Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm jóval többet keres,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm jóval többet keres, összeköltöztünk. Szerinte a lakás, rezsi közös, a kaját meg mindenki vegye magának. Normális ez?

Figyelt kérdés

Ő 400 nettót keres, én a felét. Nem panaszkodom így sem, nincsenek extra igényeim, dolgaim. Eddig semmi jel nem mutatott rá hogy furcsa elképzelései vannak az együttélésröl. Bár a szülei külön kasszán vannak ez jel lehetett volna.

Ő akarta nagyon-nagyon az összeköltözést, nem én eröltettem rá. Kifizettük közösen a kauciót, kivettük a lakást.

Én úgy képzeltem hogy fele-fele arányba adjuk a tulajnak a bérleti díjat, rezsit, elmegyünk bevásárolni, ott is fele-fele. Vagy max nyitunk egy közös számlát ahova ezeket a pénzeket utaljuk és onnan költünk.

Miután beköltöztünk és elöször elmentünk bevásárolni jött az arcul csapás. Nem is értettem miért vett két vajat mondjuk. Gondoltam mert akciós. Amikor hazaértünk a hütöben kétfelé pakolt mindent és kijelentette hogy a felsö polc az enyém a lenti az övé. Aztán a számláról tételesen kiírt mindent egy papírra hogy ki mit vett, mit eszik (kb mindenböl kettö volt amúgy, ugyanazokat szeretjük) és kiszámolta hogy 8.325 forintot kell neki adnom pontosan. Amivel nincs is baj, csak voltak olyan dolgok amiknek ö is a haszonélvezöje. Pl nincs saját autója és az enyémmel járunk, ennek ellenére úgy gondolja hogy a 600 forintos ablakmosó az én költségem. De kijelentette hogy a fele-fele hülyeség mert miért fizetné ki mondjuj a túrórudi felét ha ö nem is szereti, eszi.


Normális ez? Próbáltam vele beszélni, de szerinte mivel ö többet keres, így vesszük elejét hogy ö ki legyen használva, nehogy a több pénze miatt többet költsön a közösre.


2017. márc. 22. 15:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon kemény, nehéz így együtt élni, tudom.

Én is próbáltam a párommal áttérni a közös kasszára mert utálom örökké azt nézegetni hogy pontosan ki, mit, mennyit vett, az éppen egyforma legyen, stb.

Baromi fárasztó ez a mindennapokban.

De alapból visszautasította, mert így szerinte fejetlenség lesz, szereti pontosan nyilvántartani és tudatában lenni hogy nem "tartozik" nekem.


Én ettől viszont valahogy azt érzem hogy nemhogy nekem nem akar tartozni, hanem HOZZÁM nem akar tartozni 100%-osan.


Én szeretem a pénzt lazán kezelni és nem nézni fillérre hogy pl. neki, vagy a háztartásba mit, mennyiért vettem.

Viszont ha megkérem hogy vegyen nekem valamit, azt forintra pontosan kifizetteti.

Megmondom őszintén, rohadt szarul esik!

2017. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
91%

Én amikor a párommal összeköltöztünk onnantól közös a bánat, közös az öröm.


Ő most azon a szinten van mint a kollégista szobatársak.


De hogy normális-e? Biztosan az, de inkább idegesítő, én így nem élnék együtt senkivel ha többet keres, ha kevesebbet.

2017. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
94%

Atyavilág! Ilyen még nem is hallottam!

Szerintem ez egy oltári nagy baromság. Mi van akkor ha pl főz az egyikőtök valami ételt,mert azért ez egy háztartásban igen csak gyakran előfordul,akkor az egyikőtök nem eszik vagy hogyan?


Hát te tudod persze,hogy neked ez így megfelel-e,én nem tudnék így élni,ez abszurd számomra.


Ülj le vele beszélgetni erről hátha lehet rá hatni és valami kompromisszumot tudtok találni.


Jelenleg egyformán magas mindkettőnk fizetése,de a kapcsolatunk elején a párom keresett jól én pedig szinte alig (akkor kerültem ki az iskolából,kezdő voltam) de az ő fejében ilyen meg sem fordult soha,én ki is penderíteném az ilyet,ez számomra megalázó lenne.

2017. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 A kérdező kommentje:

A fött kaját úgy gondolja hogy fözzön mindenki a magáéból. Annyit mondott hogy hétvégén szivesen főz nekem is az alapanyagaimból (vegyek húst stb)


A szüleitől jöhet ez. Közben meg így szeret-úgy szeret. Ezzel nincs is gondunk, érzem is amúgy. Csak pénzekben ilyen. Azt hiszi ő a saját lábán felkapaszkodott amazon akinek most veszélyben van a szuverén keresete.

2017. márc. 22. 15:47
 15/70 anonim ***** válasza:
98%

Biztos otthonról hozta ezt a garasoskodó hozzáállást.

Nem tudtok erről beszélni?

Őszintén, nyíltan megmondani neki hogy ez így nagyon gáz?

Az EGYÜTTélés nem egyeztethető össze a külön vajas sztorival!!!

2017. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
100%

Én első körben megpróbálnám vele megbeszélni, hogy ez nem normális. Ha ez nem használ, akkor azt próbálnám meg, hogy ahova együtt megyünk, kiszámolom hogy az hány km oda-vissza, az hány liter benzin, és fiesse ki a benzin felét.

Ha ez sem használ, lapát.

2017. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer ha mentek valami rövidebb útra számold már ki előtte hogy 1,6 km-re kérsz 32 ft 40 fillért és toppogassál, hogy ki vagy használva, mert ezen már egy fél túrórudit zabálhattál volna.

30/f

2017. márc. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
24%
Nem értem, ezzel mi a baj. Ha a pénz nem közös, semmi sem? Teljesen más dolog a szerelem meg az anyagiak.
2017. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 A kérdező kommentje:

Beszélni fogok még vele. Ez a benzines ötlet tényleg jó, lehet hogy poénból elsütöm (félkomolyan persze)


Ahogy egyikőtök is írta, szerintem a függetlensége elvesztésének félelme, a teljes elkötelezettség lehet a gondja valójában. Így úgy érzi mintha függetlenként élne, bármikor vissza lehet fordulni.

2017. márc. 22. 15:54
 20/70 anonim ***** válasza:
87%

Hihetetlenül hatékonytalannak tűnik ez az étkezési módszer. Én egyedül élek, és herótom van attól, hogyha veszek egy csomag (80-100g) felvágottat, akkor vagy egy hétig minden nap azt eszem, mert nem fogy el (kisétkű vagyok, vacsorára 1 szelet kenyeret eszek pl.), kidobni meg azért nem szeretném. Ugyanúgy, ha főzni szeretnék valamit és a legkisebb kiszerelést vásárolom (ami szintén drágább kilónként, mintha "családi" kiszerelést vennék), abból is 3-4 napra megvan a meleg étkezés.

Szóval engem rendkívül zavarna, hogy egyrész se nem a legolcsóbban jövök ki,se nem változatosan táplálkozok.

2017. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!