Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lányok nektek bejön egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok nektek bejön egy szigorú férfi?

Figyelt kérdés
Aki távolságtartó,megköveteli azt ami egy párkapcsolatban elvárható, ezt meg is adja,nem szereti ha zavarják a nap bizonyos szakaszaiban, rendet és fegyelmet vár el,valamint irányítja a párját az élet bizonyos területein.

2016. okt. 20. 22:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
100%

"az EQ-ról nekem az a véleményem hogy lehet nélküle élni"


Nyilván lehet nélküle élni, a kérdés csak az, hogy milyen életminőségben, és milyen emberi kapcsolatokkal.


Ha nyitott szemmel jársz a világban, érdemes egy őszinte pillantás vetni arra, hogy a környezetedben az átlagos IQ-val és minimum átlagos érzelmi intelligenciával rendelkező emberek között látsz-e több alapvetően boldog, kiegyensúlyozott embert, vagy azok között, akiknél kiemelkedő értelmi intelligencia kifejezetten alacsony érzelmi intelligenciával párosul.


Ami meg az a másik utasítgatását illeti, én nem tűrném el férfitól, mivel egy párkapcsolatban én sem utasítom a másikat, hanem KÉREK tőle, megbeszélünk dolgokat, nézetkülönbség esetén meghallgatjuk egymást, kulturált hangnemben vitatkozunk, képesek vagyunk kompromisszumokra stb.


Nem tartom kizártnak, hogy találj olyan nőt, akivel úgy működe a közös életetek, ahogy te elképzeled, de őszintén szólva valószínűnek sem tartom, mert az ilyen téren szubmisszív nők jellemzően az alfa hímekhez vonzódnak, te pedig a fogalmazásod alapján nem ezt a benyomást kelted.


Megkérdezhetem egyébként, hogy eddig hány (és milyen hosszú) kapcsolatod volt, ami tartósan működött úgy, hogy az együttélés során te távolságtartó voltál, megköveteltél bizonyos dolgokat, irányítottad és utasítottad a párodat az élet bizonyos területein?

2016. okt. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
85%
Magas IQ + zéró EQ = pszichopata...
2016. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:

lol. ilyen baromságokat is csak itt olvastam eddig.

érdekes, hogy sok embernek csak annyi kell, hogy valaki karizmatikusabb legyen náluk, és még egy ilyen ripacs stílus is meggyőzi, sőt, intelligensnek tartson valakit...

egy intelligens emberhez hozzátartozik az eq, nem is kicsit...

2016. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
29%

#53

De nem kell aggódnod, mert téged a magas értelmi intelligencia veszélye nem fenyeget.

2016. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 A kérdező kommentje:
Megkövetelem a környezetemtől azt amit kötelességük megcsinálni úgy a munkahelyen mint a magánéletben, de annál egy mozdulattal sem kérek többet. Így teszek különbséget bqszogatás és kötelesség teljesítésre való utasítás között.Tehát senkit nem bqszogatok. Ehhez tehát nincs szükség érzelemre. Hogy mennyi boldog kapcsolat van az átlag EQ/IQ állapotú emberek, párok között azt nem tudom, de a társadalom döntő többsége ebbe a kategóriába sorolható ismeretem szerint. Az zavar az egészben hogy a párkapcsolatok 50 százaléka mégis válással végződik. Ami azt bizonyítja hogy valami csak nincs rendben ezen a téren mert ez a százalékos érték irgalmatlanul magas.Ezért nem hiszek az ultra liberális, ultra demokratikus párkapcsolati szemléletben mert ha az olyan tökéletes volna ez a szám elenyésző lenne és nem 50%. Az alfa hím állapot az egy időben és térben, vagyis emberi közegben erősen behatárolt és meglehetősen rövid életű állapot. Vagyis hosszútávon életképtelen különösen a mai világban ahol bárki bármikor az alfa hím státuszból az omega hím állapotába zuhanhat és így már a szubmisszív nők is a kerülendő és nem a kívánatos kategóriába sorolják őket. Három komolyabb kapcsolatom volt eddig, néhány hónapig tartott mindegyik. Közvetlen munkatársi kapcsolatból alakult ki, a sok együtt töltött idő egymáshoz illesztette a személyiségünket és így formálódott később párkapcsolattá. Egyiket sem sajnáltam mikor véget ért. És igen, megvolt a távolságtartás, de ez nem volt újdonság egyik lánynak sem hiszen ismertek. És ha szükség volt rá, utasítottam is bizonyos esetekben minden volt páromat.
2016. okt. 23. 22:02
 56/88 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem csoda, hogy nem tartottak sokáig, így egy későbbi kapcsolatod sem fog sokkal tovább tartani :) Hidd el, nem azért ~50% a válási arány, mert az egyik fél nem fogadja el a másikat irányító félnek. Ez inkább egyike általában a válóokoknak, hogy valaki túl nagynak képzeli magát és főnököt akar a kapcsolatában játszani.

Mi nem utasítgatjuk egymást és nem is ismerek ilyen kapcsolatot szerencsére, a kérés és az utasítás nem ugyanaz.

2016. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
100%

"Megkövetelem a környezetemtől azt amit kötelességük megcsinálni"


Ha jól sejtem, a kötelességek kiosztását is te vezényelnéd :)


Nagyon nem csodálkozom, hogy hosszabb távon senki nem képes elviselni téged, de talán egy jó pszichológus még megmenthet.

2016. okt. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Azt azért megkérdezném, hogy szerinted tényleg normális érzelem nélkül élni és az egész életed úgy leélni, ahol egy tökéletességre törekvő algoritmus vezérel, aminek egyetlen célja a hatékonyság?


Férjem és én is mérnökök vagyunk, így a munkánk elég elvont és jól mérhetően eredmény orientált. A hátam közepére sem kívánnám ezt a stílus a szabadidőmben, ahol mindketten elég bohókásak vagyunk, és teszünk néha olyant is, amiről már előre tudjuk, hogy nem a legcélszerűbb, de csak éppen arra van kedvünk :)

Őszintén nem értem, hogy bírod magad elviselni. Szoktál néha örülni apró dolgoknak, vagy lelkes, jókedvű lenni csak úgy?

Élvezed te egyáltalán az életed vagy az már nem fér bele a precízen megtervezett, hibamentes részletekbe?

2016. okt. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
100%

"Az zavar az egészben hogy a párkapcsolatok 50 százaléka mégis válással végződik. "


És? Az miért jobb, ha az egyik fél uralkodik, a másik pedig alárendelt szerepben mindent eltűr? Lehet, nem válnak el, de a kérdés csak az, hogy ez kinek és miért jó. Mert minimum a pár egyik fele valószínűleg szenved, de legalább is nem boldog, ha csak kifejezetten nem egy akarat és célok nélküli személyiség. Miért jó ha együtt maradnak? Ja, mert szebb lesz a statisztika és lehet mutogatni?

2016. okt. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom elképzelni a tökéletes demokráciát egy kapcsolatban. Nagyon sok párt, házaspárt ismerek és kivétel nélkül mindenhol érzem valamelyik fél részéről a dominanciát. Igaz néha alig érzékelhető, de nyilvánvaló a jelenléte. Az hogy a kérés és utasítás nem ugyanaz, egyetértek. Viszont mosolygó kéréssel is lehet eltúlzottan szigorú valaki, és ennek az ellentéte is igaz, szúrós tekintettel kiadott utasítással is lehet kedvesen irányítani. Szemlélet és személyiség kérdése az egész. Illetve az hogy milyen metakommunikációs eszközökkel támogatjuk a verbális közlendőnket.

Igen jól sejted, a kötelességek teljesítésének elmaradása esetén utasítást adok arra hogy azt hajtsák végre. Úgy a munkahelyen mint a magánéletben. Az érzelem nélküli élet nekem olyan természetes mint neked, nektek az érzelmekkel telített vagy inkább túltelített. Mert megfigyelésem szerint ez utóbbi ami rátelepszik, már-már fojtogató erővel az emberek személyiségére. Nos nekem meg ez az ami idegen. Hogy szoktam e lelkes lenn? Kifejezetten! A megoldatlan problémák nagyon erősen inspirálnak. Az élet élvezete nálam abban teljesedik ki ha megtalálom a megoldást vagy rátalálok a megoldáshoz vezető útra egy-egy megoldatlan feladatnál. A hangulatom az semleges, azt hiszem ez a legjobb kifejezés rá. Egyébként sosem gondolkoztam még ezen nem nagyon érdekel.

2016. okt. 24. 22:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!