Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lányok nektek bejön egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok nektek bejön egy szigorú férfi?

Figyelt kérdés
Aki távolságtartó,megköveteli azt ami egy párkapcsolatban elvárható, ezt meg is adja,nem szereti ha zavarják a nap bizonyos szakaszaiban, rendet és fegyelmet vár el,valamint irányítja a párját az élet bizonyos területein.

2016. okt. 20. 22:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egyedül halnék meg.
2016. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, a Kérdező esetében egy magas IQ mellé egy 0-ra konvergáló EQ jutott.

Az igazán - az élet minden területén - sikeres emberek mindkettőt fejlesztik, és egyensúlyban használják.

Mindkettő egyformán fontos az életben maradásunkhoz, a sikerességünkhöz. Ezt levetíthetjük egy személyre, de ebből kiindulva globálisan hatással van az emberiségre.

Gondolkodj el ezen Kérdező.

És ne nézzed le a nőket, mi előnyből indulunk.

:)

2016. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban igazad van, hogy ha tudom, hogy a másik jobban ért x dologhoz, akkor érdemes rá hallgatni. Pl felhoztad az autóvásárlást, ebben 90%-ban a barátom döntene, hisz mindketten tudjuk, hogy ő ért jobban hozzá. DEEEEE nem ő erőltetné ezt rám, nem akarná mindenáron megmondani, valamint nagyon odafigyelne rá, hogy az én igényeimet tartsa szem előtt. Mellesleg ez nem teljesen érzelemmentes, hiszen ha a párod fogja vezetni, akkor neki kell jól éreznie magát benne ;)

Ha kitalálnám, hogy veszek x autót, a barátom meg kiborulna miatta, és lehülyézne, azt nem tűrném el. Normálisan megfogalmazott véleményt igen, nyilván, nem azért "tartom" a párom, hogy bólogasson nekem mindenre.


Viszont nálad elég szomorú a helyzet, mert előre eldöntötted, hogy te mindenhez IS jobban fogsz érteni, mint a nőd.

Maradj inkább egyedül.

2016. okt. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
39%

A feladatmegoldás közbeni hierarchia maga nem ördögtől való dolog; a csoportmunka sokkal hatékonyabb, ha a feladatot a legjobban hozzáértő(!) irányítása alatt oldja meg, mintha mindenki "menne a maga feje után".


Persze aki nem is tud csoportban tevékenykedni, az együttélésre is alkalmatlan. Hiszen a legkisebb csoportméret a kettő.

2016. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig ez abszolút tévképzet mert egy adott területen nagyobb tudással rendelkező ember irányítói tevékenységét elfogadni jellem erőt fejez ki annak részéről aki elfogadja az irányítást."


Ez rendben is van, hogy a nagyobb tudású ember jobb döntéseket tud hozni. De tudod hol? Cégeknél, a munka világában, vállalkozásokban, tudományos kutatásban stb. Nem családban, mert az nem ilyen elveken működik. Egy család közösségben működik, és akkor jó, ha a tagok jól érzik magukat, szeretetben, biztonságban.

2016. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:

"Nem totális irányításról beszéltem hanem az élet részterületeiről ahol törvényszerű a hozzáértésbeli különbség két ember között. Magyarul:ehhez én értek jobban ahhoz te.Ezt úgy csinálod ahogy én mondom,azt úgy csinálom ahogy te mondod."


Ezzel az a baj, hogy pofátlanság belebeszélni a másik dolgába, amíg az nem közös téma. Ha nekem a férjem belepofázna, hogy mit hogy csinálok, csak azért mert ő szerinte jobban ért hozzá, lehet pofonvágnám.


Tanáccsal ellátni, segíteni, javasolni, támogatást nyújtani lehet, belepofázni meg parancsolgatni nem.


Amúgy nálunk igencsak el lennénk veszve, ha a férjem hozná meg a pénzügyi döntéseket...

2016. okt. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy magas IQ-t feltételezel rólam de az EQ-ról nekem az a véleményem hogy lehet nélküle élni. Az hogy a nők milyen előnnyel indulnak, azt a célzást viszont nem értem. És bizony bizony a csoport munka akkor a leghatékonyabb ha a leginkább hozzáértő irányít. Ebből következően pedig aki irányít, az utasíthat is. Akkor is ha az történesen a szerelme. Mert nem hiszem hogy van itt olyan hozzászóló aki az utasításokat teljes mértékben elítéli egy párkapcsolatban és ehhez tartva magát, még soha nem szólította fel a párját arra hogy tegyen meg valamit. Az egyén ugyanis hajlamos arra hogy ha saját maga irányít valakit az nem minősül parancsolgatásnak, de ha őt próbálják meg irányítani akkor még akár pofon is lehet a vége. Utolsó hozzászóló kitűnő példa erre (nem csak a pofon miatt) hiszen azt írja, el lennének veszve ha a párja kezelné a pénzt. Tehát válaszíró jobban ért a pénzhez, ezért a pénz az ő utasításai szerint kerül felhasználásra, tehát gondolom a férjét ő utasítja mit hol és miből mennyit vásároljon ha ezt rábízza mert ha nem így lenne, az a megélhetés biztonságát veszélyeztetné. Szóval a demokrácia dicsőítése közben nem szerencsés a kettős mérce szerinti viselkedés.
2016. okt. 23. 19:41
 48/88 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind rendben is van, csak mivel neked nyilvánvalóan igen alacsony az érzelmi intelligenciád, ezért nem tudsz különbséget tenni irányítás és bäszogatás között.
2016. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 A kérdező kommentje:
Az irányításhoz racionalitás kell és nem érzelmesség. Ez az egyik érv, a másik, ha nincs érzelem akkor nincs bQszogatási kényszer sem mert a bqszogatás is egy torzult érzelmi állapot ami élvezetet okoz annak aki csinálja, viszont érzelemmentesen erre nincs inger, ebből következően nem bqszogatok senkit. Ebben egész biztos lehetsz.
2016. okt. 23. 20:00
 50/88 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, elmutogatni nem tudom, de megpróbálom másképp. Mivel alacsony az érzelmi intelligenciád, ezért nem érzed, hogy bár te irányítani szeretnéd a másikat egy helyzetben, azt a másik bäszogatásként érzékeli. Nem érzékeled, hol a határ fegyelmezés és sértés között, rendszeretés és fegyőrség között. Keress magadnak egy szobanövény típusú nőt, aki mindenre bólogat, és boldog lehetsz.
2016. okt. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!