Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom összeköltözés után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom összeköltözés után albérleti díjat is kérne tőlem a rezsi rám eső felén kívül, ez valóban normális dolog, vagy csak én gondolom anyagias dolognak?

Figyelt kérdés

A párommal szóbajött az összeköltözés és úgy beszéltük, hogy az ő házában élnénk. Nekem ugyanúgy van külön házam, mint neki, ami még nagyobb és udvara és garázsa is van, viszont úgy gondoltuk az övé mégiscsak alkalmasabb lenne a munkahelyek közelsége miatt.


Teljesen alapvetőnek gondoltam azt, hogy ha az én házunkban költöznénk össze, akkor én csak a rezsi rá eső felét fizettetném vele, ő viszont fordított esetben még albérleti díjat is kérne, ami kicsit ledöbbentett, főleg úgy, hogy utána még azt is hozzátette, hogy ha szakítunk X időn belül, akkor ő bukik miattam X forintot... (mivel jelenleg van egy lakótársa, aki fizet neki bérleti díjat, viszont, ha összeköltöznénk, ő elmenne) meg, hogy ha kihül a kapcsolat, akkor esetleg csak a lakás miatt nem hagynám ott, hogy legyen hol laknom. (Mintha elfelejtette volna, hogy nekem ugyanúgy van házam és ez, ha hozzánk költözünk rá is igaz lehetne..)


Ez eléggé rosszul érintett és most olyan érzések vannak bennem, hogy egyrészt nem is bízik meg bennem, másrészt, hogy anyagias és neki szinte mindegy is, hogy kivel él együtt, amíg ő megkapja az X forintnyi bérleti díját.

és nem is igazából a pénz az ami zavar, hanem amiket utána mondott...


Lehet, hogy csak én gondolom ezt sokkolónak, tekintettel, hogy nekem is van saját lakásom és nekem eszembe sem jutott volna fordított esetben, de lehet, hogy ez tök természetes lenne és én látom rosszul a dolgokat?


(Egyébként a rezsibe én beleszámolom a felújítandó, cserélendő dolgokat, mivel tisztában vagyok vele, hogy egy lakás fenntartása nem csak a közművek fizetéséből áll...)



2018. szept. 17. 13:28
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
12%

9+10

A filléres garasoskodó emberek teszik ezt amit ti.


Normális ember ahogy összeköltözik valakivel leteszi a fizut a másik kezébe.Mert hogy attól a pillanattól közös.

Még akkor is ha pl. nő létedre többet keresel a fazonnál mondjuk 3x. A közös az közös. Közös a baj-közös az öröm, és a vigasság is. De az ilyen fillérezgető emberek azok csak számolni tudnak, mást se.

2018. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
25%
Így van 12-esnek van igaza, szóval ha odaköltözöl, add a kezébe az egész fizetésed, így kvittek vagytok! :D
2018. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
83%

Nem albérlő vagy. Az élettársa lennél, akinek az az otthona.

De ezek szerint mégse.

Számold ki: teszem azt, fizetsz mondjuk 40 ezret, havonta. Az 480 ezer èvente. 4,8 millió 10 év alatt. És ha 10 év után külön mentek, akkor a ház felét rád íratja? Vagy hogy? Vagy csak te lettél ennyivel rövidebb, ő meg ennyivel van beljebb, és örülj, hogy volt kivel szexelni?

Ezért baromság ez az egész külön kassza. Megy a harc fillérekért, hogy a másik járjon rosszul, de minimum anyagilag nyereséges legyen összeköltözni.


Biztos, hogy így nem költöznék vele össze. Maradjon a haverjával.

2018. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
89%

Szépen eléállnék, hogy oké, akkor most ügyvéd előtt papírozzuk le és nagyon ajánlom, hogy említve legyen adóbevalláson.

Kiváncsi lennék erre milyen arcot vágna. :D

Amúgy meg beb.sz..na!

Nálam él a párom, neki is van saját ingatlana. A rezsi 1/3át fizeti, és ennyi.(van két lányom, ezért ennyi)

Az albérlőmmel nem bújnék össze esténként. Eszembe nem jutna lakbért kérni!

2018. szept. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
7%
"A rezsi 1/3át fizeti, és ennyi.(van két lányom, ezért ennyi)" ---Akkor az 1/4-éd kellene, ugye hogy te is lehúzod a párod!
2018. szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
92%

Én valószínűleg kiröhögném, amikor meg rájönnék, hogy nem vicc, kb csomagolnám a cuccát és dobnám utána, hogy tartsa csak meg az alberlőjét.


Én most vettem lakást és amikor felajánlottam, hogy barátom költözzön hozzám, ilyesmi fel se merült bennem csak hogy a rezsi felét állja. Az ilyen fillérbaxo Karcsik meg üljenek csak otthon azon töprengve miért nem jut nekik nő...

2018. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
93%
Jah, az nekem is eszembe jutott, ha albérlet, akkor ugye bejelenti? Adózni is fog? Említsd meg neki hogy papírozzàtok le és legyen hivatalos!!!
2018. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
94%
Ezeket a hulladekokat honnan szeditek? :"D.
2018. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
92%

Ez egy utolsó szemét, garasoskodó, pénzcentrikus, lelketlen dög.

Mielőbbi szakítást és egy normális párt kívánok!

2018. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
40%

Totál sóher fickó. Én is sokkolónak gondolom ezt az ötletet.

Az más kérdés, hogy szerintem

1. ésszerűbb lenne közös kasszán lenni;

2. nem beszéltél arról, mit fogtok kezdeni a te lakásoddal. Ha pl. azt kiadnátok, akkor az úgy helyes, ha annak bérleti díját beadod a közösbe. Így nyilván nem akarna ő sem bérleti díjat tőled.

Ha viszont te úgy gondoltad, hogy kiadod a lakásodat, és a bérleti díj a te bankszámládon gyűlik, akkor azért van igazság abban, amit a párod akar.

2018. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!