve a többség gyógyszerrel karban tartja az allergiát."

Természetesen szedek gyógyszert (más dolgokra is allergiás vagyok), így bírok egy hetet.


"Az, hogy ezekre senki nem írt ötletet, abból fakad, hogy ezek egyedi problémák, amiknek a többségét csak most, mikor támadod a válaszadókat, akkor vettél elő."

Korábban is írtam ezekről. (Allergia, kert, motorolaj, hosszú út a boltig stb.)

Ezeket leírtam, ez UTÁN kaptam meg, hogy kényszerbeteg vagyok meg "hatékonytalan".


"Ettől függetlenül megkaptad a választ. Mások, máshogy osztják be az időt. Én pl a szombat délelőttöt lazán rászánom, hogy a hétköznap esték ne feszített tempóban, katonás rendben legyenek. A pihenés és program ráér szombat délutántól vasárnap estig, illetve bármelyik hétköznap késő délután, este. Elvégre, nekem azok nyugisabbak így. Valamit, valamiért. Mivel a nap mindössze 24 óra, amit te saját érzésed szerint már így is kimaxoltál, csak akkor fér be plusz dolog, ha helyet csinálsz neki. Akár valami más elengedésével, redukálásával, akár a hétvége egy részének beáldozásával. Ezt jelenti, a mindenkinek arra van ideje, amire szakít mondás."

Köszönöm.

Akkor szerintem maradunk így, mert a nyugis, munkamentes hétvége nekünk prioritás, egyszerűen többet ér mint 1-2 új hobbi. Szóval inkább arra szakítunk időt.

2022. aug. 12. 17:28
 35/51 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk tanulj meg főzni, h ne égjen oda mindig a kaja 😂.

Gyerek meg kutya mellett nem szarakodtunk ennyit, mit Ti. Pedig rend és tisztaság van.

Sőt 2 ló is van, amit etetni kell.

N 30

2022. aug. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
86%
Minden ismerősöm képes megoldani, hogy legyen magára is ideje úgy, hogy nem koszban és kupiban élnek. Valamit nagyon rosszul csináltok.
2022. aug. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

Mi is teljes munkaidőben dolgozunk, de úgy, hogy a férjem 6:30-ra jar dolgozni, én vagy 7 vagy 8:30-ra.


Amikor 8:30-ra megyek, akkor azon a két héten reggelenze eltudom intézni pl a konyha kitakarítását, a fürdőt, bekészítem a mosást.


Amikor a férjem haza ér olyan 3 és 4 között, kitereget, egy héten egyszer felporszívózza a szobákat, port töröl. A porszívózást követő reggel én felmosok a szobákban, ágy, kanapé alatt. Férjem haza ér, lerakja a szőnyegeket.


Reggelente vagy van kedvem vasalni, vagy nincs, akkor azt vagy délután elintézi a férjem, vagy hétvégén felváltva.


Amikor nagyobb volumenű vagy utált takarítás van, pl ablakpucolás, azt igyekszünk egy szabad hétvégén letudni.


Mosogatással nincs gondunk munka után, mert vacsi, vagy esti nasi után elmosogatunk magunk után.


Így a délutánjaink 5-6-tól szabadok, eltudunk menni együtt vagy külön edzésre, utána találkozni barátokkal de ez nyílván nem minden este van így. A barátos, barátnős napokat napokkal, hetekkel előre tudjuk, úgy igazítjuk az aznapot.

2022. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
26%
Úgy, kedves Kérdező, hogy retekben, koszban és mocsokban élnek. Én is mindig csodálkozok, hogy wow, mások milyen jól osztják be az idejüket, hogy mindenre jut a házimunka és a fizetett munka mellett. Mert hogy biztos másnak is az az alap szint otthon, mint nekünk. Hát kurvára nem. Nem győzök szembesülni vele, hogy az emberek többsége igénytelen, retekben él. Nem ti csináljátok rosszul.
2022. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
78%

Én azon a véleményen vagyok, hogy 2 igényes, nem kupis felnőtt ember háziállatok nélkül bőven elvan heti 1 takarítással. Nálunk mindig rend van, nem mászkálunk be cipőben, ezért elég a heti 1 porszívózás/portörlés/felmosás. Az ágyneműt is hetente cserélem, a fürdőt/wct is hetente takarítom. Úgy főzök, hogy ne b*sszam szét a konyhát, pl a főzőlapot minden főzés után lemosom, ezért nem tart több órán keresztül a konyha kitakarítása, mert nincs mit. A sütő odaégetését fogalmam sincs hogyan csinálod, én használok a legtöbb esetben alufóliát, ezért soha nem csöpög ki semmi... Ez egy rejtély, hogy neked miért kell hetente sikálni, mert a legtöbb ember havonta-több havonta takarítja ki és mégsem égett szagú...

Kettőnknek a heti takarítás volt kb 2 óra szombat délelőtt vagy hétköznap este, de sokszor egyedül is megcsináltam ennyi idő alatt. Akkor beraktam 2 mosást is, meg mondjuk hétköznap még egyet.

A boltba járás mindig munka után hazafele és nem külön egy órás kocsikázás, mint nálatok, ezt nagyon rosszul csináljátok. És ha sokan vannak, mikor végzel munkában? Na bumm, de legalább megspóroltál 2 órat a szabadidődből.

Szerintem itt veletek van a probléma.

2022. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
78%

5-ös durván tisztaságmániások vagytok.


Nálunk a házimunka heti 2 porszívózás-felmosás (a konyhát gyakrabban, de az három perc), a fürdő meg max 20.


Eleve nagyobb rendrakás minek? Értelmes ember mindent visszarak a helyére, miután használta, nem hagyja szétdobálva az egészet.

2022. aug. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!