Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Máshol tényleg furcsának,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Máshol tényleg furcsának, rossznak számít, ha egy pár valamelyikük szüleihez költözik össze?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon rengeteg olyan kommentet látok, hogy ennek csak rossz vége lehet, meg hogy amelyik fél szüleihez költöznek, az biztos hogy komolytalan, nem tervez igazából hosszú távon a párjával, ilyesmik.


Ez máshol tényleg ilyen fura jelenség, meg ennyire rossz vége szokott lenni?


Meglepődve olvastam ezeket a véleményeket, mert én alig ismerek 1-2 párt, akik nem így élnek, vagy éltek (ebbe beleszámolom a velem körülbelül egykorú ismerőseimet, barátaimat - 27 vagyok - szüleimet, nagynénémet, párom szüleit, az ő nagybátyját, másodunokatesómékat, párom összes unokatesóját, satöbbi satöbbi) A szerencsésebbje tudott magának külön lakrészt kialakítani (lezárt tetőtér, másik épület a telken, külön bejárat...), de sokan nem.


Most átgondoltam, 40 éves kor alatt 2 ismerősöm van, aki külön él a szüleitől, egyik örökségből, másik egy nagyobb baleseti kártérítésből tudott magának venni valami pici lakást. A többiek vagy szülőknél élnek, vagy MÁR nem, de régen ott éltek - és köztük elég sok a boldog, sok éve együtt levő pár, házaspár. A saját, külön ház vagy lakás vásárlása a legtöbbeknél fel se merül, maximum ilyen "majd ha nyerünk a lottón" álmodozás szinten.


Máshol a fiataloknak ennyi pénzük van, csak én lakok csóró helyen? (BP agglomeráció)

Mi okozza, hogy én ennyi példát látok erre, más meg így nem is tudom, megütközik rajta? És azt, hogy én kb. csak jó példát látok, más meg kb. csak rosszat? Helyfüggő? Valahol működik, valahol nem? Valahol ez a szokás, valahol nem? Vagy miért van ez?


Nekem fura, hogy ennyire leszólják ezt a modellt, pedig én nagyon is gyakorinak és működőképesnek látom a valóságban.


2018. okt. 2. 11:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
56%
Mindenki úgy él, ahogy akar, de részemről teljesen kizárt a szülőkkel, anyósékkal vagy bármilyen rokonokkal való együtt élés. 19 éves korom óta külön élek, számomra a függetlenség sokkal, de sokkal fontosabb a kényelemnél és minden áldozatot megér. Tanultam, dolgoztam, van karrierem, nagyon jól keresek, megállok a lábamon segítség nélkül is, ezért évekig küzdöttem és maximálisan megérte.
2018. okt. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
88%

Nekem kevés ismerősöm van, aki a szüleivel él még, mivel a legtöbb ismerősöm nem bírja tartósan elviselni a szüleit maga mellett. Én se tudnám. Oké, szeretem őket, segítek nekik, ha kérik, de amíg velük élsz, az ő házukban, addig a legtöbb szülő dirigál és megmondja hogy élj, tehát a gyerek státusz kitolódik, akkor is ha van kereseted és mondjuk végzed a házi munkát.


Szüleim idősebb korukra vettek egy 150 négyzetméteres családi kertes házat, jó helyen, én meg 25 nm lakásban vagyok, és élhetnék ott, velük, kényelmesen lehetne, de akkor se fogok hazaköltözni, mert nem-bírom-őket-elviselni.


A legtöbben ezért pattannak meg otthonról, amikor módjuk van rá. De ha valakinek jó otthon, tőlem éljen otthon. Én biztos, hogy nem fogok.


27N

2018. okt. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%
Nekem ez mindig olyannak tunt, hogy "felnottesdit akarok jatszani, csak keret nincs ra". Aztan ezek a felnottek bekoltoznek a egymas gyerekszobajaba idegenek nyakara. Szamomra ez mindig szanalmas volt. Ha felnott szeretne lenni valaki, kozos eletet akar a parjaval, akkor azt ne a gyerekszobajaban akarja megteremteni anyuka nappalija mellett.
2018. okt. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
90%
Ez átmeneti megoldásnak jó, nekem nagyon jó kapcsolatom van a szüleimmel, de a franc se akarna otthon élni. :)
2018. okt. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
75%
Arrol nem is beszelve, hogy nem ertem, hogy ezeknek az embereknek hogy van arca idegeneket bekoltoztetni a sajat csaladjuk intim eletterebe. Persze, a parja. De pontosan ezert az adott illeto parja, nem anyuka bizalmas ismerose. Innentol kezdve egy csomo feszengest kell megelnie a sajat csaladjanak a sajat eletterukben, mert o felnottesdit jatszik.
2018. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy kicsit félreérthető volt. :D

Eszem ágában sincs azt mondani, hogy hú, mostantól mindenki éljen a szüleivel, mert az milyen tuti! Csak fura, hogy az itt olvasottak alapján az emberek 99%-ának csak rossz tapasztalatai vannak, közben én azt látom, hogy az esetek túlnyomó többségében teljesen jól működik, és ez kicsit ellentmondásos, vagy nem is tudom.


#3

Oké, akkor mit csináljon, akinek nincs keret 30 évesen saját házra? Menjen albiba (ami nincs mindenhol mondjuk) ahol lapátolhatja a pénzt ki az ablakon, és szintén soha nem lesz a saját otthona? Vagy vegyen fel hitelt és éljen 60 éves koráig úgy, hogy bármikor beüthet a kaki, és nem nagyon tud addig félretenni? :( Más opció meg nem nagyon van. Nyilván mindenki örülne, ha elő tudna húzni a zsebéből egy laza 30 millát, de erre még a kifejezetten jól kereső ismerőseimnek sincs lehetőségük.


#5

Na igen, ez is furcsa szokott lenni, mikor ezt olvasom, főleg a családi kapcsolatok topicban. Mifelénk teljesen evidens, hogy a gyerek párja családtagként van kezelve - most nyilván arra gondolok, amikor a kapcsolat hosszú távra van tervezve, az 1-2 randis próbálkozás és a dugipajti nem ide tartozik. :)))

2018. okt. 2. 11:36
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb esetben konfliktusos a szülőkkel együtt élni, ezért van a sok negatív vélemény. Én is kb. 10 évig gyűjtöttem lakásra, voltam munkanélküli is, minimárbéres is, kölcsönzött munkaerő is sokáig, ami nagyon bizonytalan volt, de meglett, és soha többé nem költöznék vissza a szüleimhez. Az én családomban nagyon keveseknél működik a többgenerációs háztartás.
2018. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
39%
Az értelmesebbek ezt csinálják, nem albérletre szórják a többnyire amúgyis nevetséges fizetésüket. Aztán ha összegyűlt a pénz a kezdőrészletre, jöhet a lakáshitel és különélés.
2018. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
70%
Mi másfél évig laktunk anyósomnál, és nem nekem volt vele konfliktusom :) A férjemet zavarta nagyon a helyzet. Én nem érzem úgy, hogy idegen lenne, család vagyunk. Szerencsére anyósom is így állt hozzá, kifejezetten szomorú volt, amikor elköltöztünk- saját lakásba. Amire felvettünk 10 évnyi hitelt, de az egész van 40 nm, és agyalhatunk rajta, hogy mégis hova fogjuk rakni a gyereket (gyerekeket?), amikor megszületnek. De erre futotta, ez van. Anyósomnak és nekem sem lett volna probléma tartósabban együtt élni, mert bár én is eljöttem 19 évesen otthonról, a saját anyámmal biztos nem tudnék egy fedél alatt maradni, de azért van az a szint, amikor már felesleges azon nyafogni, hogy külön élés meg "felnőttesdit játszani". Csak a férjem fejébe magyarázták be sokan az itteni válaszolókhoz hasonlóan, hogy ez mennyire rossz dolog. Nem, nem rossz dolog. Sőt. Hiába keresünk ketten több, mint egy millió nettót havonta, így sem egyszerű egy saját lakáshoz jutni Budapesten a jelen ingatlanpiaci helyzetben. A világ végére meg nem akarunk költözni, ha utána úgyis bejárunk a fővárosba dolgozni, ennek semmi értelme nem lenne. Aki meg nálunk is kevesebbet keres, annak meg fogalmam sincs, teljesen önerőből (szülői segítség, örökség, lottónyeremény) nélkül hogyan lesz saját tulajdonú lakása. Albérletbe meg lehet menni, igen, amíg az ember nem tervez igazán komolyan, és nem akar gyereket (nem egy és nem kettő olyan facebook poszttal találtam már magam szemben, hogy anyuka két gyerekkel sürgősen lakhatást keres, mert a tulaj eladja a feje fölül a lakást..). Szerintem elméletnek persze, szép is az, amikor mondják, hogy felnőtt ember legyen önálló, lakjon külön, de amikor ez már társadalmi nyomásként nehezedik az emberre, lelki problémákat okoz, mert a fenének van pénze 35 misit kiadni egy másfél szobás lakásért (igen, már itt tartunk...), amit az után is fizethet, hogy már nem fér el benne, akkor azért felmerül a kérdés, hogy mégis, miért ne maradhatna otthon? Ha megvalósulnak az együttélés kényelmes feltételei, akkor nem látok benne rosszat. Nyilván vannak szülők, akikkel képtelenség együtt élni, de vannak sokan, akikkel meg jól ki lehet jönni.
2018. okt. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
19%
"mert a fenének van pénze 35 misit kiadni egy másfél szobás lakásért (igen, már itt tartunk...)" - Hol? Rózsadombon? Bulinegyedben? Érdekes, én kaptam 10 misinél olcsóbban másfél szobás lakást 3 éve, persze, most többe kerül ugyanez a kategória, de még mindig jóval 35 misi alatt van, és nem nyomornegyed, nem putri, nem a világ vége... Persze, az is igaz, hogy nem új építésű, de a régi lakások között is vannak nagyon jók. Te most vagy trollkodsz, vagy dicsekedni akarsz, vagy ennyire burokban élsz. Szegény gazdagok...
2018. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!