Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm jóval többet keres,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm jóval többet keres, összeköltöztünk. Szerinte a lakás, rezsi közös, a kaját meg mindenki vegye magának. Normális ez?

Figyelt kérdés

Ő 400 nettót keres, én a felét. Nem panaszkodom így sem, nincsenek extra igényeim, dolgaim. Eddig semmi jel nem mutatott rá hogy furcsa elképzelései vannak az együttélésröl. Bár a szülei külön kasszán vannak ez jel lehetett volna.

Ő akarta nagyon-nagyon az összeköltözést, nem én eröltettem rá. Kifizettük közösen a kauciót, kivettük a lakást.

Én úgy képzeltem hogy fele-fele arányba adjuk a tulajnak a bérleti díjat, rezsit, elmegyünk bevásárolni, ott is fele-fele. Vagy max nyitunk egy közös számlát ahova ezeket a pénzeket utaljuk és onnan költünk.

Miután beköltöztünk és elöször elmentünk bevásárolni jött az arcul csapás. Nem is értettem miért vett két vajat mondjuk. Gondoltam mert akciós. Amikor hazaértünk a hütöben kétfelé pakolt mindent és kijelentette hogy a felsö polc az enyém a lenti az övé. Aztán a számláról tételesen kiírt mindent egy papírra hogy ki mit vett, mit eszik (kb mindenböl kettö volt amúgy, ugyanazokat szeretjük) és kiszámolta hogy 8.325 forintot kell neki adnom pontosan. Amivel nincs is baj, csak voltak olyan dolgok amiknek ö is a haszonélvezöje. Pl nincs saját autója és az enyémmel járunk, ennek ellenére úgy gondolja hogy a 600 forintos ablakmosó az én költségem. De kijelentette hogy a fele-fele hülyeség mert miért fizetné ki mondjuj a túrórudi felét ha ö nem is szereti, eszi.


Normális ez? Próbáltam vele beszélni, de szerinte mivel ö többet keres, így vesszük elejét hogy ö ki legyen használva, nehogy a több pénze miatt többet költsön a közösre.


2017. márc. 22. 15:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hiszi ő a saját lábán felkapaszkodott amazon akinek most veszélyben van a szuverén keresete."


11-es vagyok, mellesleg az én párom is ilyen.

Irtó büszke arra hogy ő mindent EGYEDÜL ér el, nincsen szüksége senkire, és borzasztóan kínosan ügyel arra hogy ez így is maradjon mert mi lesz majd ha egyedül fog élni...

Én meg kérdezem, miért tervezgeti a külön élést, mikor itt vagyunk, én "életfogytig együtt"-re tervezek.

Ezzel szemben rossz hallani ezt, hogy ő nem adja át magát ennek hanem mindig fenntartja ezt a párhuzamos lehetőséget. Oké, óvatosság, realitás, stb.

De párkapcsolatot hogy lehet ilyen hidegvérrel megélni???

2017. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 aperitif ***** válasza:
97%

Hogy kell elképzelni a főzést? Veszel húst, hagymát, olajat, krumplit, paprikát, borsot, és ő elkészít neked egy ebédet, majd amikor végzett, elmossa a lábost, és megismétli a műveletet a saját krumplijából, húsából, pirospaprikájából, stb? Vagy szimultán főzi két külön lábosban a pörköltet? Hamar meg fogja unni a leányzó :)


Szerintem ez nem együtt élés, csak együtt lakás, mint két szobatárs, csak szeretkeztek is.

2017. márc. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
98%

kedves kérdező, megint 11-es vagyok, időközben le is írtad amit én :-)


Hogy a függetlenségét próbálja görcsösen fenntartani, esetleg néha még hangoztatja is hogy "majd ha egyedül maradok..."


Figyeld meg, majd ha vesztek pl. bútorokat, berendezési tárgyakat, ott is nyilván fogja tartani hogy az kié.

és igyekszik majd minél több mindent ő megvenni egyedül.

Azért hogy ha majd szétváltok, neki mindene meglegyen!

Kisujjamat rá!

Én ezt mind végighallgattam!

2017. márc. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
94%
Én ilyen fillérbäszó nőtől menekülnék. Tipikus, minél több pénze van valakinek, annál anyagiasabb.
2017. márc. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:
11,22-es: igen erről lehet szó nálunk is, csak még nem mondta ki, nem utalt rá ilyen nyíltan. Viszont mindig azt érezteti hogy ő jobban szeret engem kicsit mint fordítva (minden kapcsolatban így van az egyik fél részéröl) az összeköltözés siettetöje is ö volt. Én is nagyon akartam amúgy. Ezért furcsa hogy kb menekülö útnak használja a külön vajat meg polcot.
2017. márc. 22. 16:02
 26/70 anonim ***** válasza:
60%

.... ja és még annyit, hogy milliószor fogod tőle hallani hogy "milyen jó lenne ha valaki feleségül venne, olyan jó lenne igazi családban élni, feleségként"


De amint megcsillan az elköteeleződés gondolata, amint megteszed a lépést a valódi közös élet, elköteleződés felé, azonnal menekülőre fogja, felháborodva hogy Te veszélyeztetni akarod a függetlenségét és biztos azért akarod feleségül venni hogy elvedd a függetlenségét és uralkodj felette!

2017. márc. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
97%
Mi az, hogy hangoztatja, hogy ő jobban szeret, mint fordítva? Én nem értem, hogy egy felnőtt kapcsolatba hogy férnek bele az ilyen mondatok.
2017. márc. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 A kérdező kommentje:

Aperitif: egyszerre fözi a kettöt! Így képzeli.


11: elhiszem, biztos vagyok benne hogy így lesz. Nálatok mi lett, mi lesz ebböl? Hosszútávon szerintem nagyon romboló ez a dolog. Nálam már most kicsit csökkentek az érzelmek. Nem egy pénztárgéppel akartam összekötni magam.

2017. márc. 22. 16:06
 29/70 A kérdező kommentje:
27: nem hangoztatja, érezteti. Nem tudom elmondani, de érzödik. Amennyit mondogatja hogy szeret, ahogy féltékenykedik, ahogy törödik velem, ilyesmik. Én is szeretem, de nem mutatom ki ennyire. Ebböl néz ki úgy hogy ö egy kicsit jobban odavan. Ami persze egy férfinek imponál, így szeretjük felemelni a nöt a tenyerünkön úgymond. Ez természetes.
2017. márc. 22. 16:10
 30/70 anonim ***** válasza:
100%

"11: elhiszem, biztos vagyok benne hogy így lesz. Nálatok mi lett, mi lesz ebböl? "


Szakítás.

7 évig bírtuk egymást.

Persze nem csak ez volt az ok!

Mindketten hozzájárultunk ám hogy így legyen, de az ő részéről a szememben nagyon nagy hiba és kiábrándító volt ez a dolog, hogy én összekötni akartam az életünket, ő meg mindig szembe ment ennek, mindig a függetlenségét hangoztatta.

Ja, pl. távolabbi ismerősök előtt is letagadta hogy mi együtt élünk :-) csak hogy ott is hangoztathassa hogy ő mindenre képes egyedül és mindent egyedül ér el.


Ja, és a szakításunk után egyébként végighallgattam azt is hogy végig úgy érezte hogy ő jobban szeretett engem mint én őt :-)

Hogy mennyi mindent megtett értem, de belefáradt hogy cserébe nem kap semmit :-)


Te, nem ugyanarról a nőről beszélünk? :-)

2017. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!