Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom összeköltözés után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom összeköltözés után albérleti díjat is kérne tőlem a rezsi rám eső felén kívül, ez valóban normális dolog, vagy csak én gondolom anyagias dolognak?

Figyelt kérdés

A párommal szóbajött az összeköltözés és úgy beszéltük, hogy az ő házában élnénk. Nekem ugyanúgy van külön házam, mint neki, ami még nagyobb és udvara és garázsa is van, viszont úgy gondoltuk az övé mégiscsak alkalmasabb lenne a munkahelyek közelsége miatt.


Teljesen alapvetőnek gondoltam azt, hogy ha az én házunkban költöznénk össze, akkor én csak a rezsi rá eső felét fizettetném vele, ő viszont fordított esetben még albérleti díjat is kérne, ami kicsit ledöbbentett, főleg úgy, hogy utána még azt is hozzátette, hogy ha szakítunk X időn belül, akkor ő bukik miattam X forintot... (mivel jelenleg van egy lakótársa, aki fizet neki bérleti díjat, viszont, ha összeköltöznénk, ő elmenne) meg, hogy ha kihül a kapcsolat, akkor esetleg csak a lakás miatt nem hagynám ott, hogy legyen hol laknom. (Mintha elfelejtette volna, hogy nekem ugyanúgy van házam és ez, ha hozzánk költözünk rá is igaz lehetne..)


Ez eléggé rosszul érintett és most olyan érzések vannak bennem, hogy egyrészt nem is bízik meg bennem, másrészt, hogy anyagias és neki szinte mindegy is, hogy kivel él együtt, amíg ő megkapja az X forintnyi bérleti díját.

és nem is igazából a pénz az ami zavar, hanem amiket utána mondott...


Lehet, hogy csak én gondolom ezt sokkolónak, tekintettel, hogy nekem is van saját lakásom és nekem eszembe sem jutott volna fordított esetben, de lehet, hogy ez tök természetes lenne és én látom rosszul a dolgokat?


(Egyébként a rezsibe én beleszámolom a felújítandó, cserélendő dolgokat, mivel tisztában vagyok vele, hogy egy lakás fenntartása nem csak a közművek fizetéséből áll...)



2018. szept. 17. 13:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon gáz a párod,soha ekkora szarrágó lehúzásról nem hallottam még. Párom is nálam lakik,soha eszembe nem jutna lakbért kérni töle,söt ha jobban futna a szekér,még a rezsibe se kérnék. Millió ismerösöm van,akik valamelyik fél lakásában laknak,soha ilyen elö nem fordult sehol (szoktunk beszélgetni ilyesmiröl). Öszintén szólva én nem lennék együtt egy ilyen mentalitású emberrel. Plusz lecserélné a lakótársát egy olyanra,akit dughat...gusztustalan.
2018. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
86%

Na nem semmi az biztos. Rendes párod van azt meg kell hagyni..

Én megkérdezném, hogy mi a fontosabb neki, hogy párja legyen vagy a bevétel. Mert a közös otthonotokban a rezsin felül lakbért fizetni? Nem, hogy egy fillért nem fizetnék neki hanem ezek után biztos, hogy nem szedne rá a költözésre. Neki nem pár kell legalábbis nem a szó általános értelmében. Ha így gondolkodik akkor esetleg Te is kérhetsz bizonyos juttatást a takarításért stb. Szép is lenne.

Az igaz, hogy ha bele akarunk merülni akkor kérdés mi lesz a Te ingatlanoddal. Mert ha csak marad akkor Te ott is fizetsz bizonyos rezsit még ha nem is laksz ott és akkor Te két helyre fizetnél. Ha kiadod bérbe akkor meg bevételhez jutsz amitől ő elugrott.

Megoldás: közös kassza. Ezt persze csak olyannal lehet aki komolyan gondolja veled. Közösben úgy nézne ki, hogy van két ingatlanotok, van bizonyos kiadás arra ahol laktok és van bizonyos bevétel abból ami ki van adva. Összetenni a fizetéseket, bevételt- kifizetni belőle a kiadásokat és ami marad abból éldegélni, esetleg félretenni(közösen).

Na de ezek után...

2018. szept. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
91%

Fujj! Csak ezt tudom mondani rá.


Annyit irok összehasonlitásképp, hogy az én párom még abba is benne lett volna, hogy kivegyen egy albérletet és oda költözzünk ketten, úgy hogy csak ő fizethette volna a rezsit is és a havi dijat.(Suliban voltam, kereset nélkül, otthon rosszul mentek a dolgaim)

Szerencsére nem kellett végül ehhez folyamodni, de ugye érzed a különséget az önzetlen szeretet és a minden jóérzés nélüli bunkóság között?

2018. szept. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
92%

Ez undorító. Amikor összejöttem a férjemmel, akkor még egyetemista voltam és nem volt semmim. Ő maga ajánlotta fel, hogy költözzek hozzá. Semmi pénzt nem várt. Azóta már volt, hogy elvesztette a munkáját, eszembe se jutott, hogy ezzel lehúzna. Ha az összeköltözés felmerül, akkor a kapcsolatnak már nem ezen a szinten kellene lennie.

28N

2018. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Undorító ember. Te nem a párja vagy csak kényelmes lenne neki, hogy mindig ott van a p#a, amikor kedve tartja és még te fizesse érte...Állítom, hogy az összes házimunkát is veled végeztetné. Én úgy kivágnám, mint macskát szarni.
2018. szept. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

"ő viszont fordított esetben még albérleti díjat is kérne, ami kicsit ledöbbentett, főleg úgy, hogy utána még azt is hozzátette, hogy ha szakítunk X időn belül, akkor ő bukik miattam X forintot... "


----> O.O

Számomra az a meglepő, hogy te ezen méggondolkozol, hogy normális-e, meg ne phasztad ki azonnal ott helyben?


Inkbb gondolkodj el azon, hogy valóban jó férfi mellett vagy-e, ilyen társat, férjet, esetleg a gyerekeid majdani apját ilyennek képzelted-e el... Aki ha beteg leszel, még a gyógyszer árát is el fogja tőled kéni. Legyen már eszed!

N

2018. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Annyit elfelejtettem leírni, hogy amúgy én vagyok a férfi és az illető nő. Csak mert mindenki feltételezi, hogy fordítva van :D
2018. szept. 17. 20:44
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

# 26-os vagyok


Ilyen sz.rrágást eddig 1-2 pasitól láttam már a környezetemben, lehet ezért feltételeztem egyből... :) Minden esetre egyik sem szerette a párját.


Egyébként meg teljesen mindegy a neme, cseréld fel a férfit nőre. Az ilyen szintű anyagiasság, hogy előrébb teszi a kieső bérleti díjat mint a közös jövőtöket, elég gáz.. Látszik kinek mi a fontos.. Mert ezzel most ezt vágta el, hogy összeköltözzetek.


Amit írtál én elmondanám neki, meg minden jót kívánnék a lakótársához a továbbiakban. Normális embernek eszébe sem jut BÉRLETI DÍJAT kérni a párjától összeköltözés után... Már a mondat leírása is kész röhej. :D

N

2018. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
96%

Kerdezo, tok mindegy, hogy ferfi vagy no vagy.

Ezt az anyagias libat dobd ki.

2018. szept. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ilyen pali az eletemben... Megkerdeztem tole, hogy "akkor Te most lakotarsat keresel extrakkal, vagy baratnot. Mert elobbi esetben akkor berleti szerzodes kell, viszont ha Neked alberlo kell, akkor ne is erj hozzam..." Ez kb. olyan volt szamomra, h koltozzek oda, szexeljek vele, es meg fizessek is neki mindezert...
2018. szept. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!