Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Közös pénzügyeiteket hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös pénzügyeiteket hogyan kezelitek? Kezdek kicsit kiakadni. Másoknál ez hogy megy?

Figyelt kérdés

volt már 2 komoly kapcsolatom is.soha nem volt téma a pénz.ha nekem ment jobban,én fizettem,ha neki,akkor ő.


a jelenlegi párommal 1éve vagyunk együtt. mindent elszámol.az utolsó tábla csokit is megjegyzi és akkor máris tartozok 200forinttal...

de ő is vissza akarja adni.meghívtam egy sörre,szombaton,másnap számolgatta az aprót,hogy mennyi is volt az a sör.. mondtam,hogy b**sza meg az apróját.


majdnem mentünk nyaralni is.elég drága helyet választott,nem bírtam volna kifizetni a felét,persze felajánlotta,hogy állja,mikor tudnám visszafizetni.

ezen kiakadtam.

azon meg főleg,hogy aztán elment egyedül...



tudom,sokan úgy gondolják,miért kéne a pasinak fizetni,de nem is azt várom,hogy szórja a pénzét rám.oda-vissza működik a dolog.de ez a szigorúan az én pénzem te pénzed elszomorít.

és ez a téma abszolút tabu kategória nálunk:(



2014. aug. 6. 14:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
csak arra akartam kilyukadni,hogy ha megtehetném,én nem szaroznék drága nyaraláson se,nem lenne kérdés hogy ha megtehetném,fizetném neki,például.
2014. aug. 6. 14:55
 12/19 A kérdező kommentje:
nem az összegen van a hangsúly,hanem az elven.
2014. aug. 6. 14:57
 13/19 anonim ***** válasza:

Gáz az ilyen szintű filléreskedés és megalázó is. Mondjuk én régimódi vagyok és nem szeretem ha a nő fizet, de ez úgy oldódik meg, hogy egyszerűen meglepiből alkalmanként visszahívnak. De hogy kiszámoljam, hogy az forintra ugyanannyi volt -e ... El nem tudom képzelni, hogy ez hosszútávon működjön, tönkreteszi a kapcsolatot.

Privát véleményem meg, hogy unintelligens és megalázó az ilyen viselkedés.

2014. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#8


Szerintem meg a párkapcsolat és a pénz egy totál külön téma és mindenki nyugodtan eldöntheti saját maga, szeretne-e és mennyit osztozkodni a másikkal, és nem úgy van, ha az egyik ad ingyen a másiknak valamit, akkor azt viszonozni KELL... Mondom ezt úgy, hogy én amúgy szívesen megosztom amim van és maximum nagyobb összegeket kérek vissza, de néha még azt sem, ugyanezt viszont nem várom el a másiktól, ha ő inkább másra költené a pénzét.


Csak pénzről van szó, nem valami lényeges dologról, mint pl. időről...

2014. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#9 Szerintem meg neked vannak problémáid. Úgy, hogy általában ez az elvárás az emeberknél mert ez így divatba jött és a kérdező is leírta, én csupán reflektáltam rá.
2014. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Itt egyrészt az a gond, hogy egy garasoskodó alak a párod, másrészt nem is nagyon van rád tekintettel.

El akar menni veled nyaralni és mikor kiderül, hogy te ezt anyagilag nem bírod, akkor inkább elmegy egyedül?

Én ilyen helyzetben inkább választottam volna a párommal közösen egy olyan helyet, amit mindketten ki tudunk fizetni.


Egyébként nálunk közös kassza van mióta együtt élünk (egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy ez értelmes, felnőtt módjára gondolkozó pároknál komolyabb konfliktusforrás legyen), előtte pedig hol egyikünk fizetett, hol a másikunk, hogy fele-fele arányban, vagy aki éppen jobban állt. Ilyen apróságokból, hogy egy ital, vagy egy csoki, soha nem csináltunk ügyet.

2014. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ez nem párkapcsolat... ha ennyire filléreskedik, az nagyon gáz.... Egyébként igen, közösek kéne mindent fizetni.


Bár én azt is nagy bunkóságnak tartom, ha te nem tudod fizetni a nyaralás felét akkor ő meg egyedül megy el.... nálam ez verte volna ki a biztosítékot.


Nálunk úgy volt, hogy amíg együtt jártunk vagy felesben mentek a dolgok, vagy felváltva fizettünk egyszer ő, egyszer én.


Aztán amióta összeköltöztünk és házasok vagyunk, teljesen közös a kassza, és minden kiadást megbeszélünk. Nem is nagyon lenne értelme különcködni mert kb 20 ezerrel keres többet a férjem , mint én. Így az ő fizetéséből élünk, az enyém meg megy megtakarításba, és minden közös.

2014. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"csak arra akartam kilyukadni,hogy ha megtehetném,én nem szaroznék drága nyaraláson se,nem lenne kérdés hogy ha megtehetném,fizetném neki,például."

Hidd el, ezzel minden más normális ember így van.

Miért van az, hogy bennem fel sem merült, hogy amit fizettem a barátnőmnek, annak az árát visszakérjem?

Mert amit adok, azt szívesen adom. Ha száz forintba került, akkor százba, ha ötvenezerbe, akkor meg annyiba. Ugyanúgy ha adok neki valamit, azt szívből adom, és amit szívből ad az ember, azt úgy adja, hogy nem kéri vissza.

Meg az milyen dolog már, hogy inkább elmegy nyaralni egyedül, mint hogy magaddal vigyen? Ez már messze nem a pénzről szól, itt bukik ki, hogy mit is érez ő valójában.


#14 te sem érted. Itt nem az a kérdés, hogy közös kasszán vannak-e, megosztják-e a vagyont, hanem az, hogy semmit nem képes adni vagy elfogadni anélkül, hogy annak az értékét elkérné/megadná. Ez nem pénzkérdés, ez alapvető érzelmi és illembeli kérdés. Egyszerűen nem illik elkérni valaminek az árát, ha azt a másiknak adjuk. Érzelmileg sincs minden rendben azzal, aki képtelen valamit adni a "szerelmének".


#15: hiába mész át személyeskedésbe, attól még tök más volt a kérdés, mint amiről elkezdtél hadoválni.

2014. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Mit jelent a komoly kapcsolat?Itt szerintem nálatok az a legnagyobb baj hogy a csaj többet keres mint te,és nem gondolja azt hogy biztos veled szeretne maradni!Egy "komoly" kapcsolatban NINCS ilyen hogy mikor adod vissza mivan ha pl ö lebetegedik és te keresel csak és eltartod x időn keresztűl?Aztte nem kérheted vissza tőle ha tényleg eggyüt gondoljátok!Mert lesz majd olyan is biztos hogy a te kereseted lesz kevesebb!Az viszont nem baj ha minden eggyes forintot elír hogy mire ment el mert hónap végén mikor számoljátok hogy mennyi pénzetek maradt vagy nem maradt akkor majd tudni fogjátok hogy mire is ment el amugy meg hát.........
2014. szept. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!