Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mentális beteg a párom? Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mentális beteg a párom? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy hosszú lesz.

5 éve élünk együtt a párommal, én vagyok a férfi, ő a nő. Azt kell róla tudni, hogy első benyomásra nagyon kedves, aranyos, megnyerő személyiség. Rettentő intelligens, jól vág az agya, kb bármit meg tud tanulni, ezáltal sok mindenhez ért. Általában amibe belefog, abban sikerélménye van, rengeteg ember veszi körül és nagyon sokan kedvelik, mert vicces, jó a dumája, tehát egy rendkívül attraktív személy, aki körül szívesen vannak az emberek. Nagyon sokan nem tudják róla, hogy mennyire hirtelen haragú, lobbanékony, de csak ha valami nem úgy történik, ahogy ő szeretné. Ez esetben jobb, ha fedezékbe vonul mindenki. Sokszor nagyon önző, csak a saját érdekeit tartja szem előtt, mindig azt nézi, hogy ő hogy jöhetne ki a legjobban egy adott szituációból, míg ha a másiknak szar lesz miatta, az már teljesen lényegtelen, csak az számít, hogy neki minden jó legyen. Az a szomorú, hogy még velem szemben is van, hogy ilyen. Megy előre, ha kell átgázol bárkin a céljai elérése érdekében, ráadásul szerintem biztosan azt gondolja, hogy csak így lehet érvényesülni a világban. Sokszor úgy tűnik, hogy ő a világ közepe és mindennek körülötte kell forognia, mindig ő kell legyen mindenki által előtérbe helyezve, mintha versengeni kéne a kegyeiért. Azt szereti, ha rajonganak érte az emberek, mind a férfiak, mind a nők. Őt soha semmiből nem lehet kihagyni, rá elsőként kell gondolni bármiről is legyen szó. Nekem eddig fel sem tűnt, de édesanyám szerint manipulatív és jobb lenne rövidre zárni vele a kapcsolatot. A sok negatív tulajdonsága ellenére nem tudok tőle elszakadni, egyszerűen annyira vonz, mint még soha senki. Van benne valami, ami teljesen elcsavarta a fejem, nem is értem, hogy hogy sikerült neki, ugyanis időnként eléggé eszelősen viselkedik, ami nem éppen az egészséges kategória. Ezek a negatív tulajdonságok, amiket előbb felsoroltam az utóbbi pár hónapban tudatosultak csak bennem, előtte nem igazán voltak szembetűnőek, vagy csak nagyon jól leplezte. Mostanában elég sokszor úgy érzem, hogy nincs benne semmi empátia/megértés mások iránt, vagy csak nagyon minimális. Legutóbbi példa, hogy az egyik barátomnak kellett pár napja segíteni rakodni kint a tűző napon reggeltől estig, emiatt nem tudtam a páromra elég időt szánni, hogy válaszoljak neki időben, amire eléggé kiakadt. Hiába magyaráztam neki, hogy fáradt vagyok, full leégtem a napon, ezt ne most vitassuk meg, ráadásul nem is szórakozni mentem, hanem kőkeményen melózni, őt ez egyáltalán nem érdekelte. Csak hajtotta, hogy mennyire rosszul esett neki, hogy egész napra ignoráltam, és hogy a legjobb haverom legközelebb oldja meg egyedül az egyéni problémáit, ne engem fogjon be dolgozni. Tudta, hogy mennyire fontos dologról volt szó, aminek időre meg kell lennie, mégis csak az érdekelte, hogy nem kapott napközben választ, hanem csak késő este. Az, hogy én majdnem napszúrást kaptam a 40 fokban, valamint a haverom “egyéni problémája” kicsit sem hatotta meg, sőt, a végén magát állította be áldozatnak. Én is tudom, hogy ezek elég súlyos jellembeli hiányosságok, mégis annyira szeretem, hogy egyszerűen nem tudnék vele szakítani. Alapesetben egy imádnivaló, vicces, kedves lány, akivel nagyon jókat lehet beszélgetni, sosem unalmas mellette az élet, tényleg nagyon odavagyok érte. Szoktam neki viccesen mondani, hogy teljesen behálózott, vagy hogy, megbabonázott, mint egy szirén, pedig ha jobban belegondolok, annyira ezek nem is viccesek, hanem inkább ijesztő dolgok, mert ilyet hatást még sosem váltott ki belőlem senki. Ezeket most leírni és visszaolvasni kicsit aggasztó, mégsem tudom mit kéne tennem. Mentális betegsége lehet a barátnőmnek, vagy ezek a dolgok beleférnek még az egészséges kategóriába? Ha mentális problémája van, mégis mi lehet az? Kérlek segítsetek!

Köszönöm, ha végigolvastad. 24N és 26F



2022. aug. 22. 02:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

Amíg szépen nyalod a seqqét, addig nem lesz baj, hagyni fogja, csak ügyes-hűséges pudlikutyaként kell szolgálnod és minden rendben lesz.

Viszont nem tudom, hogyan védekeztek, de ha gyereket csinálsz neki, akkor véged van, akár fel is kötheted magad.

2022. aug. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%

10


a helyesírási szótárból, vazze! azért mert a neten is rosszul jelenik meg, nem jelenti, hogy az a helyes!

2022. aug. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
12. Ezzel most k...ra előrébb vagyunk, amúgy.
2022. aug. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja, csak nagyon önző. Öt év alatt nem vetted észre, hogy csak saját magát szereti?
2022. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én pasiban fogtam ki egy hasonló nárcisztikus barmot.. hát az egy dolog hogy az ilyen ember vonzó, meg okos Intelligens stb. de ha empátia deficites, mindig az kell legyen amit ő akar..akkor az a kapcsolat sose lesz egy ilyennel boldog. Ő is külsőre vonzó volt, informatikus sok pénzzel..de az ígéreteit egyet se tartott be, irányító manipulatív személyisége volt.. ha nem vettem fel a telefont..mert épp dolgom volt ..az már baj volt neki..ha visszahívtam hogy mikor tudnánk találkozni azt már ugráltatásnak vette..ilyen ember alkalmatlan párkapcsolatra..alkalmazkodni nem tud és nem is akar senkihez..őt hülyére kényeztették a szülei..ezért lett olyan amilyen.. végtelenül önző, manipulatív..ő rejtett nárcisztikus aki passzív -agresszív kommunikációt alkalmazott..kb.elvárta volna találjam ki mi a fene baja van..soha nem volt nyílt és őszinte.. kapcsolat elején még mézesmázos volt..ami szintén egyfajta manipuláció. Ilyen személyiségzavaros emberre a párja nem számíthat..nem tud melegséget, érzelmi biztonságot, támaszt nyújtani.. ha valami fontos egy kapcsolatban az ez ..lehet valaki vonzó ha a belseje meg kong az ürességtől ..mert ő is előadta magát kifelé másoknak hogy milyen csili Vili ember de valójában egy üres, magabizonytalan személyiségzavaros valaki, aki a környezetét teszi tönkre..
2023. márc. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Amúgy vannak értelmes, normális nők is .. miért nem keresel olyat akivel meglenne a harmónia, a kölcsönösség..mert az általad felvázolt kapcsolatban alá-fölérendeltség van, ami nem egészséges..a kölcsönös tisztelet és az asszertív kommunikáció az alapja egy normális kapcsolatnak. Hidd el egy nárcisztikussal sose fogsz tudni egy konfliktust sem megbeszélni..mert nem vállal felelősséget..
2023. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!