Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm jóval többet keres,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm jóval többet keres, összeköltöztünk. Szerinte a lakás, rezsi közös, a kaját meg mindenki vegye magának. Normális ez?

Figyelt kérdés

Ő 400 nettót keres, én a felét. Nem panaszkodom így sem, nincsenek extra igényeim, dolgaim. Eddig semmi jel nem mutatott rá hogy furcsa elképzelései vannak az együttélésröl. Bár a szülei külön kasszán vannak ez jel lehetett volna.

Ő akarta nagyon-nagyon az összeköltözést, nem én eröltettem rá. Kifizettük közösen a kauciót, kivettük a lakást.

Én úgy képzeltem hogy fele-fele arányba adjuk a tulajnak a bérleti díjat, rezsit, elmegyünk bevásárolni, ott is fele-fele. Vagy max nyitunk egy közös számlát ahova ezeket a pénzeket utaljuk és onnan költünk.

Miután beköltöztünk és elöször elmentünk bevásárolni jött az arcul csapás. Nem is értettem miért vett két vajat mondjuk. Gondoltam mert akciós. Amikor hazaértünk a hütöben kétfelé pakolt mindent és kijelentette hogy a felsö polc az enyém a lenti az övé. Aztán a számláról tételesen kiírt mindent egy papírra hogy ki mit vett, mit eszik (kb mindenböl kettö volt amúgy, ugyanazokat szeretjük) és kiszámolta hogy 8.325 forintot kell neki adnom pontosan. Amivel nincs is baj, csak voltak olyan dolgok amiknek ö is a haszonélvezöje. Pl nincs saját autója és az enyémmel járunk, ennek ellenére úgy gondolja hogy a 600 forintos ablakmosó az én költségem. De kijelentette hogy a fele-fele hülyeség mert miért fizetné ki mondjuj a túrórudi felét ha ö nem is szereti, eszi.


Normális ez? Próbáltam vele beszélni, de szerinte mivel ö többet keres, így vesszük elejét hogy ö ki legyen használva, nehogy a több pénze miatt többet költsön a közösre.


2017. márc. 22. 15:28
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
40%
Ha egyedül élnél, mit csinálnál?
2017. márc. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
100%

"leültetett beszélni és elmondta hogy ö egy független nö, saját maga ért el eddig az életben mindent, nincs szüksége rá hogy én fizessek helyette"


MENEKÜLJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jó tanács! Tapasztaltam.

Csak rosszabb lesz.


Figyeld meg, nem fog olyan kijönni soha a szájából hogy MI szekrényünk, MI szőnyegünk, MI szobánk, stb.

hanem amit ő vett (márpedig mindent ő AKAR majd megvenni figyeld meg), arra mindig megjegyzi hogy az ÉN szekrényem, ÉN szőnyegem stb...


Párkapcsolatban él, de a függetlenségéhez ragaszkodik, illetve a függetlenségét szajkózza... Hidd el, ez a kapcsolat soha nem lesz teljes értékű, ennél a résznél mindig el fogtok akadni és neked mindig baromi rosszul fog esni ez lelkileg hogy ő nem éli meg teljesen a PÁRkapcsolatot!

Sokáig voltam ebben és nem tudtuk megoldani sehogy.

Szerettem volna a közös kasszát, hogy legalább tompuljon ez a dolog, de annak is az lett a vége hogy fillérb..zóskodott, úgy is számon tartott mindent.


Egyébként majdnem 100% hogy neveltetésből jön ez. Nálunk ez volt.

Az anyjával is ilyen volt, illetve az anyja is ilyen volt vele!!! ha megkérték egymást hogy vásároljanak be, utána 5 forintra elszámoltak!!!

Ha nem volt pont úgy hogy fillérre oda tudják adni egymásnak, tiszta betegek voltak...

Én meg csak néztem! Bakker ha anyám megkér hogy vegyek már hazafelé egy csomag vécépapírt, a pofám leégne ha elkérném azt a 465 Forintot!!!


Ezt nagyon komolyan át kellene beszélnetek, meg kellene mondanod hogy ez a "függetlenség" duma nem egyeztethető össze a te, párkapcsolatról alkotott képeddel.

Persze elég rossz szituáció hogy ő többet kerees mint te, így nem veszi ki magát olyan jól.

2017. márc. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
40%

elég filléres a nőd.

de ezt mondjuk előbb kellett volna megbeszélni.

vízszámlát felezitek? vagy ő többet ad, ha hosszúhajú?

villanyszámla? te többet gépezel...

nem kell a legelején az összes pénzt összerakni, de ezt hogy gondolod hosszútávon? mert neki marad 200e-re magára. és neked?

2017. márc. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
59%

A lány bizalmatlanságának két oka lehet: vagy képtelen közösben gondolkodni és ez nála egy alapvető jellemhiba, vagy egyszerűen csak nagyon fél. Fél attól, hogy kihasználják, átverik, cserbenhagyják és emiatt már előre védekezik. A nagy vagánykodás meg a függetlenség bizonygatása mögött sokszor bizonytalanság és félelem van, nem pedig rosszindulat. Tudod, amelyik kutya ugat az nem harap. 38-as válaszoló írta, hogy lehet h sok rossz történetet olvasott és el akarja kerülni, hogy fél év múlva ő is a gyakorin sírdogáljon. Te ismered őt, te tudod kideríteni, hogy a két ok közül melyik az igaz, ha az utóbbi, akkor talán megéri belefektetni egy kis munkát.


Azt is írtad, hogy még nem élt együtt senkivel, tehát tapasztalatlan. Lehet kicsit tanítgatnod kéne őt az életről. Én biztos vagyok abban, hogyha ez a viselkedés nem egy kiirthatatlan jellemhiba nála, akkor az élet csiszolni fogja őt, pl beleun a külön főzőcskébe meg az állandó számolásba. Nem tudja fenntartani ezt a rendszert és egyszer csak azt veszi észre, hogy már úgy éltek mint a normális párok és nem történt katasztrófa. Most neked kell az okosabbnak lenned és kicsit terelgetni őt, szerintem sok jó tanács elhangzott már. Talán nem reménytelen eset és idővel ki tudod őt kupálni. ;)

2017. márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:

Kétszer annyit főz, így kétszer annyi gázt fogyaszt, azt ki fizeti?

Rettentő nagy pazarlás, amit szeretne csinálni.

Én ezt nem bírnám, később ha gyerek lesz, ott hogy képzeli ezt el?

2017. márc. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
Borzasztó hová fajulnak a férfi női szerepek... Ezeket és hasonlókat olvasva, lassan el kell szégyellnem magam, ha nőként elfogadok egy csésze kávét egy férfitól. Hogy merném, hisz fifti-fifti van. Nagypapám és nagymamám forogna a sírjában ha ilyeneket látna. Nagyon remélem sosem kerülök ilyen fukar kapcsolatba :(
2017. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
100%

Az exem is ezt csinálta, bár ő "férfi".

Nagyon megalázva éreztem magam, a kapcsolatunk utolsó félévében eljutottam oda, hogy egy jelképes lakbért kértem tőle.Nem azért mert rászorultam, hanem, úgy voltam vele, hogyha lakótársasat akar játszani, akkor azt játszunk.

Szintén a beköltözése napján közölte, hogy a felső polc a htőben az övé. Igaz ő a fagyasztót is felosztotta.


Mostmár, hogy túléltem azt a kacsolatot, soha többé nem mennék ebbe bele.

Az új páromhoz képestég és föld a különbség.

2017. márc. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
74%

Az én keresetem teljesítményfüggő, de ha többet dolgozok, azt kettőnkért teszem, hogy Nekünk több legyen. Ebből nekem lesz új drága szemhélytusom, neki meg előfizetése a játékára. Sose dugdoztam előle a többletet, nekem az a jó, ha neki is több van.

Én egy komoly kapcsolatban a külön kasszát se értem, de ezt ami nálatok megy, pláne nem.

2017. márc. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 aperitif ***** válasza:
100%

65, ha majd gyerekük lesz, akkor gondolom két kis láboskában főzi a spenótot. 60 grammot abból a spenótból, amit apuka vett, 60 grammot meg anyuka spenótjából.

Probléma csak abból lesz, ha a bébi kiköpi, mert el kell dönteni, hogy kinek a spenótja van a falon.


Bocsánat, hogy idétlenkedem, de megindult az agyam, annyira bizarr ez a helyzet.

2017. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
Valoban kicsit fura, DE mondenkinek vannak fura dolgai, felteszem, ennek is megvan az oka. Ha egyebkent minden ok, akkor probald ezt megszokni, elfogadni. 100% egyenloseg sosem lesz, de nyilvan eleg maximalista, erre torekszik
2017. ápr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!